Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

JAkoś daje rade choć przy takim mrozie po odpaleniu tak pozostawiam go na 30min na wolnych obrotach zeby się oleje troche rozgrzały.. S kwestja Palenie to reczej zależy od stanu silnika i kilku innych pierduł. Miałem niby nowy akumulator i przy -8 niechciał Palić kupiłem drugi dałem więcej kasy i mam św. spokuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzątek do chłodnicy i nie ma opcji nawet przy -30. I nie rozumiem tych dla których jest to problem wszak 5 minut roboty i zero giełdania

 

Powoli z ytym wrzątkiem i mrozem. znacie chyba cos takiego ja k sie wleje wrzątek do szklanki którą sie wyjeło przed chwilą z zamrażarki. Rozwali w drobny mak. To teraz wyobraźcie sobie co dzieje sie w silniku którego temperatura zimą dochadzi czasami do poniżej - 25 a wlejecie mu wode o temperaturze +95. Troche logiki. Mój znajomy raz tak zrobił z 7245 to usłyszał tylko jak coś pyka a potem to już z pod kadego wtrysku kapała woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wrzątkiem trochę przesadziłem ale gdziieś około 85-90 stopni. Ojciec robi tak od ponad 20 lat i żadnej awarii z tego wynikającej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie mogę dostać komputer do MF 3635?

Poproszę o linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtaj. Ja swój komputer do ponośnikka do MF 3060 zamawiałem w LECH SANNIKI poadja neżejadresik. Ale to nie niejeśt tani zakup. Sam komputer kosztuje chy ba niepamietam dokładnie ale coś koło 2500 zł.

Jak zadzwonisz to ci powiedzą.

 

http://lech.mazowsze.info/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtaj. Ja swój komputer do ponośnikka do MF 3060 zamawiałem w LECH SANNIKI poadja neżejadresik. Ale to nie niejeśt tani zakup. Sam komputer kosztuje chy ba niepamietam dokładnie ale coś koło 2500 zł.

Jak zadzwonisz to ci powiedzą.

 

http://lech.mazowsze.info/

czemu wymieniałeś na nowy i co zrobiłeś ze starym; niedał sie naprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtaj. Ja swój komputer do ponośnikka do MF 3060 zamawiałem w LECH SANNIKI poadja neżejadresik. Ale to nie niejeśt tani zakup. Sam komputer kosztuje chy ba niepamietam dokładnie ale coś koło 2500 zł.

Jak zadzwonisz to ci powiedzą.

 

http://lech.mazowsze.info/

czemu wymieniałeś na nowy i co zrobiłeś ze starym; niedał sie naprawic

 

Jak go kupiłem to nie działał podnośnik. Poszukałem serwisu tam . to stwierzdili ze jest uszkodzony ten komputer co jest pod panelem podnośnika. wieć go zamówiłem u nich i za kilka dni przyjechali wymienili go i wszystko wróciło do normy. a starym to sobie głowy nie zawracałem i go im oddałem.jak sie nie myle to on był chyba zalany taką zywicą czy czymś w tym rodzaju ze nie byłó do niczego dostępu. Wiem że ktoś tam próbuje je naprawiać ale jaki jeśt tego efekt to nie wiem. Mi był szybko potrzebny ciągnik wiec nie zawracałem sobie głowy. Nowe to zawze nowe.jak siądzie to jest gwarancja.

 

A Ciebie co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w waszych mf-ach przedni naped wyłącza sie od razu po nacisnieciu przycisku zaraz po uruchomieniu silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3060 po uruchomieniu silnika nic sie nie włancza samo. Napęd ja k chce to sam musze włączyć tak ja i wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 3060 po uruchomieniu silnika nic sie nie włancza samo. Napęd ja k chce to sam musze włączyć tak ja i wszystko.

 

Po pierwsze mi chodzi o wyłączenie napedu i nie "samo" tylko po nacisnieciu przycisku bo u mnie naped nie wylacza sie od razu gdy zaraz po uruchomieniu silnika nacisne przycisk Wyłącza sie tak gdzies po 5 min jak nacisne przycisk jak sielnik sie troche zagrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 3060 po uruchomieniu silnika nic sie nie włancza samo. Napęd ja k chce to sam musze włączyć tak ja i wszystko.

 

Po pierwsze mi chodzi o wyłączenie napedu i nie "samo" tylko po nacisnieciu przycisku bo u mnie naped nie wylacza sie od razu gdy zaraz po uruchomieniu silnika nacisne przycisk Wyłącza sie tak gdzies po 5 min jak nacisne przycisk jak sielnik sie troche zagrzeje

Sprobuj po uruchomieniu silnika wcisnąć i puścić pedał hamulca i wtedy wyłączyć napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 3060 po uruchomieniu silnika nic sie nie włancza samo. Napęd ja k chce to sam musze włączyć tak ja i wszystko.

 

Po pierwsze mi chodzi o wyłączenie napedu i nie "samo" tylko po nacisnieciu przycisku bo u mnie naped nie wylacza sie od razu gdy zaraz po uruchomieniu silnika nacisne przycisk Wyłącza sie tak gdzies po 5 min jak nacisne przycisk jak sielnik sie troche zagrzeje

Sprobuj po uruchomieniu silnika wcisnąć i puścić pedał hamulca i wtedy wyłączyć napęd.

 

No ja własnie tak robie tylko nie wiem czy tak powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. To mnie jak uruchmnie silnik to napend jest wyłonczony. dopiero jak nacisne guzik to sie włancza i jak nacisne drugi raz to sie wyłancza. wszytko w momencie naciśnięcia działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha. To mnie jak uruchmnie silnik to napend jest wyłonczony. dopiero jak nacisne guzik to sie włancza i jak nacisne drugi raz to sie wyłancza. wszytko w momencie naciśnięcia działa.

U mnie tylko po uruchomieniu ciagnika napęd był właczony i musiałem za każdym razem go wyłańczać później w trakcie pracy mogłem włańczać go i wyłańczać setki razy już bez używania hamylca tylko naciskając przycisk.Nie wiem czy tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem tak chyba powinno być. Po uruchomieniu napęd jest włączony, zeby go wyłączyć trzeba wcisnąć hamulec. Później to już normalnie , ale nie podczas jazdy.

A może to zależy od rocznika albo od wersji albo też od kombinacji jakichs mechaników elektroników wcześniej , ale raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie w 3060 po uruchomieniu napęd jest wyłączony , jak chcę go włączyć to wciskam guzik i się włancza nanychmiast . Tak samo jest z wyłączeniem , reakcja natychmiastowa. I to chyba tak powinno być bo niby dlaczego napęd miałby się włanczać po uruchomieniu silnika ? I jeszcze jedno , u mnie wciskanie hamulca przy włanczaniu czy wyłączaniu nie jest potrzebne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W moim MF 3050 po uruchomieniu żeby włączyć napęd przedni muszę to zrobić osobiście przyciskiem. Napęd nie jest automatycznie załanczay po uruchomieniu, może u niektórych się tak dzieje że jest włączony po odpaleniu ciągnika gdyż wciskają hamulec przed odpaleniem a może jest to zrobione fabrycznie lub przez serwis na życzenie rolnika(może).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umnie w 3060 po uruchomieniu napęd jest wyłączony , jak chcę go włączyć to wciskam guzik i się włancza nanychmiast . Tak samo jest z wyłączeniem , reakcja natychmiastowa. I to chyba tak powinno być bo niby dlaczego napęd miałby się włanczać po uruchomieniu silnika ? I jeszcze jedno , u mnie wciskanie hamulca przy włanczaniu czy wyłączaniu nie jest potrzebne .

być moze że jest coś nie tak z tymi ciągnikami ale ja już pozbyłem sie tego kłopotu .Również mogą być różne wersje.A hamulce z przednim napędem sa powiązane ponieważ przy wciśnięciu hamulca automatycznie załańcza sie przedni napęd i wtedy ciagnik hamuje na wszystkie koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie mf 60km i ok 75 km polecacie

4235 (75km), przynajmniej mi się podoba. Powoli zaczynam się za takim rozglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4235 (75km), przynajmniej mi się podoba. Powoli zaczynam się za takim rozglądać.

fajny tylko że trochę za drogi szukam coś do 45000 czyli coś starszego z przeznaczeniem do tura a najlepiej z turem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomocy mam MF 3060 z 1988r i musiałem robić skrzynie (A,B) choć znow dzieje sie to samo i nie wiem czy to nie wina oleju (agrol U ) lub pompy nie wbija do konća na B i słychać "werk" i nie wiem co zrobić a na dodatek teraz jeszcze kierownica sie kreci bardzo ciężko czy to wina oleju bo filtr nowy założyłem może tam gdzie ciągnie pompa jest jakas siatka czy coś w tym rodzaju PROSZE O POMOC i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy pomocy mam MF 3060 z 1988r i musiałem robić skrzynie (A,B) choć znow dzieje sie to samo i nie wiem czy to nie wina oleju (agrol U ) lub pompy nie wbija do konća na B i słychać "werk" i nie wiem co zrobić a na dodatek teraz jeszcze kierownica sie kreci bardzo ciężko czy to wina oleju bo filtr nowy założyłem może tam gdzie ciągnie pompa jest jakas siatka czy coś w tym rodzaju PROSZE O POMOC i z góry dzięki

 

ż tego co piszesz to raczej olej, a przez niego pompa też mogął dostać

Niestety w MF musisz sie trzymać wytycznych i stosowac oryginalny olej, lub inny ale o dokładnie takich samych właściwościach

temat oleju i jego wpływu, zwłaszcza na pompy był na tym forum już poruszany

pozdrawiam i życzę bay to była kwesta wymiany tylko oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu po raz pierwszy. Bocian, czy przed wymianą filtra było dobrze z kierowaniem?. Na ssaniu pompy nie ma siatki , może masz zużytą pompę?Sprawdż ciśnienie oleju w skrzyni w miejscu czujnika oleju (obok pompy) powinno być min 17 atm (1,7 MPa) .A do skrzyni to wymieniałeś przesuwkę A/B?Mam jeszcze pytanie do wszystkich,czy ktoś miał problemy z komputerem DATATRONIK ten na prawym słupku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...