Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos jakies doswiadczenia z wymiana pompy wtryskowej takiej jak w 3p. Jak to jest z nowymi a jak z regenerowanymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam shcemat instalacji elektrycznej do MFów serji 30xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam shcemat instalacji elektrycznej do MFów serji 30xx
gg7874447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio filtr oraz olej hydrauliczny. Po odpaleniu ciągnika na chwilę zapaliła się pomarańczowa kontrolka pompy i zgasła. Następnego dnia odpaliłem ciągnik, zaczęła mrugac ta sama kontrolka i nie chce zgasnąc.Może wymaga odpowietrzenia ale jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem ostatnio filtr oraz olej hydrauliczny. Po odpaleniu ciągnika na chwilę zapaliła się pomarańczowa kontrolka pompy i zgasła. Następnego dnia odpaliłem ciągnik, zaczęła mrugac ta sama kontrolka i nie chce zgasnąc.Może wymaga odpowietrzenia ale jak?
która kontrolka bosą dwie jedna od cisnienia a druga od zapchania filtrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda tak: koło zębate w prostokątnych nawiasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwie kontrolki w kolorze czerwonym jedna od filtra - wiem która to jest, druga wygląda podobnie tylko ma jeszcze narysowaną kropelke, a chodzi mi o tą pomarańczową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka pomarańczowa kontrolka z kołem zębatym jest od WOM
dobrze mówi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma schemat jak podłączyć przełącznik świateł w MF 255. Musiałem kupić nowy przełącznik, ale różni sie od oryginału (ma inne oznaczenia i rozstaw styków). Nie mogę dojś do ładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma schemat jak podłączyć przełącznik świateł w MF 255. Musiałem kupić nowy przełącznik, ale różni sie od oryginału (ma inne oznaczenia i rozstaw styków). Nie mogę dojś do ładu.

 

Daj adres poczty to jutro ci wyśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj dokladniej jakie masz objawy. Czy zapalają się kontrolki na panelu EHR przy ustawieniu przełącznika na opuszczanie lub podnoszenie?
Nie zapalają się żadne kontrolki tak jakby gdzieś prąd nie dochodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj dokladniej jakie masz objawy. Czy zapalają się kontrolki na panelu EHR przy ustawieniu przełącznika na opuszczanie lub podnoszenie?
Nie zapalają się żadne kontrolki tak jakby gdzieś prąd nie dochodził.

 

Czy tak jest cały czas, czy może ppo zgaszeniu i odpaleniu ciągnika czasami chociaż na chwilę łapie i wtedy podnośnik działa? Tylko należy to sprawdzić zaraz po odpaleniu ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do kalor.

Ja w swoim mf 3060 jak go kupiłem też miałem padnięty podnośnik tzn jeszcze działał troche a le na wiosne padł. wymieniłem ten komputer pod panelem od sterowania podnośka. i wszystko wruciło do normy. Tylko jak go umyłem tak jak piszesz myjko to po chwili nie nie dało sie już go opouscic.tak też było po deszczu. Podnosi ale nie opuszcza. Jak jest ciepło to kub jak ciągnik dłuzej poracuje to to mija. a lejesienio to z 2-3 dni trzyma i nic. Ze znajomy wymyśliliśmy aby poizolować swszystkie kostki od czujników od podnośnika i miejsca w których kable wychodzą z czujników. Zakleiłem kostki izolacją a czujniki silikonem i narazie jest ok deszce padaja ciagnik jeżdzi nic sie nie dzieje. ale go nie byłem jeszcze i narazue nie zamierzam dopiero po sezonie jak sie ubrudzi porządnie. Spróbuj pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj dokladniej jakie masz objawy. Czy zapalają się kontrolki na panelu EHR przy ustawieniu przełącznika na opuszczanie lub podnoszenie?
Nie zapalają się żadne kontrolki tak jakby gdzieś prąd nie dochodził.

 

Czy tak jest cały czas, czy może ppo zgaszeniu i odpaleniu ciągnika czasami chociaż na chwilę łapie i wtedy podnośnik działa? Tylko należy to sprawdzić zaraz po odpaleniu ciągnika.

Pierwszą rzeczą jaką musisz sprawdzić w takim wypadku są to bezpieczniki, które znajdują się z przodu ciągnika, po prawej stronie, przy filtrze powietrza nad akumulatorami.

Jeżeli bezpieczniki są dobre to musisz odkręcić panel od EHR (cztery śruby na imbus) wyjąć całą konsolę i pod tą konsolą musisz znaleść białą kostkę z 6 kablami (powinna być ułożona przy ściance od strony siedzenia kierowcy) w tej kostce muisz znaleść czewony kabel (o ile dobrze pamiętam) i sprawdzić ( przy zgaszonym silniku) czy jest w nim prąd bo to jest zasilanie EHR nie jest ono podłączone bezpośrednio lecz przez stycznik oby odcinać zasilanie w czasie kiedy gasimy ciągnik. Jeżeli jest zasilanie należy sprawdzić czy poprzez kabel biegnący od alternatora powodujący uruchomienie stycznika dochodzii prąd. Jest ti chyba czerwony kabel z białą opaską przy kostce (tej samej w której jest główny kabel zasilający) Po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie powinno być na nim prądu dopiero po uruchomieniu silnika pojawia się w nim napięcie. Jeżeli i to działa należy dostać się do owego stycznika. Znajduje się on w czarnej skrzynce pod całym panelem EHR. Oy stycznik znajduje się pomiędzy dwiema płyktkami krzemowymi i jest wielkości paznokcia. Byc może wystarczy przeczyścić styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM MASSEYA 3670 JEST Z NIM TAKI PROBLEM ZE PRZESTAŁY DZIAŁAC PÓŁ BIEGI GDY SIAŁEM NAWOZ NA 2C TO ON SAM PRZERZUCIŁ NA 2D I PÓŁ BIEGI PRZESTAŁY DZIAŁAC PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Proponuję odłączyć półbiegi i uzytkuj go na manualu w trosce o skrzynię biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mf 3050 gdy go kupowałem jego prędkośc na 32 biegu miała wynosic 40 km/h. Jakie było moje zdziwienie gdy wyprzedziło mnie Lamborghini Lampo, w proporcji mniej więcej takiej, jak rowerzysta wyprzedza pieszego.

Powiedzcie proszę jak rozpoznac czy skrzynia jaką posiadam jest wolna czy szybka, oraz czy możliwe jest jej przyspieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można wkleic strone pdf tak jak to zrobił miron ze schematem elektrycznym, bo chyba znalazłem w instrukcji serwisowej obrazek części, która za to odpowiada, tylko chcę skonsultowac.[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...