Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pozdrawiam i tak czytam sobie i chcę powiedzieć że ....

170 bar to jest +- 170 atmosfer a nie 17 czy 16

 

Jeśli chodzi o MF 675 mam takiego osobiście i nie ma problemu z żadnymi (na razie się nie popsuł ale...) częściami gdyż jest to nasz 5314 z drobnymi szczególami jak wałek napędowy przedniego mostu pod silnikiem a nie z boku

 

Co do zakupu ciągnika Kryteria są różne.... jak klienci

 

Też chciałem kupić MF 3650 lub pochodny ...

 

jednak wygrała cena połączona z wiekiem , paliwożernością, przebiegiem, serwisem i wyposażeniem

 

nie ma reguły raczej czy to claas fendt każdy inny ....

 

Kupując musisz wiedzieć do czego ma być ile kosztować jaki wypas....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Posiadam ciagnik massey ferguson 592. szukam do niego czesci.

Czy ktos by mogl podac adres,telefon jakiegos sklepu z czesciami?

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy moze mi ktos powiedziec gdzie można kupic komputer do MF 3070??? I ile taki komputer kosztuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co powiecie o MF 3065 znalezlem go we francji MTG ma 6tys z roku 90 a cena 45tys. i ma na sobie (portki)tzn podstawe pod tura. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co powiecie o MF 3065 znalezlem go we francji MTG ma 6tys z roku 90 a cena 45tys. i ma na sobie (portki)tzn podstawe pod tura. pozdro
fajna maszynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam katalogi czesci większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

 

-instrukcja obsługi do ciagnika Ursus MF255 (po polsku)

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Posiadam ciagnik massey ferguson 592. szukam do niego czesci.

Czy ktos by mogl podac adres,telefon jakiegos sklepu z czesciami?

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

Posiadam ciagnik massey ferguson 592. szukam do niego czesci.

Czy ktos by mogl podac adres,telefon jakiegos sklepu z czesciami?

Prosze o pomoc!

poszukaj przedstawiciela na swój teren tej firmy http://www.grene.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z biegami w MF 3090. Wyskakuje mi dzwignia rewersu w pozycji A nie zdarza się to jak narazie zbyt często. Czy można jakoś to naprawić bez wymiany trybów? Czy mozna naprzyklad można zwiększyć głębokość nasuwania tego trybu bo być może ma on już brzeg podrobiony? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam problem z biegami w MF 3090. Wyskakuje mi dzwignia rewersu w pozycji A nie zdarza się to jak narazie zbyt często. Czy można jakoś to naprawić bez wymiany trybów? Czy mozna naprzyklad można zwiększyć głębokość nasuwania tego trybu bo być może ma on już brzeg podrobiony? Jeżeli tak to w jaki sposób?
głębokość zachodzenia trybów jest zgóry ustalona niezmienisz tego przyczyn może być wiele jedną z popularniejszych są poddarte widełki zpoważaniem posiadacz MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można zajrzeć do skrzyni przez ten dekiel przez który chodzą do skrzyni dwignia od rewersu i zmiany biegów i jak już go odkręcę toczy będzie przez ten otwór coś widać? i jeszcze jedno czy przed odkręceniem tego dekla w celu obejrzenia stanu skrzyni trzeba spuszczac olej nie będzie się on wylewał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można zajrzeć do skrzyni przez ten dekiel przez który chodzą do skrzyni dwignia od rewersu i zmiany biegów i jak już go odkręcę toczy będzie przez ten otwór coś widać? i jeszcze jedno czy przed odkręceniem tego dekla w celu obejrzenia stanu skrzyni trzeba spuszczac olej nie będzie się on wylewał?
można zajżeć ale tylko będzie widać 1234 bieg a rewersu i AB niewidac. olej tżeba spośćić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy moze mi ktos powiedziec gdzie są te zawory co załączają zółwia i zająca w MF 3070??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy moze mi ktos powiedziec gdzie są te zawory co załączają zółwia i zająca w MF 3070??? Pozdrawiam
jest to czujnik w deklu od biedów i elektrozawór wdeklu co przykręcony jest filtr pierwszy od dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miron i to jest wszystko co załącza te biegi??? Nic wiecej nie ma??
z głównych żeczy praktycznie tak so jeszcze widełka i pare pierdół jak w kazdej skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIRON

Ty masz moze Masejka Bo patrze tak wsio o nich wiesz Jesli masz to jaki model jak moge wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie uzytkownicy mf co sadzicie o ciagnikach renault??

ktos moze z wasz mial juz stycznosc z tym ciagnikem?

wiec cos wiecej o nim?interesuja mnie opinie o renowce 120km z roku 90.mam taka na oku,

moze ktos cos wie na ten temat?z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz dlaczego odradzasz Deutz-Fahra???? To dobre ciągniki słyną z dobrego silnika i skrzyni biegów. Słyszałem o nich wiele dobrego w przeciwieństwie właśnie do MFa. Podobno się psują często.... Ale chciałbym coś się więcej o nich dowiedzieć może to nie do końca prawda. Interesują mnie ciągniki Massey Fergusona z serii 36** od 150 do 190 koni!!!! Poprostu chcem kupić jakiś ciągnik do 75tys. żyby miał taką moc jak potrzebuje i żeby sie nie psuł często!!!!! co proponujecie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF-y to dobre ciągniki jak nic przy nich nie było kombinowane albo naprawiane domowymi sposobami to sie nie psują. A deutze są chyba chłodzone powietrzem (wiekszośc chyba) . Do mfa łatwiej dostaniesz częsci i chyba tansze są ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MF-y to dobre ciągniki jak nic przy nich nie było kombinowane albo naprawiane domowymi sposobami to sie nie psują. A deutze są chyba chłodzone powietrzem (wiekszośc chyba) . Do mfa łatwiej dostaniesz częsci i chyba tansze są ..
ciagników marki MF jest najwięcej na polskim rynkunaj więcej najwięcej jest onich wypowiedzi i niezawsze dobrych sa proste w budowie i mechanik któru ma troche pojęci to go naprawi a znajdzcie mechanika John Deere tam jest dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że coś się chociaz dowiedzałem, ale powiedzcie dlaczego MF 3680, czy 3690 jest taki tani bo do 70 tys. można je kupic!??? Słyszałem że w tych modelach siadają zwolnice i są problemy z elektryką. Lepie kupić MFa 3690 czy 8140 albo 8160.??????

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosz jeszcze was o porade w kupnie ciąhnika. Nie moge się zdecydować jaki kupić z używanych ciąbników. Nie wiem c wybrać MFa czy Deutz-Fahra????? Potrzebuje jakiś ciągnik o mocy 150-190 koni. Chcialbym się dowiedzieć coś oich awaryjności i o częściach zamiennych( ceny i dostęp do nich). Prosze o odpowiedzi. Zgory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może gdzie warto kupic taki ciągnik???? Chodzi mi o miejsca gdzie można wybrać w czymś..... a może lepiej sprowadzić ciągnik z zagranicy np. Niemiec Jeszcze chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę podczae kupna takiej maszyny ponieważ nie miałem doświadczenia z Fergusonami.

Licze na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...