Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W marcu tego roku kupiłem MF 3065 S - rok produkcji 1995.

Jak dotej pory jestem bardzo zadowolony.

 

Chciałbym się dowiedzieć wiecej na temat komputera pokładowego na prawym słupku kabiny. Jakie funkcje posiadają te wszystkie przyciski oraz jak je programować ?

 

Będę bardzo wdzieczny za informacje.

Pozdrawiam. Jarek.

 

Witam serdecznie.

 

Ponawiam swą prośbę z postu poniżej.

 

Tym razem udało mi sie w internecie odszukać zdjęcie komputera pokładowego identycznego do mojego - niestety nie widać wyrażnie przycisków. Jak tylko będę miał aparat cyfrowy - prześle więcej zdjeć.

 

30019208ut4.jpg

 

Pozdrawiam. Jarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam mf 3060 zapaliła mi sie kontrolka od filtra olejowego hydrauliki a póżniej wysiadło wspomaganie podnośnik zając napęd wszystko co to może byc dodam ze filter jest nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje informacji w jaki sposob wymienic wodzik w mf3060 problem polega na tym ze jest wyrobiony i nie zawsze wschodza zólwie biegi bylbym bardzo wdzieczny jezeli ktos by udzielil odp czy jest koniecznosc zdejm0wanaia kabiny czy tylko wystraczy rozjechac przod .....z gory thx za ifo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam poważny problem po zgaszeniu ciągnika i odpaleniu go ponownie

niema wstecznego (nie świecą diody zielona i czerwona) pół-biegów

wyskakuje na przemian A C B D

blokada mechanizmu różnicowego i 4x4 nie reaguje tak samo jak WOM

co mam zrobic prosze o pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc, bo w MF 3680 z 1992r mam problem z EHR. Podnośnik można podnieść, ale nie daje sie opuścić. Opuścic go moge jedynie poprzez przycisk na błotniku. Przełącznik jest sprawny. Z prawej strony jest komputer z wyświetlaczem i 2 rzędami kontrolek jak działał poprawnie to świeciła tylko 3 od góry dioda w lewym rzędzie. teraz pali sie ostatnia, ale co one sygnalizują nie wiem bo jest zdarta naklejka z opisem. Wyświetlacz nic nie wyświetla. Proszę o jakąś radę i pozdrawiam Wojtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Wojtka. Czy działał regulator szybkości opuszczania ramion i w jakiej pozycji jest teraz, to pokrętło w górnym rzędzie ,tak bardziej z prawej z symbolami żółwia, zająca i kłódką. Jeżeli będzie ustawione na symbol kłódki podnośnik jest zablokowany w aktualnym połżeniu . Przyciski sterowania zewnętrznego działają niezależnie od panelu EHR. Napisz coś więcej o tym komputerze może typ ,nazwa.Podrawiam forumowiczów.Coś ostatnio prace polowe nie pozwalają zaglądać na stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dewu za pomoc. ten ciągnik należy do sąsiada i wspólnie próbujemy go naprawić. Komputer pod panelem sterowania jest BOSCHa. Czy jest jakieś powiązanie pomiedzy datatronikiem a EHR, bo jest jakas sygnalizacja ale brakuje opisu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podnośnikiem w swoim MF 3070 a mianowicie nie dziala wogole panel sterowania podnośnikiem i poprzez przyciski na błotniku tez nie da sie podniesc. Czy może wie ktos co może byc przyczyna??? Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzilem i wszystkie sa w porzadku. A jeszcze 2 dni temu podnosil bez zarzutów??? Co wiecej mogło sie popsuc??? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może styki gdzieś nie łączą (np przy elektrozaworach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z boku za lewym tylnym kołem jest taki zawór z 2 tak jakby przyciskami gumowymi. Spróbuj je wcisnąć. Mógł ci się zaciąć zawór od podnośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHR w ciągnikach serii 30xx zasilany jest bezpośrednio z akumulatora . Czasami wystarczy że będzie słabe ładowanie , zalużny pasek alternatora i będzie działał wadliwie lub wcale . Zasilanie do panelu sterowania podnośnikiem jak pisałem jest poprowadzone bezpośrednio z akumulatora a zabezpieczone jest bezpiecznikiem umieszczonym z prawej strony ciągnika , przykręconym do filtra powietrza ( bynajmniej w moim 3060 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się cholerka, w moim mf 3080 przestał działać wałek tzn jak go włączę obraca się i nawet reaguje na zmianę obrotów tyle, że obraca się z małą siłą i prawie ręką go można zatrzymać, co może być (czy jaki bezpiecznik od elektrozaworu, czy nie łączy gdzie) Jutro to sprawdzę. A jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o wskazówki. Z góry wielkie dzięki!!

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EHR w ciągnikach serii 30xx zasilany jest bezpośrednio z akumulatora . Czasami wystarczy że będzie słabe ładowanie , zalużny pasek alternatora i będzie działał wadliwie lub wcale . Zasilanie do panelu sterowania podnośnikiem jak pisałem jest poprowadzone bezpośrednio z akumulatora a zabezpieczone jest bezpiecznikiem umieszczonym z prawej strony ciągnika , przykręconym do filtra powietrza ( bynajmniej w moim 3060 ) .

 

Byłeś blisko atym alternatorem. W tych ciągnikch EHR jest włączany przez prąd plynacy bezpośrednio z alternatora, co powoduje włączenie stycznika. Zwarcie na styczniku umożliwia przejście prądu zasilajacego EHR z tego przewodu od akumulatora i uruchomienie EHR. Dlatego właśnie EHR działa tylko przy uruchomionym silniku. Ja również problem z zasilaniem EHR i to właśnie była wina tego stycznika czy jak kto woli przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z podnośnikiem w swoim MF 3070 a mianowicie nie dziala wogole panel sterowania podnośnikiem i poprzez przyciski na błotniku tez nie da sie podniesc. Czy może wie ktos co może byc przyczyna??? Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam.

 

Czy jak odpalasz ciągnik to przypadkiem nie jest tak że w chwili gaśnie kontrolka od ładowania to w tym momencie mignął ci te dwie kontrolki na panelu od EHR????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z podnośnikiem w swoim MF 3070 a mianowicie nie dziala wogole panel sterowania podnośnikiem i poprzez przyciski na błotniku tez nie da sie podniesc. Czy może wie ktos co może byc przyczyna??? Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam.

 

Czy jak odpalasz ciągnik to przypadkiem nie jest tak że w chwili gaśnie kontrolka od ładowania to w tym momencie mignął ci te dwie kontrolki na panelu od EHR????

czasami bywa że czujnik pada ten pod ranionami z prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz z tym podnosnikiem. Sprawdzilem wszystko i okazalo sie ze upalony byl kabel przy kostce od alternatora. Kupilem nową kostke i wszystko jest ok. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stało się cholerka, w moim mf 3080 przestał działać wałek tzn jak go włączę obraca się i nawet reaguje na zmianę obrotów tyle, że obraca się z małą siłą i prawie ręką go można zatrzymać, co może być (czy jaki bezpiecznik od elektrozaworu, czy nie łączy gdzie) Jutro to sprawdzę. A jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o wskazówki. Z góry wielkie dzięki!!

 

pozdr.

 

Już wszystko OK - po prostu przełącznik ten w kabinie zaśniedział!

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam ciognika przedzila mocy 120-160km mysle troche nad Masejem ale niewiem nic na temat tych ciognikow jak sie sprawojo co z ich awaryjnoscio jak jest z dostempem do czesci itp czy moze mi ktos cos powiedziec na temat tych ciognikow bylbym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat MF 3670. Jaką on ma moc Czy jest awaryjny. W nim skrzynia też sie psuje jak np w 3080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

MAm:

 

Katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja obsługi do ciagnika Ursus MF255 (po polsku)

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się dowiedziec który silnik jest lepszy perkins (taki jak jest w farmtracach, kioti, foton, mc cormic itd 74 - 82 km), czy silnik mmz z mtz 82km, który będzie trwalszy i który w lekkiej robocie mniej spali mtz (znajomy ma pronara) spala w lekkiej robocie około 5 l, ile perkins 74km spali jak ma lekko. Mam mf 255 i wiem na co stac małego perkinsa chciałbym wiedziec jak wygląda porównanie większego z mtz i czy też pompa paliwa jest delikatna i łatwo go przegrzac. Zastanawiam się czy lepiej wybrac farmtraca z perkinsem czy farmewra z silnikiem mtz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co moze być przyczyną stukania w silniku perkinsa 1006-6t? Stukanie słychac wyraźnie po przekroczeniu 1400 obr/min i tylko pod obciażeniem na biegu jałowym i przy "gazowaniu" na postoju tego nie słychać. Dzwiek ma taki charakter jakby były zbyt duże luzy zaworowe ale sprawdzałem je i są prawidłowe. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupię ciągnik MF 3070 w stanie bardzo dobrym z napędem 4x4 w cenie do 35000zł, jeśli ma ktoś takiego to proszę o kontakt, najlepiej z okolicy świętokrzyskiego, mój numer telefonu to (041)3792469-wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...