Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z moim MF 3070 a mianowicie chodzi przez np 3 dni bez zarzutu a na czwarty dzien sie zapowietrzy. Dodam że filtr zalozylem nowy i wymylem bak. Jaka może byc przyczyna??? Prosze o pomoc

Spróbuj dokręcić przewody paliwowe lub nawet całkowicie wymienic gumki uszczelniające na tych przewodach doprowadzających paliwo do pompki zasilajacej filtra i pompy ,powinny pasować od polskich MFów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam MF 3115 od nie dawna i jest problem. Wszystko w nim było OK az do momentu kiedy przestały działać półbiegi. Gdy stoje w miejscu i włacze przycisk półbiegi i chce ruszyć to ciągnik po kilku centymetrach staje i słychac głośny świst w skrzyni. Tak samo działo sie w czasie jazdy. Gdy je właczyłem odrazu stawał w miejscu i głośny świst. Dolałem oleju do skrzyni i w czasie jazdy gdy włacze półbiegi to jest ok ale z miejsca to nie chce ruszyć. Natomiast do tyłu w czasie jazdy tez odrazu staje w miejscu. Zaznaczam ze oleju jest wystarczająco w skrzyni. zalany jest Turdusem.

Co tam sie moze dziać i czy idzie to naprawić

 

Drugi problem to niedługo po tym nie moge właczyc trzeciego biegu bo mi wciąż wyskakuje. Jaka tego jest przyczyna.

znawców prosze o ddpowiedż. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turdus to nie zbyt dobry olej, ten swist to prawdopodobnie masz zjechane tarczki

sprawdz cisnienie w skrzyni , jak jest zbyt male to to nie dociska a najlepiej jakbys mierzyl i w tym czasie zmienial polbiegi

a wyskakuje 3 bieg to i tak skrzynia do remontu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś powiedzieć coś o MFach 3670 lub 3680? Mianowicie awaryjność i spalanie i ceny części> dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić ciągnik 3060 i stąd moje pytanie czy opłaca się inwestować w tę sprzęt?

Prosze o informacje na jego temat wszystkie za i przeciw.

Ewntualnie coś inego w jego miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problemik a mianowicie dlaczego jak włącze wałek WOM to nie działa mi półbieg (na przyspieszeniu wszystko gra ale jak włącze półbieg ciągnik staje nie może się poradzić jak dam gazu jest lepjej) tak jakby gdzieś w hydraulice olej uciekał i nie wystarczy na 2 urządzenia, bez włączonego WOM półbiegi grają jak marzenie, aha może związek z tym ma WOM który pod większym obciążeniem poprostu staje....? w takich sytuacjach dawałem gazu i zaczynał się obracać.

 

Moje przypuszczenia są takie, że poszły uszczelniacze załączające siłownik sprzęgłowy załączający WOM i olej po prostu ucieka i nie ma siły dociskać tarczek, ale czy to może mieć bezpośredni związek z tymi półbiegami. Aha i jak wyjąć ten załącznik WOMu bo jest tam taka jedna śruba ale ona za cholerę nie chce mi się obrucić a ja boję się ją urwać - tak to bym to wyciągnął i wymienił uszczelniacze i sprawdził czy to cała tego przyczyna. Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia tego całego sprzęgiełka WOMu.

 

Aha czy w każdym MFie na przyspieszaczu słychać głośne mruczenie skrzyni, czy to te satelity (małe trybiki w speedshifcie) robią tyle szumu??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakby poszły uszczelniacze to WOM lub wzmacniacz momentu w ogóle by się nie załączył, po prostu pompa może być już podjechana i na wolnych obrotach nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia żeby "obsłużyć" dwa urządzenia. Ja mam podobną usterkę i jak włączam WOM i przedni napęd to wzmacniacz momentu zadziała przy dużo wyższych obrotach albo jak jadę z napędem i wzm. momentu to WOM włącza się z bardzo dużym opóźnieniem.

Ogólnie mówiąc myślę że to słaba pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak WOM ma ciężko np w prasie rolującej to na niższych obrotach silnika potrafi Ci wogóle się zatrzymać?

 

pozdr.

 

 

Moim zdaniem jakby poszły uszczelniacze to WOM lub wzmacniacz momentu w ogóle by się nie załączył, po prostu pompa może być już podjechana i na wolnych obrotach nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia żeby "obsłużyć" dwa urządzenia. Ja mam podobną usterkę i jak włączam WOM i przedni napęd to wzmacniacz momentu zadziała przy dużo wyższych obrotach albo jak jadę z napędem i wzm. momentu to WOM włącza się z bardzo dużym opóźnieniem.

Ogólnie mówiąc myślę że to słaba pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem takiego przypadku ale myślę że przy niskim ciśnieniu (małych obrotach) jest to możliwe. A nie świeci Ci się kontrolka od niskiego ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że przy tym czujniku ciśnienia jest podpięty jakiś przewodzik, który idzie do masy jak to odłączę to się kontrolka od ciśnienia świeci i nic wtedy nie działa!

 

 

Nie miałem takiego przypadku ale myślę że przy niskim ciśnieniu (małych obrotach) jest to możliwe. A nie świeci Ci się kontrolka od niskiego ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 2 pytanka.

Ile może kosztować pompa do hydrauliki w mf 255, i czy oplaca się remontować ten ciągnik, to jest: wymiana wyszystkich zaczepów, blacharka, elektryka no i komplet nowych opon. Całkiem możliwe że coś jeszcze trzeba zrobic.

 

Z gory dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, że przy tym czujniku ciśnienia jest podpięty jakiś przewodzik, który idzie do masy jak to odłączę to się kontrolka od ciśnienia świeci i nic wtedy nie działa!

 

 

Nie miałem takiego przypadku ale myślę że przy niskim ciśnieniu (małych obrotach) jest to możliwe. A nie świeci Ci się kontrolka od niskiego ciśnienia?

Odłączając kabel od czujnika nie możliwe żeby wszystko przestawało działać, może odłączasz kabel od któregoś z elektrozaworów?

Generalnie rzecz biorąc radzę sprawdzić dokładnie pompę (ciśnienie jakie daje) ale jeśli na wolnych obrotach owa kontrolka się nie świeci to pompa powinna być ok, problemem mogą być jakieś tarczki sprzęgające ale o tym nie wiem zbyt wiele.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam:

Katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

 

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja obsługi i katalog czesci do ciagnika Ursus MF255 (po polsku)

 

 

jesli ktos by potrzebowal, oto moj mail:

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jakim olejem prawidłowo ma być zalana skrzynia w Mfie ?? Prosze o podanie dokładnych symboli. niewiem czy typ ciągnika ma jakies znaczenie ale jesli to chodzi o MF3125. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do michalgin -zależy ile dałeś za tego 255 a co do pompy jakie są objawy

za złe działaniepodnośnika najpierw odpowiada rozdzielacz pod siedzeniem jeżeli zawór w nim jest wybity to nawet najlepsza pompa nie zapewni prawidłowego działania ja mam m.in.45-12 i troszkę z nim nawalczyłem . W moim jest silnik 4 areszta to samo co w 255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam 17 ha gruntów ornych i obecnie jedynie ledwo ,,cipiącą " c330. Chcę kupić nowy ciągnik (przynajmniej jak dla mnie) o mocy ok 70-90 KM, koniecznie 4x4 i musi to byc maszyna która będzie dobrze współpracowała z TURem. Zastanawiałem sie nad MF 3060, 695 lub podobnych. Tylko ograniczenie mam takie że musi byc to ciągnik za ok 30 tys PLN a wszystkie wymienione przezemnie maszyny mają dość wygórowane ceny i trudno znaleźć odpowiedznią sztuke...;/ Co mi polecacie? Prosze o odpowiedzi. To pilne. Pozdrawiam wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaka moze byc jeszcze przyczyna tego ze moj MF 3070 przez kilka dni chodzi dobrze a nastepneg dnia sie zapowietrzy??? Dodam ze wymylem bak, zalozylem nowy filtr oraz zalozylem nowe uszczelki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jaka moze byc jeszcze przyczyna tego ze moj MF 3070 przez kilka dni chodzi dobrze a nastepneg dnia sie zapowietrzy??? Dodam ze wymylem bak, zalozylem nowy filtr oraz zalozylem nowe uszczelki.Pozdrawiam

W takim razie sprawdź jeszcze pompke paliwową , zawór zwrotny a nie to wytarło sie takie gówienko w pompie paliwowej i nie trzyma ciścienia ale to juz musi sz pompe wyjmować i do fachowca wieść. A i ja miałem kiedyś taki przypadek ze robilo mi sie podciśnienie w zbiorniku paliwa i pompka nie mogła pociągnąć paliwa , a wystarczy tylko udrożnić otwór powietrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3060 przy umiarkowanej pracy było wszystko ok ale jak trochę dostał po garach to zaraz się zapowietrzył . Jle ja się na niego naklolem , a okazało się że w pompce paliwowej jest taki filterek w formie drobniutkiego siteczka i ono było tak zapaprane że paliwo nie nadążało przepływać . Po wyczyszczeniu silniczek pracuje jak ta lala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filtry są po wymianie a pompka podaje paliwo sprawdz filterek w pompie paliwowej. Znajduje się on na zasilaniu pompy [rurka od filtrów do głowicy pompy] Odkręć rurkę a potem kluczem 24 śrubę na głowicy .jest tam filtr siatkowy .UWAGA żeby jakaś część nóg nie dostała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jaka moze byc jeszcze przyczyna tego ze moj MF 3070 przez kilka dni chodzi dobrze a nastepneg dnia sie zapowietrzy??? Dodam ze wymylem bak, zalozylem nowy filtr oraz zalozylem nowe uszczelki.Pozdrawiam

 

Ja slyszalem ze jest taki feler przy mf ze jak sie zagrzeje moze zgasnac i zapowietrzyc sie - u na s maja taki sposob ze pompe wtyskowa polewaja zimna woda i maszyna pali i idzie az buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jaka moze byc jeszcze przyczyna tego ze moj MF 3070 przez kilka dni chodzi dobrze a nastepneg dnia sie zapowietrzy??? Dodam ze wymylem bak, zalozylem nowy filtr oraz zalozylem nowe uszczelki.Pozdrawiam

W takim razie sprawdź jeszcze pompke paliwową , zawór zwrotny a nie to wytarło sie takie gówienko w pompie paliwowej i nie trzyma ciścienia ale to juz musi sz pompe wyjmować i do fachowca wieść. A i ja miałem kiedyś taki przypadek ze robilo mi sie podciśnienie w zbiorniku paliwa i pompka nie mogła pociągnąć paliwa , a wystarczy tylko udrożnić otwór powietrzny.

 

Witam. Erdem a czy ten otwur znajduje się na korku wlewu paliwa bo u mnie tez zauważyłem że jak odkręcam korek to lekko wsysa powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Erdem a czy ten otwur znajduje się na korku wlewu paliwa bo u mnie tez zauważyłem że jak odkręcam korek to lekko wsysa powietrze.

Nie pamiętam jak konkretnie jest w MF ale z reguły jeśli nie ma otworu w kotku to powietrze zasysane jest przez gwint w tym ze korku , powinien być w nim kanalik. Może najpierw nie dokrecaj korka i będziesz wiedział czy to było przyczyną zapowietrzania sie ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by jakieś dokładniejsze namiary na ,,agrotor-tuchola,,albo inną firmę regenerująca pompy hydrauliki?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...