Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki rafik256, mam jeszcze pytanie na czym polega dokładnie ten dynashift i czy ma go każdy ciągnik massey ferguson 3070?

 

dynashift jest powiązany z autotronic ale seria 30xx go nie ma ponieważ dynashift są to najprościej mówiąc 4 biegi przełączane pod obciążeniem i coś tkiego jest w serii 36xx. natomiast w 3070 jest jeden bieg zmieniany pod obciążeniem i nazywany jest często przyśpieszaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to seria 30xx nie ma dynashift??

Niedawno jezdzilem 3080 i mial 4 biegi pod obciązeniem, teraz znowu stoi 3080 z dynashiftem u znajomego handlarza, wiec wychodziły z czymś takim. Jedne miały grupy biegów A-B, nowsze nie jedne miały przyspieszacz a czasami go nie było (jeżeli jest tylko jeden zakres biegow a brak dynashift to jest przyspieszacz)

Możliwości i modeli było opór do wyboru do koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam nastepujaca literature do MFów:

 

Katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja obsługi i katalog czesci do ciagnika oraz instrukcja napraw Ursus MF255 (po polsku)

-inst napraw i katalog MF235

 

Jesli ktos potrzebuje, prosze pisac:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi owyłaczający się WOM w 3080 to bardzo proste znajdz nizej moje gg to napiszę ci jak to łatwo naprawić bez żadnego rozkręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEM KTO MA MF 255

 

Dam wam dobrą radę jeśli kiedykolwiek zakleszczą wam sie biegi

to wystarczy odkręcić śróbe o bok gałki od biegów

i tam jest dojście do skrzyni

wystarczy drutem odblokować któryś z 2 tłoczków poniewaz one są temu winne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierał już ktoś silnik MF 5455

ponieważ chciałbym zrobić remont

a nie mam odwagi go rozebrać

chcę wiedzieć czy sobie poradze bez serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierał już ktoś silnik MF 5455

ponieważ chciałbym zrobić remont

a nie mam odwagi go rozebrać

chcę wiedzieć czy sobie poradze bez serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tłoczki o co ci chodzi ??? odpowiedzialne za zablokowanie 2 biegów sa wytarte takie cos ala wodzik i to znajduje sie pod kolumna kierownicza i aby wymienic trzeba sciagac pokrywe skrzyni. Robiłem to przy okazji remontu kolumny i z blokowaniem biegów mam spokój. Ja nawet nie wymieniałem a jedynie przełożyłem wodzik z 3 biegu ( mało używany i tylko jeden na osi wiec sie nie blokuje) na wsteczny i 1 ktory najczesciej sie używa i blokuje. A przy okazji wymieniłem jescze gniazdo pod dzwignie zmiany biegów i sprzeżyne. Jak sie blokuja biegio to odkrecanie wlewu oleju dużo może nie pomóc. sprawdzony sposób to wybicie sworznia od dzwigni i uniesienie dzwigni tak żeby włozyc ja na bieg który nam sie zblokował ( to w przypadku gdzu mamu luz a ciagnik jedzie, gdzy 2 biegi ( żadko sie zdarza to trzeba próbowac którys ze zblokowanych wyłaczyc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MF3080 i uszkodziła mi się skrzynia biegów.Po zdjęciu pokrywy bocznej widzę ,że wy łamały się ze trzy koła zębate.

Potrzebuję jakiś katalog części i używanych części do skrzyni.

Bardzo proszę o jakieś informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam MF3080 autotronic wszystko jest ok tylko jak włącze wałek to obraca się kilka sekund i płynie zwalnia do zera. i tak jes za karzdym razem co może być przyczyna i jak to naprawić
Prawdopodobnie poszło uszczelnienie siłownika załanczania WOM lub puścil oring pod deklem z boku skrzyni biegów z prawej strony do którego jest przykręcona pompa.

 

ja kiedys słyszałem ze moze być tego przycZyna

1)zwallenie się czegoś w skrzynce z prawej strony pod schodkami(mało prawdopodobne)

2) czujnik od wałka tam jest taki z tyłu się wytarła końcówka i trzeba albo go dokręcić tudzież wydłużyć w głąb albo wymienić

 

....a jak komuś nie potrzeba płynnego załączania wałka to wystarczy prawy styk wiązki kabli tozłączyć co idzie do czujnika (u mnie dokładnie na korpusie ramienia jest łączenie kabla i sie załącza gwałtownie wałek ale działa)

moze ktoś ma inne koncepcje?

ps potrzebuje kogoś do zaprogramowanmia datatronika w MF(ten komputerr na słupku programowany z urządzenia zewnętrznego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item258798935_mf_massey_ferguson_8130_1997rok_155_km_mila.html

http://www.allegro.pl/item257542150_massey_ferguson_8120.html

 

Witam chciałbym się czegoś dowiedzieć o MFei serii 81**. Chodzi mi o ciągnik o mocy do 160km. 8120-8140. MIANOWICIE CHODZI MI O AWARYJNOść. Dziękuję za odpowiedzi. Co powiecie o tych maszynach??? Właśnie takie coś mnie interesuje......

Ja posiadam serie 8110 Dynaschift 135 KM jestem zadowolony moim zdaniem to dobre ciagniki kabina i obsluga 1 klasa bardzo wygodne i ciche smialo moge go polecic posiadam rocznik 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z awaryjnością tych maszyn??? Bo wiadomo, że koszty napraw poważniejszych są spore... i potrzebny jest serwis... Słyszałem, że te starsze są bardziej awaryjne ale nie wiem czy chodzi tu o serię 36**??? Ja chciałbym kupić właśnie jakiś ciągnik o mocy 130-160koni i żeby nie był awaryjny. nie wiem czy do 70 tys. coś kupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardens napisz coś więcej o 8110 bo właśnie przymierzam się do kupna tej maszynki. Generalnie chodzi mi o średnie spalanie, awaryjność (skrzynia biegów, EHR) i Twoje własne uwagi.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zalezy od stanu w jakim jest ciagnik jezeli nic nie puka nie trzeszczy pali bez problemu wspomaganie bez zastrzezen chydraulika wporzadku itd. to nie powinno nic walnac seria 30.. faktycznie skrzynie sa awaryjne za 70 tys cos napewno znajdziesz z serji 80.. ja swoim przepracowalem 1200 mtg mam przy nim tura przedni tuz jak do tej pory wymienilem paski klinowe alternatora, przewod chydrauliczny w turze musze jeszcze wymienic uszczelniacz na walku WOM wymienilem oleje i filtry i nic poza tym ciagnik ma przepracowane 8200 mtg silnik jest jeszcze w bardzo dobrym stanie pali lekko nawet w zime nie mam zadnych zastrzezen do tego modelu skrzynia bardzo dobrze zestopniowana 4 biegowa + 4 stopniowy mechanizmem przelaczany pod obciazeniem bez sprzegla , rewers meczaniczny przelacza sie ze sprzeglem , EHR wygodny w obsludze i urzytkowaniu bez zadnych zastrzezen z regulacja plywajaca itd. regulacja kierownicy i bardzo wygodny fotel srednie spalanie moim zdaniem niskie jak na ten ciagnik od 7 do 13 litrow na mtg przy pelnym obciarzeniu w moim wypadku w plugu obrotowym overum 5 skibowym ciezkim czyli dozymi odkladniami jezeli ogladaliscie ten model to sami wiecie jaki jest komfort i wyposarzenie tych ciagnikow ja w planach mialem fendta 514c ale cena sporo wieksza w tym roczniku jezeli mialbym kupowac to fendt lub ferguson te dwie marki polecam Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki mardens. Mile zaskoczyło mnie spalanie, mniej więcej takie samo jak w moim 95 konnym 699. Teraz pozostaje tylko znaleźć w miarę ładnie utrzymany egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki mardens. Mile zaskoczyło mnie spalanie, mniej więcej takie samo jak w moim 95 konnym 699. Teraz pozostaje tylko znaleźć w miarę ładnie utrzymany egzemplarz...
Niema za co powodzenia w szukaniu ciagnika ja swojego kupilem kolo Poznania staly wtedy 2 sztuki drugi byl 8120 146KM ale ktos go zadatkowal tez byl z turem tylko rok mlodszy od mojego i silnik inny podobno oba byly na szerokich kapciach mialy sprezarki ,klime ,komputer pokladowy itd. te ciagniki sprowadzali z Niemiec wiec stan byl zadawalajacy Do FarmerBorys najlepiej bedzie jak zadzwonisz do Korbankow tam chetnie powiedza tobie ile cos takiego kosztuje tylko sie nie przestrasz cena ja polecalbym uzywany kupisz taniej i z lepszym wyposazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardens a ty kupiłeś swój ciągnik od handlarza?? Masz może jakieś namiary na jego?? albo strone internetową jak posiada, Ile dałeś za swojego mfa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mardens a ty kupiłeś swój ciągnik od handlarza?? Masz może jakieś namiary na jego?? albo strone internetową jak posiada, Ile dałeś za swojego mfa?
Tak kupilem od hanlarzy mam nr. do tych Panstwa 504024677 miejscowosc Pogorzela ja dalem za swojego 105 tys. jak nie maja na stanie to chetnie sprowadza daj znac jak zadzwonisz jakie maja propozycje Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się taki fassey ale ojciec się boi, że są awaryjne i ceny części są bardzo drogie. Jest u niego w czym wybrać w ciągnikach ale ceny są drogie..... Czasami trafi się coś za niedużą kase.... Bardziej od mfa byłem przekonany do deutza.... sam jeszcze nie wiem co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kół zębatych do skrzyni biegów mf 3080 rok 88 skrzynia A,B

były tam takie nr na nich ;

-3385853M1 -38zębów

- 3383434M1 - 34zęby

- ................ - 26zębów z dwóch stron synchronizator

-................ - 21 zębów z jednej strony synchronizator

 

Używanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo:) Ja kiedyś byłem u tego gościa http://szydlowski.com.pl

on ma ok 90 ciągników na placu, za mfa 8140 wołał kiedyś 86tys

Globus0007 ale to nieta firma a co do twojej wypowiedzi ze ojciec sie boi ze sa awaryjne z fergusonow sa awaryjne serie 30... w poblizu sa mechanicy na wiosce ciagnikow jest u nich do oporu MF z seri 80... jeszcze zaden u nich niestal ( wiem bo sami mowili) a robili juz rozne modele MF-y seri 30... sporo nawet sam widzialem deutz robili niejednego nawet z lat 2000 fendta takze nie mieli u siebie ja nie bede cie namawial bo to dla ciebie ciagnik i zrobisz po swojemu ja tylko opisalem swojego MF-a 8110 czy jest awaryjny i jak sie sprawuje a ty kupisz jaki tobie odpowiada Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...