Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos moze mi powiedziec co moze byc przyczyna tego ze w moim MF 3070 po jakis 2 tyg stania zginelo sprzeglo??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF 8110 Dynaschift 135 KM Rocznik 98

Przepraszam globus0007 ze to wszystko tak dlugo trwalo jezeli masz jakies pytania to wal smialo

4086371e72c92664med.jpg

3fd6c80623a13b49med.jpg

01af37e5471a098bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz dokladnie gdzie ten oring sie znajduje i czy duzo jest rozbierania zeby go wymienic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładna maszynka:) Tylko spod ciągnika ci coś kapie....

Masz racje ta plama oleju jest po wczesniejszym postoju ciagnika po nocy z walka WOM mi kapie uszczelniacz do wymiany masz dobre oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej szybie powinieneś mieć dużą naklejkę z tabelą prędkości na każdym biegu i na niej zaznaczone prędkości wom. U mnie jest zaznaczone że powyżej 1900 obr/min wom jest na 1000 obr/min. A co do zasilania orbitrolu (wspomagania) to masz olejem ze skrzyni??? U mnie jest oddzielna pompa z własnym zbiorniczkiem na olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! Czy ktoś może mi pomoc!? Nie wiem jaki jest polski odpowiednik oleju do skrzyni biegów MF 3070. Pliiiis, pomózcie albo nakierujcie mnie gdzie mogę znalezc taką informację pozdrowionka i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ! Czy ktoś może mi pomoc!? Nie wiem jaki jest polski odpowiednik oleju do skrzyni biegów MF 3070. Pliiiis, pomózcie albo nakierujcie mnie gdzie mogę znalezc taką informację pozdrowionka i z góry dziękuję.

Poczytaj wcześniejsze posty w tym temacie. Była juz mowa o tym. a tak na marginesie to nie radze eksperymentować z olejem w tych ciagnikach.Sam miałem 3070 i jeździłem na Fuhsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1c653888912b32c1.html

Tony ja mam tylko taką naklejkę dotyczącą womu. Nie będzei 1000obr/min [/img]

 

 

Ja mam do orbitrola poprowadzone rurki ze skrzyni i żadnego zbiorniczka. No mówię Ci, że ten ciągnik nie jest raczej typowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przedniej szybie powinieneś mieć dużą naklejkę z tabelą prędkości na każdym biegu i na niej zaznaczone prędkości wom. U mnie jest zaznaczone że powyżej 1900 obr/min wom jest na 1000 obr/min. A co do zasilania orbitrolu (wspomagania) to masz olejem ze skrzyni??? U mnie jest oddzielna pompa z własnym zbiorniczkiem na olej.

 

Ja mam do orbitrola poprowadzone rurki ze skrzyni i żadnego zbiorniczka. No mówię Ci, że ten ciągnik nie jest raczej typowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ! Czy ktoś może mi pomoc!? Nie wiem jaki jest polski odpowiednik oleju do skrzyni biegów MF 3070. Pliiiis, pomózcie albo nakierujcie mnie gdzie mogę znalezc taką informację pozdrowionka i z góry dziękuję.

Poczytaj wcześniejsze posty w tym temacie. Była juz mowa o tym. a tak na marginesie to nie radze eksperymentować z olejem w tych ciagnikach.Sam miałem 3070 i jeździłem na Fuhsie.

 

Nie zgadzam się z tym zdaniem wcale. Nieprawda że wszystko co zachodnie jest najlepsze , natomiast napewno jest najdroższe . Temat oleju do

MF 3060 (taki mam) przerabiałem dwa lata temu . Też były głosy że tylko

Fuchs , ale cena ok. 20 zł przy pojemności skrzyni 55 l , i do tego filtr

Fletguarda za 400 zł zmotywowało mnie do poszukiwań . I wcale się nie pomyliłem jest polski olej o polowe tańszy i o identycznych parametrach to

orlenowski Agrostou . Parametry Fuchsa i Agrostou dla (niedowiarków )

można bez problemów znaleść w necie i porównać , ja dodatkowo poprosiłem

o konsultacje znajomego z laboratorium w Orlenie (jestem z Płocka) i różnice wyszły kosmetyczne. Agrostou można lać tak jak Fuchsa do skrzyni i silnika.

Jeżdzę na tym oleju dwa lata i w zimie nie ma problemów z rozruchem czy z palącymi się kontrolkami przy zimnym silniku. Uważam że nie należy przesadzać

z twierdzeniem że wszystko co zagraniczne to najlepsze , to już nie te czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ! Czy ktoś może mi pomoc!? Nie wiem jaki jest polski odpowiednik oleju do skrzyni biegów MF 3070. Pliiiis, pomózcie albo nakierujcie mnie gdzie mogę znalezc taką informację pozdrowionka i z góry dziękuję.

Poczytaj wcześniejsze posty w tym temacie. Była juz mowa o tym. a tak na marginesie to nie radze eksperymentować z olejem w tych ciagnikach.Sam miałem 3070 i jeździłem na Fuhsie.

 

Nie zgadzam się z tym zdaniem wcale. Nieprawda że wszystko co zachodnie jest najlepsze , natomiast napewno jest najdroższe . Temat oleju do

MF 3060 (taki mam) przerabiałem dwa lata temu . Też były głosy że tylko

Fuchs , ale cena ok. 20 zł przy pojemności skrzyni 55 l , i do tego filtr

Fletguarda za 400 zł zmotywowało mnie do poszukiwań . I wcale się nie pomyliłem jest polski olej o polowe tańszy i o identycznych parametrach to

orlenowski Agrostou . Parametry Fuchsa i Agrostou dla (niedowiarków )

można bez problemów znaleść w necie i porównać , ja dodatkowo poprosiłem

o konsultacje znajomego z laboratorium w Orlenie (jestem z Płocka) i różnice wyszły kosmetyczne. Agrostou można lać tak jak Fuchsa do skrzyni i silnika.

Jeżdzę na tym oleju dwa lata i w zimie nie ma problemów z rozruchem czy z palącymi się kontrolkami przy zimnym silniku. Uważam że nie należy przesadzać

z twierdzeniem że wszystko co zagraniczne to najlepsze , to już nie te czasy.

 

 

 

ORLEN OIL AGRO STOU 10 W/30

Charakterystyka ogólna:

Wielofunkcyjny olej do sprzętu rolniczego.

Zastosowanie:

Uniwersalny, wielofunkcyjny olej silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny. Przeznaczony jest do stosowania głównie w sprzęcie rolniczym do smarowania silników, różnego typu przekładni, sprzęgieł, w mokrych hamulcach a także w systemach hydraulicznych. Zalecany do zespołów z wymaganiami Limited Slip

Opakowania:

Klasa lepkości:

SAE: 10W/30

Klasa jakości:

API: CF-4/GL-4 ISO: HV DIN: HVLP Aprobaty: John Deere J 27

Normy, aprobaty, specyfikacje:

Spełnia specyfikacje: Massey Ferguson M1139, M1144,

Ford M2C 159B,

Ford 30/40 series,

Allison C-4,

Caterpillar TO-2,

ZF TE-ML 06B, 06C, 07B,

Daimler Chrysler 227.1, 228.1

 

 

BARDZO DOBRY OLEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10W/30 moim zdaniem ok tylko najgorzej latem gdy temp. około 30 stopni celsjusza to już powinien być /40 lub /50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10W/30 moim zdaniem ok tylko najgorzej latem gdy temp. około 30 stopni celsjusza to już powinien być /40 lub /50

 

Cały pic polega na tym, że dobry olej nie traci właściwości w każdej temperaturze i ma podobną gęstość przy -20 i +30 st., a ten wg. producenta tak ma mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze utrzymany, ładnie odmalowany, wszystkie blachy oryginalne, na pierwszy rzut oka i na tyle co można powiedzieć ze zdjęć to bardzo ładny, prawie jak nowy, cena trochę wysoka, ale jeśli z mechaniką jest tak ładnie jak z wyglądem to myślę że wart jest 40 tys. A jeśli chodzi o ten model to jest to ciągnik typowo mechaniczny 0 elektroniki zbudowany bardzo podobnie jak 255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy ten ciagnik http://www.allegro.pl/item272053672_massey_ferguson_690_stan_bardzo_dobry.html jest wart ych pieniedzy , prosze o rady jego wady zalety itp !!!!!!

 

Mam 698 1988 rok, i chodzi świetnie, tylko sprawdź wałek wom pod obciążeniem i jeśli się załącza z dłuższym opóźnieniem to możesz mieć pompę wspomgającą potem do wymiany. I tych motogodzin ma mało jak na ten wiek, może nie kręcony, ale musisz sam ocenić czy są prawdziwe, szczególnie po silniku. Podnośnik sprawdź jak podnosi coś ciężkiego, jeśli nie szarpie to OK. To są już duże pieniądze to musi być idealny ten ciągnik, ale warto bo nie ma elektroniki i nie będzie kłopotów ze skrzynią, a silnik bardzo elastyczny, mam pług grudziądzki 5 cio skibowy, nie największy no ale dla niego to zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy ten ciagnik http://www.allegro.pl/item272053672_massey_ferguson_690_stan_bardzo_dobry.html jest wart ych pieniedzy , prosze o rady jego wady zalety itp !!!!!!

 

Mam 698 1988 rok, i chodzi świetnie, tylko sprawdź wałek wom pod obciążeniem i jeśli się załącza z dłuższym opóźnieniem to możesz mieć pompę wspomgającą potem do wymiany. I tych motogodzin ma mało jak na ten wiek, może nie kręcony, ale musisz sam ocenić czy są prawdziwe, szczególnie po silniku. Podnośnik sprawdź jak podnosi coś ciężkiego, jeśli nie szarpie to OK. To są już duże pieniądze to musi być idealny ten ciągnik, ale warto bo nie ma elektroniki i nie będzie kłopotów ze skrzynią, a silnik bardzo elastyczny, mam pług grudziądzki 5 cio skibowy, nie największy no ale dla niego to zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za taki szeroko odzew na moją prośbę. Rozjaśniliscie mi bardzo ten problem, chyba zdecyduje się na Orlen agro i zobaczymy Jeszcze raz bardzo dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną, że nie dochodzi płyn(woda) do nagrzewnicy w kabinie? Zawór przy nagrzewnicy jest OK przewody są drożne do samej pompy wodnej bo bez problemu przedmuchałem je ustami (czyli nie są zatkane) mimo to pompa wcale nie podaje wody na nagrzewnicę (gdy odłączyłem przewód od nagrzewnicy i zapaliłem ciągnik nic z przewodu nie poleciało "zerowe ciśnienie"! Co jest grane??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...