Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie moge wypowiedziec to co do MF 3070 i 3080 to na tyle pole co masz 25 h to wes 70 tke bardzo malo pali jest zwrotniejsza i lepsza jest do transportu ...a tak apropo to gdzie kupujesz tego MF i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno je\zeli jest to ciagnik w kraju kupowany tzn od rolnika to uwazaj bo nioektorzy podczepiali 4 skiby pod 3080 i moze byc juz wyjezdzona a pod 3070 nie podczepisz bo nie podniesie , wiec nikt 3070 ciezkiej pracy nie zaciagal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos filmik o NF 255 z turbo jak cos to dajcie link lub na meila ok dziekii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

399 jest prostrzy wiec i mniej awaryjny ma ubozsza skrzynie i hydraulkike ale krazy opinia ze sa to twarde ciagniki , i do ciazkiej pracy jak najbardziej bym polecal. Lecz komfort w 3080 lepszy masz i wygoda i szybsza i jak bedziesz uwazal na niego i szanowal to bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy massey ferguson 3070 poradzi sobie z pługiem 3 skibowym obracanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy massey ferguson 3070 poradzi sobie z pługiem 3 skibowym obracanym?
powinien bezproblemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzytkowalem kiedys MF 3070 i powiem szczerze, ze z plugiem 3 skiby bylo ciezko nie ze nie dalo ale na ciezkich ziemiach i pod gorke to oj mial co robic, podnosi bez problemu i obraca tez, tylko ze to maly ciagnik tylko 80 koni wiec jak wiesz do jednej skiby 25 koni wiec sam rozumiesz ze 5 koni nadwyzki to malo, ale jak masz dobre ziemie i dobry tzn lekki plug to ok nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli trzy wersje autotronic , electronic, i datatronic tak samo sie psuja to jakie sa najczestsze usterki ktore uniemozliwiaja prace ciagnikiem chodzi mi o serie 30** a dokladnie mf 3060, prosze o odpowiedz uzytkownikow tej serii a nie kogos kto slyszal ze to i tamto, prosze piszcie jesli ktos ma duzo do powiedzenia to zapraszam na gg 935690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli trzy wersje autotronic , electronic, i datatronic tak samo sie psuja to jakie sa najczestsze usterki ktore uniemozliwiaja prace ciagnikiem chodzi mi o serie 30** a dokladnie mf 3060, prosze o odpowiedz uzytkownikow tej serii a nie kogos kto slyszal ze to i tamto, prosze piszcie jesli ktos ma duzo do powiedzenia to zapraszam na gg 935690

najczestsze usterki to skrzynia biegówi jeszcze raz skrzynia biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron czy kiedys uzytkowales MF 3070 lub serie 30**, bo cos mi sie wydaje ze nie bardzo . Jezdzilem kilkoma z tej serii najwiecej, 3070 i jezeli wiesz jak korzystac ze skrzyni elekt. to jest ok. Z przykroscia musze stwierdzic ze nie bardzo wielu rolnikow, wie jak obslugiwac skrzynie nauczeni z ursusow i zetorow wciskaja na hama wszystkie, biegi taka skrzynia potrzebuje delkikatnego traktowania po to jest przod sila uciagu by to wszystko ruszylo normalnie. A na pewno nie do prac lesnych uzywac takiego ciagnika, co czesto sie zdarza. Podziel sie ty swoimi opiniami ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale to jest tylko moje zdanie. Co to za ciagnik z którym trzeba sie obchodzic jak z małym dzieckiem żeby cos mu sie nie stało!!! Dla mnie to h.. nie ciagnik. A te skrzynie sa awaryjne i nic na to nie poradzisz. Jakos innymi ciagnikami z róznymi skrzyniami polscy rolnicy z zetorów i ursusów pracuja, i nie ma takiego zjawiaska jak w MF 30xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedys jezdziles MF ... ja zrobilem 8000 mtg, i nic ani to nic nie zawalilo w 3070 ... tylko trzeba wiedziec jak jezdzic napisz szczerze czy pracowales kiedys MF 30** seria bo tak mi sie wydaje ze jestes zetoro - ursus, heja byle do przodu wszystko na sile. Kazdy sprzet potzrebuje umiejetnosci obslugi i jest do czegos przeznaczony nie uzywaz ciagnika rolniczego do lasu bo sa go tego specyjalnie zmieniane skrzynie . Prosze podziel sie swoim doswiadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiłes na jakis fenomenalny model Nie cwniakuj !!! JA nie uważam sie za naj naj ale za dużo widziałem rozwalonych MF 30xx i nigdy nie chce go widziec na podwórku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cwaniakuje ale napisz szczerze czy jezdziles kiedys MF 30** a i jaki masz ciagnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli trzy wersje autotronic , electronic, i datatronic tak samo sie psuja to jakie sa najczestsze usterki ktore uniemozliwiaja prace ciagnikiem chodzi mi o serie 30** a dokladnie mf 3060, prosze o odpowiedz uzytkownikow tej serii a nie kogos kto slyszal ze to i tamto, prosze piszcie jesli ktos ma duzo do powiedzenia to zapraszam na gg 935690

 

Użytkujemy 3060 i jest on bardzo słaby w transporcie, bywa tak że trzeba pod góre przebijać na żółwia do brakuje szosowej jedynki ( skrzynia to 16/16 ). Fakt ciągnik jest komfortowy i bardzo przyjemny w obsłudze (klima, EHR, przestronna kabina) ale jego zachowanie się w transporcie psuje całą przyjemność z użytkowania. Dodam że nawet samym ciągnikiem ciężko ruszyć z miejsca na zającu na 2-ce z włączonym przyśpieszaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irzyk Wystarczy poczytać wcześniejsze posty mirona zeby nie posądzać go o nieznajomość ciagników serii 30xx. Jeśli nie najbardziej to jest jednym z lepiej znających sie na tych ciagnikach z tego forum.

Tobie to trzeba tylko pogratulować udanych ciagnikow bo jesteś jednym z niewielu zadowolonych użytkowników tej serii.Sam miałem 3070 i oczywiście fajny ciagnik ale z daleka .I jak pisze biały2005

  • nigdy nie chce go widziec na podwórku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Interesuje mnie ciągnik MF 6180 lub coś podobnego (ogólnie seria 61xx), tylko musi być z TUZ-em. Robię przymiarkę do zakupu takiego sprzętu i chciałbym poznać opinie ludzi wiedzących coś więcej na ten temat. Oglądałem dwa egzemplarze w stanie bardzo dobrym, mi się podobały ale chciałbym poznać ich najsłabsze punkty, spalanie itp. (sprzedający oczywiście zawsze wychwalają swój towar).

Z góry dzięki i pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miron czy kiedys uzytkowales MF 3070 lub serie 30**, bo cos mi sie wydaje ze nie bardzo . Jezdzilem kilkoma z tej serii najwiecej, 3070 i jezeli wiesz jak korzystac ze skrzyni elekt. to jest ok. delkikatnego traktowania po to jest przod sila uciagu by to wszystko ruszylo normalnie. A na pewno nie do prac lesnych uzywac takiego ciagnika, co czesto sie zdarza. Podziel sie ty swoimi opiniami ok.

tak oczywiscie i dalej to robie .a co ci się wydaje to twoja rzecz ; Z przykroscia musze stwierdzic ze nie bardzo wielu rolnikow, wie jak obslugiwac skrzynie nauczeni z ursusow i zetorow wciskaja na hama w jednym z postów czytałem że jadąc pod górke zmienia z zająca na żówia przy tej manipulacji trzeba ciagnik zatrzymaci dopiero zmienic gdy mamy sprawną elektronike to ona podczas jazdy nato niepozwoli ALE POLAK POTRAFI wiidziałem takie obejścia że zmiana z zająca na żółwia odbywa sie dodatkowym przyciskiem a nie wajchą od biegów i wtedy mozna robic to wkażdej chwili; niewskazana jest równiez zmiana z szybkich biegów B na wolniejsze biegi A gdy niewytracimu predkosci przystosowanej do tego przełożenia oto kilka podstawowych zawsad ; zapewne wszyscy onich wiedzą ale czy stoują sie donich ??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miron czy kiedys uzytkowales MF 3070 lub serie 30**, bo cos mi sie wydaje ze nie bardzo . Jezdzilem kilkoma z tej serii najwiecej, 3070 i jezeli wiesz jak korzystac ze skrzyni elekt. to jest ok. delkikatnego traktowania po to jest przod sila uciagu by to wszystko ruszylo normalnie. A na pewno nie do prac lesnych uzywac takiego ciagnika, co czesto sie zdarza. Podziel sie ty swoimi opiniami ok.

tak oczywiscie i dalej to robie .a co ci się wydaje to twoja rzecz ; Z przykroscia musze stwierdzic ze nie bardzo wielu rolnikow, wie jak obslugiwac skrzynie nauczeni z ursusow i zetorow wciskaja na hama w jednym z postów czytałem że jadąc pod górke zmienia z zająca na żówia przy tej manipulacji trzeba ciagnik zatrzymaci dopiero zmienic gdy mamy sprawną elektronike to ona podczas jazdy nato niepozwoli ALE POLAK POTRAFI wiidziałem takie obejścia że zmiana z zająca na żółwia odbywa sie dodatkowym przyciskiem a nie wajchą od biegów i wtedy mozna robic to wkażdej chwili; niewskazana jest równiez zmiana z szybkich biegów B na wolniejsze biegi A gdy niewytracimu predkosci przystosowanej do tego przełożenia oto kilka podstawowych zawsad ; zapewne wszyscy onich wiedzą ale czy stoują sie donich ??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jednym z postów czytałem że jadąc pod górke zmienia z zająca na żówia przy tej manipulacji trzeba ciagnik zatrzymaci dopiero zmienic

 

To ja napisałem że pod górke i trzeba wrzucać żółwia, ale doskonale zdaje sobie z tego sprawe że ciągnik trzeba zatrzymać. Dlatego jest to takie uciążliwe gdy "brakuje" go pod górke.

A co do obejść to specjalnie był szukany taki który na pierwszy rzut (bo tak na prawdę przy kupnie ciężko to sprawdzić) oka (bo tak na prawdę przy kupnie ciężko to sprawdzić) nie miał nic pokombinowane i to się udało. Ale fak faktem jest taki że mu coś dolega i nie bardzo kto umie powiedzieć co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jednym z postów czytałem że jadąc pod górke zmienia z zająca na żówia przy tej manipulacji trzeba ciagnik zatrzymaci dopiero zmienic

 

To ja napisałem że pod górke i trzeba wrzucać żółwia, ale doskonale zdaje sobie z tego sprawe że ciągnik trzeba zatrzymać. Dlatego jest to takie uciążliwe gdy "brakuje" go pod górke.

A co do obejść to specjalnie był szukany taki który na pierwszy rzut (bo tak na prawdę przy kupnie ciężko to sprawdzić) oka (bo tak na prawdę przy kupnie ciężko to sprawdzić) nie miał nic pokombinowane i to się udało. Ale fak faktem jest taki że mu coś dolega i nie bardzo kto umie powiedzieć co.

to napisz ile ton ciagasz i pod jakie górki że musisz zhodzic az do żółwia bi ja swolm 14ton mokrych wysłotek na dwóch przyczepzchna wiadukt nad torami a jest dośc wysokitorami najwyzej zchodze do dwójki na wolnych biega czyli A skrzynia 16xx16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górka jest dość stroma (rowerem bez przerzutek się nie podjedzie ), nawierzchnia asfaltowa.

Jeździłem tam z przyczepą na której było około 2 tony zboża w workach!!

dodam tylko że na tej samej górce C-355 z tak samo załadowaną przyczepa wychodzi sobie spokojnie na trójce.

Niby w polu radzi sobie dobrze, ale w transporcie to tragedia. Jeżeli ktoś nieumiejętnie sprzęgłu puści przy ruszaniu samym ciągnikiem to go zdusi nawet na 2gim biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron wiec jednak przyznajesz ze wieksza czesc winy za zniszczone skrzynie ponosza rolnicy.... Ja uzytkowalem MF 3070 przez kilka lat , skrzynia po 8000 tys mtg, nie byla ruszana i wszystko chodzi jak trzeba, i wierz mi sciagnolem go do Polski i gosc juz 2 lat jezdzi nim i tylko urwal szpilke od tlumnika ze skrzynia spokuj. Wiec nie mow ze MF 3*** to szmelc bo sprzedano go najwieksza ilosc, w europie w latch jego produkcji. Powiedz mi ile wytrzymuje ursus do kapitalki 8 - 9 lub 12 tys mtg, i nie mow mi ze nic nie bylo robione przy nich, przez ten okres. Jak bys przegladal ogloszenia z ang. prasy czy internetu o sprzedazy ciagnikow, to bys widzial ze jak cos jest nie tak to pisza, ze sprzedlo do wymiany , tryby w skrzyni, silkik potrzebuje kapitalki, i ich ceny sa bardzo atrakcyjne. Za 92 rok 3085 13 tys mtg, ze sprzeglami do wymiany, i silnik tez nie byl ok za 2 tys funtow i wierz mi ze poszedl zgadnij gdzie.... do polski . Lejesz olej innej klasyfikacji do skrzyni, dodajesz srodka do paliwa by nie dymil i idzie za 40 tys zlotych . Wiec nie pisz ze to szajs tylko ludzie sa wszystkiemu winni, handlaze co biora co papadnie a biedny rolnik kupuje jeszce swoja nieumiejetnoscia dolozy i narzeka ze to szmelc i nie chce go widziec na podworku.... czy sie ze nna ZGADZACIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i bialy sa to bardzo dobre ciagniki tylko sluza do pracy w swoim zakresie mocy czyli 25 koni na skibe przy obrotowce, sila uciagu a nie ile pojdzie. A nie do 70 koni 14 ton, pojdzie ... tak pojdzie na zolwiu kilkanascie razy i skrzynia zla bo sie rozwalia. Myslicie ze jak ma przod to podwajasz, sile uciagu . A jest jescze wina tego wszystkiego , brak instrukcji obslugi. Kto z was kupujac MF 3*** ma inst. po polsku i zna jego mozliwosci. Te ciagniki jak kazde inne ... ( no nie liczac MTZ i pochodnych) sa dobre i spelniaja swoja role jak je odpowiednio uzytkujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...