Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie ferdek jest bardziej skomplikowany jak nie jeden zachodniak tu przykrec tam popusc no i dopiero masz oczekiwany efekt ,a tak wogule to ja mam wersje exsportowa i mam chydrauliczna kierownice I PROBLEM Z SILOWNIKAMI oczywiscie kreci sie fajnie ale jak sie koncowki powybijaja to jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem ze zdjeciem dekla od skrzyni w moim Mf 3090. Jest to ten dekiel przez który przechodza dzwignie zmiany biegów. chciałbym wymienic w nim uszczelnienia tylko nie jestem pewien jak go zdjąć, czy wystarczy odkręcić wszystkie śruby mocujące dekiel i razem z deklem wyjda te srebrne sworznie które poruszają przesówki, czy tez sworznie tych nie da się wyjąc razem z deklem i należy zdjąć z nich wszystko i zdejmowac dekiel w taki sposób aby sworznie pozostały przy skrzyni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem ze zdjeciem dekla od skrzyni w moim Mf 3090. Jest to ten dekiel przez który przechodza dzwignie zmiany biegów. chciałbym wymienic w nim uszczelnienia tylko nie jestem pewien jak go zdjąć, czy wystarczy odkręcić wszystkie śruby mocujące dekiel i razem z deklem wyjda te srebrne sworznie które poruszają przesówki, czy tez sworznie tych nie da się wyjąc razem z deklem i należy zdjąć z nich wszystko i zdejmowac dekiel w taki sposób aby sworznie pozostały przy skrzyni???

odktęcasz 9 srób odciągasz dekiel te dzwigienki zostają razem z deklem ; przy zakładani może być mały problem z włożęniem dekla ale napewno sobie poradziszsnap1jg6.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam takie pytanie. Moj MF 3070 postał 2 tyg i zginelo sprzeglo. Po odpaleniu znalazlo sie w pewnym stopniu ale w trakcie jazdy znow zginelo??? Co moze byc przyczyna??? Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie mam takie pytanie. Moj MF 3070 postał 2 tyg i zginelo sprzeglo. Po odpaleniu znalazlo sie w pewnym stopniu ale w trakcie jazdy znow zginelo??? Co moze byc przyczyna??? Prosze o pomoc. Pozdrawiam[/ quote] odpal traktor i odpowietrz sprzegło końcówką diagnostyczną wcisnij ją na środku a może to byćspowodowane obniżeniem temp otoczenia a co za tym idzie zmniejszeniem elastycznosci uszczelnien silownika wyciskającego docisk--pewnie uszczelnienia sąw nim od nowego-WIOSNĄ MU PRZEJDZIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem ze zdjeciem dekla od skrzyni w moim Mf 3090. Jest to ten dekiel przez który przechodza dzwignie zmiany biegów. chciałbym wymienic w nim uszczelnienia tylko nie jestem pewien jak go zdjąć, czy wystarczy odkręcić wszystkie śruby mocujące dekiel i razem z deklem wyjda te srebrne sworznie które poruszają przesówki, czy tez sworznie tych nie da się wyjąc razem z deklem i należy zdjąć z nich wszystko i zdejmowac dekiel w taki sposób aby sworznie pozostały przy skrzyni??? JAK BĘDZIESZ ZAKŁADAŁ TO ZBLOKUJ DZWIGNIE W DEKLU ŁATWIEJ TRAFISZ W WYBIERAKI ICELUJ DEKLEM O 2 GRUBOSCI ŚRUBY WYŻEJ JAK JEST PRZYKRĘCONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem mf 6150 ma 95km i niewiem jaki agregat uprawowy i jaki pług mu kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do maszyn pod 6150 to typowe dla takiego ciagnika czyli pług 4x40 lub 5x30, agregat 3,6m bo 4,2m to chyba za dużo takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest grane jeśli w ciągniku MF 3070 jest filtr powietrza zabrudzony olejem? proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak turbo puszcza? o co chodzi, bo mam pierwszy ciągnik z turbem, jeszcze mi olej trochę leci z pod kolektora , ale nie wiem z pod którego, wydechowego czy ssącego, czym to wszystko może być spowodowane? kopcić nie kopci mi nic, a czy olej bierze to nie wiem bo dopiero go kupiłem niedawno i w polu jeszcze nim nie pracowałem. proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak turbo puszcza to na dwa kolektory tylko ze w wydechu tego nie widac bo sie spala.musisz sciagnac przedow od turbo do kolektora ssacego i zobaczyc czy nie ma tam oleju.jak jest to wyciagaj szybko turbine i do regeneracji zawiez(800pln) bo jak sie rozleci do konca i uszkodza sie wirniki to koszty naprawy wzrosna o 100% albo turbiny nie da sie wcale naprawic.sprawdz jeszcze ten przewod od spływu oleju od turbiny czy nie jest przypchany bo to przez ten przewod najczesciej sie rozlatują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje jednak że ten olej to wylatuje spod kolektora ssącego i wczoraj jak wykręciłem filtr powietrza to był kawałkiem zawalony olejem i właśnie nie wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi się wydaje jednak że ten olej to wylatuje spod kolektora ssącego i wczoraj jak wykręciłem filtr powietrza to był kawałkiem zawalony olejem i właśnie nie wiem co jest grane

chyba ze masz odpowietrzenie silnika połączone z filtrem wtedy to jest normalne(opary oleju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi się wydaje jednak że ten olej to wylatuje spod kolektora ssącego i wczoraj jak wykręciłem filtr powietrza to był kawałkiem zawalony olejem i właśnie nie wiem co jest grane

moim zdaniem za posty w temacie o farmerach nikt nie powinien udzielić tobie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci radze napisac kilka słów z przeprosinami w temacie o farmerach....

a gedii radze dac ci bana na kilka dni zeby utemperowac twoj charakterek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ludziom od dziadostw nawrzucałeś to było ok - gedii czekam na bana sokor chłopak nawet przeprosic nie umie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje jednak że ten olej to wylatuje spod kolektora ssącego i wczoraj jak wykręciłem filtr powietrza to był kawałkiem zawalony olejem i właśnie nie wiem co jest grane, co mam zrobić żeby jeździć spokojnie, proszę o odpowiedzi, po pierwsze to uszczelkę muszę wymienić, ale co dalej? czy to wystarczy, na cieknący olej napewno, ale skąd ten olej w filtrze powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mokry filtr w zwykłym dieslu oznacza podjechne pierścienie w turbo raczej tego jeszcze nie widziałem ale może na wolnych obrotach też coś tam pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle masz cieknaca turbine i nic wiecej jak jeje regenracja nie pomoże. Turbina tłoczac powietrze do kolektora tłoczy także olej który wycieka z niej !!!!!! A ten olej na filtrze to troche dziwna sprawa bo przeciez powietrze jest zasysane z filtra a nie tłoczone. jedyne wytłumaczenie to gdzy silnik nie pracuje wyciek z turbiny grawitacyjnie spływa do filtra. nie wiem jak wyglada połączenie w MF i czy to możłiwe w nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze ma cos w rodzaju EGR-u czyli opary oleju z pokrywy zaworow sa doprowadzone do filtra powietrza wtedy bedzie filtr lekko zaolejony.a turine mozesz łatwo sprawdzic.ściąg przewod tak zeby wirnik było widac i sprawdz luz wirnika.powinien byc tylko lekko wyczuwalny,jezeli masz duzy luz to turbo do naprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...