Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam, u mojego MF 3070 chciałbym sprawdzić z którego roku mam opony i przez to gdy porównam to do przebiegu to będę wiedział czy przebieg jest oryginalny, opony tylne Goodyear mają takie numery: NBCC2TW9 262 TUBELES 16.9R38, jeśli ktoś się zna na tych oznaczeniach to proszę o odpowiedź z którego roku są te opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr sa nabijane przy samym rancie opony ( blisko rantu felgi w takim płaskim prostokontnym miejscu. jak dobrze pamietam jest tam 3 lub 4 cyfry

tydzien i rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO JAN 222 po co zaraz kupować weż wymiennik i znajdz kogoś kto robi ogrzewanie CO -w miedzi niech Ci zlutuje albo kogoś kto ma acetylen -podgrzac w miejscu gdzie puszcza izlutować miedzią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie. w jaki sposób włączany jest przedni napęd w MF serii 30xx chodzi mi o sposób w jaki sa ściskane tarcze w mechanizmie włączający napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr jest odpowiedni i odrazu z łącznikiem tylko troszke drogo poszukaj dobrze na allegro -był tam orginał razem z łącznikiem gwintowanym i nr kat cos około 100 o ile pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co miże byc w mf 6150 na luzie na żółwiu wajcha chodzi na boki cieżko . podpowiedzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr jest odpowiedni i odrazu z łącznikiem tylko troszke drogo poszukaj dobrze na allegro -był tam orginał razem z łącznikiem gwintowanym i nr kat cos około 100 o ile pamiętam

 

witam

był, bo już go sprzedałem, oryginał z redukcją 99zł

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wsprawie tej ciężko chodzącej wajch i na luzie na żółwiu dowiedziałem się , że może być siłowniczek zapowietrzony który przełacza z zółwia na zająca jak go odpowietrzyć . A prawdopodobnie miał wymieniany olej w skrzyni i mógł sie zapowietrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr jest odpowiedni i odrazu z łącznikiem tylko troszke drogo poszukaj dobrze na allegro -był tam orginał razem z łącznikiem gwintowanym i nr kat cos około 100 o ile pamiętam

 

witam

był, bo już go sprzedałem, oryginał z redukcją 99zł

pozdrawiam

witam ;tak myśle dlaczego ORGINAŁz redukcją 99zł jest tańszy od zamiennika o połowe za taką kase to i sam producent ich nie sprzedaje

u korbanka jako przedstawiciela MFa na polske kosztuje on 240 zł i taki filtr możemy uznac tylko za orginał aczkolwiek w ciągnikach nowych czy uzywanych sprowadzonych z francji filtr jest z namalowanym numerem katalogowym ze znakiem MFa z instrukcją montażu i demontażu itd.a wygląda to mniej więcej tak i dopiero taki filtr możemy uznać za oryginalny filtr MFa

dscn2933ug2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja wsprawie tej ciężko chodzącej wajch i na luzie na żółwiu dowiedziałem się , że może być siłowniczek zapowietrzony który przełacza z zółwia na zająca jak go odpowietrzyć . A prawdopodobnie miał wymieniany olej w skrzyni i mógł sie zapowietrzyć.

 

Chyba ktoś wprowadził cie w błąd ponieważ siłownik nie ma bezpośredniego wpływu na dzwignię ponieważ przy tej dzwigni jest tylko czujnik (przełącznik) który powoduje ruch siłownika a on stawia minimalny opór. Może któraś ze spręzyn pękła i podwoduje blokowanie dzwigni. Najlepiej by było jakbyś zdjął ten dekiel i sam zobaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja wsprawie tej ciężko chodzącej wajch i na luzie na żółwiu dowiedziałem się , że może być siłowniczek zapowietrzony który przełacza z zółwia na zająca jak go odpowietrzyć . A prawdopodobnie miał wymieniany olej w skrzyni i mógł sie zapowietrzyć.

 

Chyba ktoś wprowadził cie w błąd ponieważ siłownik nie ma bezpośredniego wpływu na dzwignię ponieważ przy tej dzwigni jest tylko czujnik (przełącznik) który powoduje ruch siłownika a on stawia minimalny opór. Może któraś ze spręzyn pękła i podwoduje blokowanie dzwigni. Najlepiej by było jakbyś zdjął ten dekiel i sam zobaczył.

Rafi i kontrolka mi się nie pali od żułwia przy przełączeniu .a przy zapalaniu sinlika zapala się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja wsprawie tej ciężko chodzącej wajch i na luzie na żółwiu dowiedziałem się , że może być siłowniczek zapowietrzony który przełacza z zółwia na zająca jak go odpowietrzyć . A prawdopodobnie miał wymieniany olej w skrzyni i mógł sie zapowietrzyć.

 

Chyba ktoś wprowadził cie w błąd ponieważ siłownik nie ma bezpośredniego wpływu na dzwignię ponieważ przy tej dzwigni jest tylko czujnik (przełącznik) który powoduje ruch siłownika a on stawia minimalny opór. Może któraś ze spręzyn pękła i podwoduje blokowanie dzwigni. Najlepiej by było jakbyś zdjął ten dekiel i sam zobaczył.

Rafi i kontrolka mi się nie pali od żułwia przy przełączeniu .a przy zapalaniu sinlika zapala się

czy wygląda to może tak że gdy wciskasz sprzęgło to ta kontrolka się pali jednak po odpaleniu silnika i puszczeniu sprzęgła po kilku sekundach gaśnie???

Czy jak odpalisz ciągnik to swieci sie kontrolka od przedniego napędu a gaśnie dopiero gdy sam wyłączysz napęd??? Czy towarzyszą temu jeszcze jakieś inne dziwne objawy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafik256 chodzi mi o kontrolkę od żółwia przy przekręceniu kluczyka zaswiecaja sie wszystkie kontrolki i ta od żółwia a jak przełącze z zajaca na żółwia to się nie świeci i wajcha na luzie chodzi ciężko biegi n azólwiu wchodzą dobrze tylko na luzie żeby poruszac niż trzeba trochę siły użyc . Biegi na zajaącu wchodza swobodnie . niepokoi mnie to że na zajacu wajchę sbowodnie rauszam a na zółwiu cięzkawo idzie . Jka przałąże na pozycję żeby biegig wsadzi to dobrze wchodzi dobrze wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy podczas wymiany filtr hudrauliki w MF 3070 zapowietrzy sie uklad czy nie??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy podczas wymiany filtr hudrauliki w MF 3070 zapowietrzy sie uklad czy nie??? Pozdrawiam

moim zdaniem nie nigdy mi to się niezdażyło raz nawet po spuszczeniu oleju i zajęciu dekla od biegóe odpaliłem ciągnik na jakies półminuty i po zalaniu oleju było wszystki oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my.php?image=p1087665oc5.jpg

 

na obrazku wymiennik ciepła (chłodniczka oleju silnika) nieszczelna - najwyraźniej poprzedni właściciel nie spuścił z niej wody zimą! Muszę dać do naprawy - ciekawe czy wogóle da się naprawić i ile to będzie kosztować (nieszczelność występuje na końcach w miejscu lutowania rurek)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
my.php?image=p1087665oc5.jpg

 

na obrazku wymiennik ciepła (chłodniczka oleju silnika) nieszczelna - najwyraźniej poprzedni właściciel nie spuścił z niej wody zimą! Muszę dać do naprawy - ciekawe czy wogóle da się naprawić i ile to będzie kosztować (nieszczelność występuje na końcach w miejscu lutowania rurek)

 

pozdrawiam

 

a tak wogóle jak wstawia się zdjęcia bo mam mały z tym problemik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
my.php?image=p1087665oc5.jpg

 

na obrazku wymiennik ciepła (chłodniczka oleju silnika) nieszczelna - najwyraźniej poprzedni właściciel nie spuścił z niej wody zimą! Muszę dać do naprawy - ciekawe czy wogóle da się naprawić i ile to będzie kosztować (nieszczelność występuje na końcach w miejscu lutowania rurek)

 

pozdrawiam

 

a tak wogóle jak wstawia się zdjęcia bo mam mały z tym problemik?

potrzebny jest do tego program ImageShack' ładujesz do niedo fotke po załadowaniu wybierasz drugi od gury adres ten który zaczyna sie dużymi literami URL [url=http://img410.imageshack.us/my.php?ima tak jak tu masz i wklejasz w post i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
my.php?image=p1087665oc5.jpg

 

na obrazku wymiennik ciepła (chłodniczka oleju silnika) nieszczelna - najwyraźniej poprzedni właściciel nie spuścił z niej wody zimą! Muszę dać do naprawy - ciekawe czy wogóle da się naprawić i ile to będzie kosztować (nieszczelność występuje na końcach w miejscu lutowania rurek)

 

pozdrawiam

 

a tak wogóle jak wstawia się zdjęcia bo mam mały z tym problemik?

potrzebny jest do tego program ImageShack' ładujesz do niedo fotke po załadowaniu wybierasz drugi od gury adres ten który zaczyna sie dużymi literami URL p1087665oc5jj7.th.jpg

jan 222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem . Po przełączeni z zająca na żółwia wajcha cieżko chodzi , biegi wchodzą i działają. . Tylko niepokoi mnie że tak ciążko chodzi wajcha na luzie w porównaniu na zajacu . I na dodatek kontrolka sie od żółwia nieświeci . Działa bo jak wkładam kluczy do stacyjki i przekręca to zapalaja sie wszystki i ona też.

P.S Jest mto mf6150 Pomóżcie bo jestem w kropce . chdziałbym to zniwelować dopuki niema roboty w polu, i żeby z tego nienarobiło ,że mi popsuje całąskrzynię . Z GÓRY DZIEKI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to znowu ja , ale teraz to z dobrą nowina . Wyjaśniło źle przełanczałęm na zółwia należy się 1 s przytrzymać i działa dobrze a ja przełanczałem przez udezenie . Widocznie niezdążył przełącznik przełączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...