Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

30xx ma rozbudowana hydraulike i sporo elektroniki która nią steruje chociaż znam ludzi którzy sobie 30xx chwalą jeśli sie dba o maszyne i jest nie zajechana to ok ja mam 390 silnik ten sam co 3060 (a4 248) skrzynia prostsza narazie nie nażekam przy - 10 pali bez problemu. www.konedata.net tu masz podstawowe dane ciagników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W a4 248 cisnienie wtrysku jest chyba około 180 wtych z turbem jest około 200. Jutro bede wiedział dokładnie

 

ok to jutro napisz jak sie dowiesz ale wg mnie chyba 18.5 MPa i na tyle se jutro ustawie na nowych koncowkach buli1979 odezwij sie do mnie na gg 935690 bo tez mam MF 390 i jak narazie niema na co narzekac bo to prosty i solidny ciągnik lecz drozszy od 3060 z powodu solidnej budowy a pozatym ten ciagnik byl chyba eksportowany do krajow gdzie panuja ciezki warunki -gdzie elektronika zawodzi mialem stycznosc z 3060 i nie polecam go nikomu gdyz to ciagnik dla ludzi dbajacych o sprzet -to delikatna maszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mf 390 są dwie wersje silnika a4 248 77 km i 80 km cisnienie otwarcia dysz wtryskiwaczy wynosi według autodaty 2004 171 barów czyli 17.1 MPa w obu przypadkach min obroty 750 +/-25 luzy zaworowe na zimno 0,30 mm na ssących i wydechowych minimalne cisnienie oleju wynosi 2 bary jednak nie podano przy jakich obrotach, obie wersje róznia sie symbolami pompy wtryskowej. Wyprzedzenie zapłonu dla wersji 77 km wynosi 24 st lub 6,98 mm przed górnym położeniem tłoka. Co do ciśnienia wtrysku można popatrzeć na wtryskiwaczach niektóre mają wybita wartość otwarcia dyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie seria 30xx 36xx moze mieć takie problemy 60 czy 70 na końcu to tylko ordzaj silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma 3095 do skrzyni leje dobry olej chyba półsyntetyk mówi że ehr fajna sprawa ale z elektrozaworkami juz sie bawił płóga mu nie chciał podnieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w MF 255 zdjac haka tego na dole tak żeby wyalić to metalowe? Tam od spodu jest taki długi bolec na końcu z zawleczką i tu przy zaczepie drugi to wywaliłem oba i nie moge ani tego wyciagnąć ani cooo... a bardzo i przeszkadza bo mam koła wysokie w ciagniku i nie moge opryskiwacza opuścić bo wałek dochodzi do tego haka://///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmujesz bolec i wychodzi chyba ze masz cos poprzerabiane ale jak jest oryginalnie to wyjmujesz bolec a sciagasz .najlepiej sama koncowke reszta nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w MF 255 zdjac haka tego na dole tak żeby wyalić to metalowe? Tam od spodu jest taki długi bolec na końcu z zawleczką i tu przy zaczepie drugi to wywaliłem oba i nie moge ani tego wyciagnąć ani cooo... a bardzo i przeszkadza bo mam koła wysokie w ciagniku i nie moge opryskiwacza opuścić bo wałek dochodzi do tego haka://///

Miałem ten sam problem. Musisz zdiąć cały zaczep i obstukać go młotem aż puści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale mi chdzi żeby nie końcówke ta co zakładasz na bolec do rozrzutnika zdjąc tylko całą tą szyne metalowa z hakiem ze spodu hmm to mi zawadza bo jak przerobiłem koła na 9,5 x 44 to sporo sie podniusł mu tył:/ i musze to zwalic. To jak ja mam to zdjac młotem walić w to? hmm tam na tej całej szynie ona jest przymocnowana jakgdyby na 2 bolcach jeden od tyłu na azabezpieczeniu siedzi przy tej obudowie z wieszakami a drugi pod ciagnikiem schowany a belka dosc daleko sięga pod ciagniekiem. i wywaliłem te dwa bolce i ani drgnie to co mam zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to miałem w 255 jak długo tego nie uzywasz to nie mozna wyciagnąc ja zaczepiłem za gróbe drzewo po wyjeciu bolców oczywiście a potem chodziła bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm ale mi chdzi żeby nie końcówke ta co zakładasz na bolec do rozrzutnika zdjąc tylko całą tą szyne metalowa z hakiem ze spodu hmm to mi zawadza bo jak przerobiłem koła na 9,5 x 44 to sporo sie podniusł mu tył:/ i musze to zwalic. To jak ja mam to zdjac młotem walić w to? hmm tam na tej całej szynie ona jest przymocnowana jakgdyby na 2 bolcach jeden od tyłu na azabezpieczeniu siedzi przy tej obudowie z wieszakami a drugi pod ciagnikiem schowany a belka dosc daleko sięga pod ciagniekiem. i wywaliłem te dwa bolce i ani drgnie to co mam zrobić ?

 

Jeżeli cały zaczep chcesz wywalić to musisz też zpuscić z tych haków co trzymają zazcep

 

Czy moze chcesz sam hak wysunąc ???? nie wiem na którym otworze masz bo wysuniecie sie rególuje ja też nie mogłem samego haka wyciągnąc jak chciałem kiedyś do kopania neptunem przestawic , poprostu w tym profili zardzewiał , dopiero jak całośc wyjołem , obstukałem młotkiem i to wyrwałem tego haka , może wystarczy ci go wsunać

 

Nie moge nic dokładniej powiedzieć bo MF 255 jest w sąsiedniej miejscowości u dziadka i nie pamietam jak dokładnie tam jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki:D wyjme te dwa bolce:D i łancuchem to do drzewa jakiegoś i musi pujść:D Własnie chce to wysunąc jakoś ja z tego nei korzystam prawie Dzieki Piotrze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra dzięki:D wyjme te dwa bolce:D i łancuchem to do drzewa jakiegoś i musi pujść:D Własnie chce to wysunąc jakoś ja z tego nei korzystam prawie Dzieki Piotrze:D

Tylko przy tym wyciąganiu uważaj żebyś nie wypadł przez przednią szybe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystrczy wyjac ten sworzen z tyłu. Ten drugi długo sworzen nie ma nic wspólnego z hakiem Mój sasiad miał to samo w 255 ja w 3512 czesto go ruszam i w prasie kostke chodził od nowosci wiec nie miałczasu zardzewiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki olej do skrzyni w MF 390 ,95 rok??

Orlen agro stou 10W

 

dzieki za odpowiedz sprawdze ten olej , a tak wogle skad wiesz ze taki idzie tam olej??? moze posiadasz jaka instrukcje??? bo przydalyby mi sie tez klasy pozostalych oleji w ciagniku jak i ich ilosci w roznych układach

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem ciągnik mf 6150 i mam dwa półbiegi C I D jak należy je przełańczać przy pomocy sprzęgła czy bez . Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy wiecie gdzie mozna kupic łącznik centralny do TUZ z dluzsza niz normalnie rura łączącą ??? poszukuje poniewaz mam dolne zaczepy hakowe i przez to musze prawie do konca rozkrecac łacznik , jesli nie znajde łacznika z dluga rura to se dorobie ale skoro mozna dokupic krotka rure to moze wiecie gdzie dokupic długa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy wiecie gdzie mozna kupic łącznik centralny do TUZ z dluzsza niz normalnie rura łączącą ??? poszukuje poniewaz mam dolne zaczepy hakowe i przez to musze prawie do konca rozkrecac łacznik , jesli nie znajde łacznika z dluga rura to se dorobie ale skoro mozna dokupic krotka rure to moze wiecie gdzie dokupic długa???

cierzko znalesc dluga rure a jak juz gdies sa to sa drogie wiec najlepiej przeciac krutkie i nasztukowac rura i zespawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na targach w Kielcach łączniki z prawie metrową rurą. Także są na pewno, ale niestety nie wziąłem żadnej ulotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...