Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi chlapie olej przez liarke oleju (gdy ja wyjme), a przez wlew nie.

Wiec mysle że trzeba wymienic pierścionki dolne.

Ale czy może mi ktoś powiedzieć, czy sie to da zrobic nie zdejmując głowicy.

Dodam że silnik jest w orginale, nie kopcii i nie stracił mocy.

prosze o pomoc

 

wyjecie tłoka od góry po zdjeciu głowicy to najprostszy sposób. A co do pierścieni po wyjeciu tłoków jesli tuleje są grube wymienił bym wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalanie gęstszego oleju np. TIRDUS coś pomoże? czy wymiana pierścieni jest konieczna. Ciśnienie ma niskie, a po ciężkiej pracy gdy jest dobrze rozgrzany to mrygoa kontrolka ciśnienia. Wacham sie czy go sprzedac czy remontować, bo sprzedać to chyba lepiej orginał. prosze o podpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten silnik tak chodzi czy uwazasz że kupujacy tego nie zauwazy? jesli reszta ciągnika jest ok ja bym remontowalo bo nie wiadomo co kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna sprawdzic czy pompa hydrauliczna w mf3080 daje odpowiednie cisnienie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to wymien sobie filtr oleju od hydrałuliki a dopiro sprawdzaj cisnienie w pąpy, bo jesli masz zapchany filtr to nie ma cisnienia, a ta kontrolka co ci sie swieci to jest od filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada taki ciągnik ?

Proszę o opinie o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw to wymien sobie filtr oleju od hydrałuliki a dopiro sprawdzaj cisnienie w pąpy, bo jesli masz zapchany filtr to nie ma cisnienia, a ta kontrolka co ci sie swieci to jest od filtra.

 

u mnie tez się taka zapala tylko nie czerwona a niebieska po 30 min - godzinie jazdy filtr ten przy pompie i w skrzyni mam nowy i wszystko ( hydraulika ) działa ok ma ktos pomysl co to może byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filter oleju wymienilem ok 2 tygodnie temu. olej tez wymienilem na nowy i nie wiem co to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki olej zalałes nie wiem co to może byc w takim razie filtr masz orginał czy zamiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw to wymien sobie filtr oleju od hydrałuliki a dopiro sprawdzaj cisnienie w pąpy, bo jesli masz zapchany filtr to nie ma cisnienia, a ta kontrolka co ci sie swieci to jest od filtra.
KONTROLKA W MF3080 ta kontrolka jest od cisnienia a znajduje się pomiędzy kontrolką od hamulca ręcznego a kontrolką od zapchanego filtra oleju a nad nią jest cisnienie oleju silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filter oleju wymienilem ok 2 tygodnie temu. olej tez wymienilem na nowy i nie wiem co to moze byc.
ODCZYTAJ prywatną wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filter wymienilem na zamiennik bo orginal byl brudny. olej zawsze lałem Boxol ale teraz zalałem olejem Agrol Utto bo podobno jest lepszy od Boxolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, niedawno kupiłem mf 3065. Wie może ktoś gdzie można kupić instrukcje obsługi i katalog części do tego ciągnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, niedawno kupiłem mf 3065. Wie może ktoś gdzie można kupić instrukcje obsługi i katalog części do tego ciągnika?

 

najszybciej dostaniesz go na allegro, ale raczej napewno nie bedzie on w j.polskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, niedawno kupiłem mf 3065. Wie może ktoś gdzie można kupić instrukcje obsługi i katalog części do tego ciągnika?

na 6 stronie naszego forum sa linki do katakogow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prawidlowo oblugiwac pzredni naped. mam MF3655. wduszam spzreglo i hamulec. wlaczam pzrycisk. zapala sie kontrolka. naped dziala. jednak probowalem orke i w miejscu gdzie bylo mokro na polu tyl krecil a przod nei za bardzo. czy ma on jakies ograniczenia? ciagne plug obrotowy 5 skib.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, niedawno kupiłem mf 3065. Wie może ktoś gdzie można kupić instrukcje obsługi i katalog części do tego ciągnika?

 

najszybciej dostaniesz go na allegro, ale raczej napewno nie bedzie on w j.polskim

 

mam katalog w wersji elektronicznej AGCO taki jak u korbankow ponad 20 modeli MF w tym seria 30xx moge sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, niedawno kupiłem mf 3065. Wie może ktoś gdzie można kupić instrukcje obsługi i katalog części do tego ciągnika?

 

najszybciej dostaniesz go na allegro, ale raczej napewno nie bedzie on w j.polskim

 

mam katalog w wersji elektronicznej AGCO taki jak u korbankow ponad 20 modeli MF w tym seria 30xx moge sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, niedawno kupiłem mf 3065. Wie może ktoś gdzie można kupić instrukcje obsługi i katalog części do tego ciągnika?

 

najszybciej dostaniesz go na allegro, ale raczej napewno nie bedzie on w j.polskim

 

mam katalog w wersji elektronicznej AGCO taki jak u korbankow ponad 20 modeli MF w tym seria 30xx moge sprzedac

 

po polsku? i jaka cena? korzen@pino.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

posiadam katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

 

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja napraw MF 30xx i 31xx

 

-instrukcja obsługi i katalog czesci do ciagnika oraz instrukcja napraw Ursus MF255 (po polsku)

 

-inst napraw i katalog MF235

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, niedawno kupiłem mf 3065. Wie może ktoś gdzie można kupić instrukcje obsługi i katalog części do tego ciągnika?

 

najszybciej dostaniesz go na allegro, ale raczej napewno nie bedzie on w j.polskim

 

mam katalog w wersji elektronicznej AGCO taki jak u korbankow ponad 20 modeli MF w tym seria 30xx moge sprzedac

 

po polsku? i jaka cena? korzen@pino.pl

 

po angielsku ale to nie utrudnia poslugiwania sie nim(nr katalogowe brzmia tak samo jak po polsku hehehe ) gorzej gdyby to byla instrukcja a tak wogle to po polsku literatury do MF nie znajdziesz (sam szukalem)

 

jak znasz podstawe angielskiego np open , next , close to niema problemu:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tu tak cicho ???

 

pytanie o dolny zaczep do mf na starych mostach np taki jak w u 5314 moglby mi ktos przeslac zdjecia??? najprostszy zaczep bo w katalogu mam samozatrzaskowe , hitch itp ale chcem zrobic cos innego tak aby dopasowac do gornego na listwie na 5 dziur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komus jeszcze trza katalog to iech pisze bo nie bede nagrywal dla kazdego osobno !!!tylko hurtowow -hehehe firma!!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co tu tak cicho ???

 

pytanie o dolny zaczep do mf na starych mostach np taki jak w u 5314 moglby mi ktos przeslac zdjecia??? najprostszy zaczep bo w katalogu mam samozatrzaskowe , hitch itp ale chcem zrobic cos innego tak aby dopasowac do gornego na listwie na 5 dziur

 

mam taki zaczep u mnie jest dolny przykręcany na 2 śruby po każdej stronie do listew na których montuje sie górny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co tu tak cicho ???

 

pytanie o dolny zaczep do mf na starych mostach np taki jak w u 5314 moglby mi ktos przeslac zdjecia??? najprostszy zaczep bo w katalogu mam samozatrzaskowe , hitch itp ale chcem zrobic cos innego tak aby dopasowac do gornego na listwie na 5 dziur

 

mam taki zaczep u mnie jest dolny przykręcany na 2 śruby po każdej stronie do listew na których montuje sie górny

 

moglbys porobic kilka zdjec?? wszystkie mocowania te z dolu tez bardzo bym prosil moj mail raf_17@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...