Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówie że rewelacja ale jak dla mnie zwrotny i szybki jest mało pali moc i hydraulika tez ok. Poza tym budowa prosta i wyglad jak na początek lat 90 nie głupi. A dla ciebie co jest rewelacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do spalania to jestem SUPER zadowolony - silniczek i komfort pracy to najbardziej w nim cenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej mnie przekonuje DF

 

 

jak cie przekonuje DF to go se kup a nie siejesz stereotyp o wadliwych MF , apozatym za granica MF nalezy do czolowki najlepszych ciagnikow chocby nawet nalezenie do grupy AGCO ja moge powiedziec ze DF to zadna rewelacja ale silniki to maja dobre:)

 

 

radze oceniac dopiero po uzyciu a nie bo"" niemam bo nie moge i niechcem zeby ktos mial '''

 

jak niemasz czego krytykowac to pokrytykuj URSUSA (slaby ze mnie patriota ) bo to prawdziwy sheeet jest

 

a tak wogle byl ktos z was w szepietowie ?? niezla lipe odjebali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym będę pracował to moja sprawa i nic tobie do tego

 

 

otoz to i ciebie to samo dotyczy wiec nie pchaj sie tam gdzie ciebie potrzebuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej mnie przekonuje DF

 

 

jak cie przekonuje DF to go se kup a nie siejesz stereotyp o wadliwych MF , apozatym za granica MF nalezy do czolowki najlepszych ciagnikow chocby nawet nalezenie do grupy AGCO ja moge powiedziec ze DF to zadna rewelacja ale silniki to maja dobre:)

 

 

radze oceniac dopiero po uzyciu a nie bo"" niemam bo nie moge i niechcem zeby ktos mial '''

 

jak niemasz czego krytykowac to pokrytykuj URSUSA (slaby ze mnie patriota ) bo to prawdziwy sheeet jest

 

a tak wogle byl ktos z was w szepietowie ?? niezla lipe odjebali

 

A co tam w szepietowie się stało?? sorki, że nie na temat, ale jak zaczołeś to dokończ

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej mnie przekonuje DF

 

 

jak cie przekonuje DF to go se kup a nie siejesz stereotyp o wadliwych MF , apozatym za granica MF nalezy do czolowki najlepszych ciagnikow chocby nawet nalezenie do grupy AGCO ja moge powiedziec ze DF to zadna rewelacja ale silniki to maja dobre:)

 

 

radze oceniac dopiero po uzyciu a nie bo"" niemam bo nie moge i niechcem zeby ktos mial '''

 

jak niemasz czego krytykowac to pokrytykuj URSUSA (slaby ze mnie patriota ) bo to prawdziwy sheeet jest

 

a tak wogle byl ktos z was w szepietowie ?? niezla lipe odjebali

No nie wiem ....

z tego co sie orientuje to MFa na zachodzie można porównac do MTZa w Polsce..... tak że ma zwolenników i przeciwników

A ze swojej strony to miałem jednego i drógiego ale żadnego z nich nie chce już mieć mam natomiast DFa i jestem z niego zadowolony jak mało z którego prosta i fajna maszynka.

Każdy ma swoje preferencje i kupi co mu pasuje i jeśli sam nie spróbuje i nie spwdzi na własnej skórze to może sobie tylko gdybać......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej mnie przekonuje DF

 

 

jak cie przekonuje DF to go se kup a nie siejesz stereotyp o wadliwych MF , apozatym za granica MF nalezy do czolowki najlepszych ciagnikow chocby nawet nalezenie do grupy AGCO ja moge powiedziec ze DF to zadna rewelacja ale silniki to maja dobre:)

 

 

radze oceniac dopiero po uzyciu a nie bo"" niemam bo nie moge i niechcem zeby ktos mial '''

 

jak niemasz czego krytykowac to pokrytykuj URSUSA (slaby ze mnie patriota ) bo to prawdziwy sheeet jest

 

a tak wogle byl ktos z was w szepietowie ?? niezla lipe odjebali

No nie wiem ....

z tego co sie orientuje to MFa na zachodzie można porównac do MTZa w Polsce..... tak że ma zwolenników i przeciwników

A ze swojej strony to miałem jednego i drógiego ale żadnego z nich nie chce już mieć mam natomiast DFa i jestem z niego zadowolony jak mało z którego prosta i fajna maszynka.

Każdy ma swoje preferencje i kupi co mu pasuje i jeśli sam nie spróbuje i nie spwdzi na własnej skórze to może sobie tylko gdybać......

J am niedługo mf z serii 6150 i jest to naprawdę super sprzęt

Bardzo mało pali , jak to perkins , Posiada mniej gałewk przełączników jak df z tego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej mnie przekonuje DF

 

 

jak cie przekonuje DF to go se kup a nie siejesz stereotyp o wadliwych MF , apozatym za granica MF nalezy do czolowki najlepszych ciagnikow chocby nawet nalezenie do grupy AGCO ja moge powiedziec ze DF to zadna rewelacja ale silniki to maja dobre:)

 

 

radze oceniac dopiero po uzyciu a nie bo"" niemam bo nie moge i niechcem zeby ktos mial '''

 

jak niemasz czego krytykowac to pokrytykuj URSUSA (slaby ze mnie patriota ) bo to prawdziwy sheeet jest

 

a tak wogle byl ktos z was w szepietowie ?? niezla lipe odjebali

No nie wiem ....

z tego co sie orientuje to MFa na zachodzie można porównac do MTZa w Polsce..... tak że ma zwolenników i przeciwników

A ze swojej strony to miałem jednego i drógiego ale żadnego z nich nie chce już mieć mam natomiast DFa i jestem z niego zadowolony jak mało z którego prosta i fajna maszynka.

Każdy ma swoje preferencje i kupi co mu pasuje i jeśli sam nie spróbuje i nie spwdzi na własnej skórze to może sobie tylko gdybać......

 

 

 

ale nie uogolniajcie , przeciez sa rozne serie ciagnikow MF i DF wiec moze lepiej porownujcie dane modele a nie firmy , ale ztym porownaniem MF do MTZ to przesadziles i wiedz ze jestes w bledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam następujące ksiazki do MF:

 

Katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd. )- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja napraw MF 30xx i 31xx

-instrukcja obsługi i katalog czesci do ciagnika oraz instrukcja napraw Ursus MF255 (po polsku)

-inst napraw i katalog MF235

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt df silniki ma dobre i co ważne mało palą w przeciwieństwie np do zetora i jd. Jednak jak dla mnie mf jest szybszy zwotniejszy i chyba jeszcze prostszy niż df przynajmniej model który mam. Z nowymi deutzami trzeba uważać po połączeniu z same i lambo różne podzespoły mogą w nich być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktos widział prasey mf ja posiadam pasową zmiennokomorową 828 i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.

 

Jaki rewers w MF lepszy: na elektrozaworach czy mechaniczny? Zdarzają się awarie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada katalog części do mojego MF 3060?

 

Bardzo bym prosił na zciwo(małpa)o2.pl lub na rapidzie taki katalog.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest numer lakieru maski w MF 6180 i ramy w 6180? Orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest numer lakieru maski w MF 6180 i ramy w 6180? Orientuje się ktoś?

Najlepiej wziąść mały element maski i udać się do mieszalni lakierów samochodowych, tam dobiorą prawie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nabyliśmy 6180. Nigdy wcześniej nie miałem doczynienia z takim sprzętem. Wydaje mi się, że na szybkich biegach za bardzo szarpie przy ruszaniu. Co może być? To jest w ostatnim etapie puszczania sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, i jeszcze jak go odpalę, to się świeci od razu kontrolka od przedniego napędu. Dopiero jak wcisnę hamulec i wyłącze przełącznikiem, to nie świeci. To jest normalne, czy coś jest zepsute?

A teraz pytanie o EHR: od czego są te pokrętła wszystkie małe i do duże? Przy jednym świeci mi się kontrolka z wykrzyknikiem.

NIe wkurzajcie się, że może zadaje banalne pytania, ale ja nie miałem wczesniej do czynienia z takim sprżetem i podejrzewam, że więcej będzie takich pytań z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha, i jeszcze jak go odpalę, to się świeci od razu kontrolka od przedniego napędu. Dopiero jak wcisnę hamulec i wyłącze przełącznikiem, to nie świeci. To jest normalne, czy coś jest zepsute?

A teraz pytanie o EHR: od czego są te pokrętła wszystkie małe i do duże? Przy jednym świeci mi się kontrolka z wykrzyknikiem.

NIe wkurzajcie się, że może zadaje banalne pytania, ale ja nie miałem wczesniej do czynienia z takim sprżetem i podejrzewam, że więcej będzie takich pytań z mojej strony.

Trzeba było je zadawać przed zakupem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś posiada katalog części do mojego MF 3060?

 

Bardzo bym prosił na zciwo(małpa)o2.pl lub na rapidzie taki katalog.

 

Z góry dzięki

 

 

szukaj w necie ale nic nie znajdziesz , mam katalog ale tylko odplatnie i w promocjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest numer lakieru maski w MF 6180 i ramy w 6180? Orientuje się ktoś?

 

na allegro kupisz puszke farby wilckens'a oryginalna farbe do MF w mieszalni zaplacisz wiecej , ja mam MF 390 i takiego bym polecal tym ktorzy chca pracowacw polu a nie w warsztacie , zrobilem 500mth od kupna i jakos nic powaznego sie nie zdazylo a mialem kiedys 3060(bez komentarza) wiec chyba i seria 61XX to tez awaryjna jest -tak jak wszystkie ciagniki z elektryka ,

 

a tak od siebie dodam ze zaczynanie uzytkowania ciagnika po 5000mth metoda prob i bledow nie jest korzystne , najpierw trzeba zapoznac sie z literatura najego temat a dopiero robic -to wlasnie glowna przyczyna tego ze ""electroniki ""sie psuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...