Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam problem nigdzie nie mogę dostać reflektorów do mf 6170, może ktoś wie gdzie mogę je dostać? Bymbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek namiary. Z góry dziękuję i Pozdrawiam

 

U korbanka na jego stronie masz esklep tam są również ceny wpisujesz numer katalogowy i masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim mf ku jak pochodzi dłużej na małych obrotach i potem gdy raptownie dodam gazu to tak chodzi jak by był zapowietrzony chwilkę. na dużych obrotach tego niema jest to silnik 4T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim zakupilem massye fergusona 3090 ipo 3 dniach wysiadly hamulce szukam pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to lakoniczna informacja " wysiadły hamulce" może cos wiecej napisz o tym jak wysiadły Na początek moze poczytaj sobie juz napisane posty w tym temacie a moze znajdziesz rozwiazanie, ale niestety moze to nie być miła lektura .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec byl pedal niski tractor stal 3 dni i niema wcale pedalu hamulca od czego zaczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie co może być powodem że biegi 1,2 i 3 ciężko wchodzą

jest to w MF 3060 wcześniej było wszystko ok olej był wymieniony i stan jest ok jaka może być przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie co może być powodem że biegi 1,2 i 3 ciężko wchodzą

jest to w MF 3060 wcześniej było wszystko ok olej był wymieniony i stan jest ok jaka może być przyczyna

może układ jest zapowietrzony ale 4 dobrze wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie co może być powodem że biegi 1,2 i 3 ciężko wchodzą

jest to w MF 3060 wcześniej było wszystko ok olej był wymieniony i stan jest ok jaka może być przyczyna

może układ jest zapowietrzony ale 4 dobrze wchodzi[ witam - raczej układ hydrauliczny nie ma z tym nic wspólnego bo zakres biegów 1---4 załączany jest mechanicznie -przyczyną prędzej mogą być synchronizatory (a nie słychać zgrzytów?) ale niech się wypowiedzą jeszcze znawcy tematu tego forum-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeśli chodzi o 4 bieg to jest ok 1,2,3 wchodzą ciężko ale bez zgrzytów dodam że ta sytuacja stała się nagle za wszelkie podpowiedzi dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jeśli chodzi o 4 bieg to jest ok 1,2,3 wchodzą ciężko ale bez zgrzytów dodam że ta sytuacja stała się nagle za wszelkie podpowiedzi dzięki

Czy przypadkiem dzwignia nie chodzi ciezko na boki???

Czy przy zgaszonym silniku sytuacja wyglada podobnie???

Jak zminiesz na ółwia to biegi tez ciezko chodzą????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.poszukujeinstrukcji obslugi do mf 4360 , zaczepu transportowego i obciaznikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam traktor MF3065. Mam następujący problem

-brak wspomagania

-świeci się kontrolka smarowania skrzyni biegów

-trudności z włączaniem biegów

-zapowietrzone hamulce

Wszystkie te awarie pojawiły się jednocześnie

Był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi odpisał co się stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam traktor MF3065. Mam następujący problem

-brak wspomagania

-świeci się kontrolka smarowania skrzyni biegów

-trudności z włączaniem biegów

-zapowietrzone hamulce

Wszystkie te awarie pojawiły się jednocześnie

Był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi odpisał co się stało

 

Kolego wsztkie te objawy mają związek z ciśnieniem oleju w moście.

 

Powody mogą być :

 

Za niski poziom oleju w moście

Olej stracił parametry np. zamieszał się z innym olejem (biały kolor

Filtr oleju tylnego mostu - zapchany

Pompa olejowa - uszkodzona

 

Jakie inne powody jeszcze to nie wiem, ale te są najczęsciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnowie mam problem z turbiną w swoim mf-ku co zrobić zregenerrować czy kupić nową . Jeżeli zregenerować to gdzie można ją zregenerować dobrze i lile kosztuje regeneracja a ile nowa.

P.S Traktor jak chodzi na wolnych obrotach dłuższy czas a potem po dodaniu gazu zaczyma dymić czarnym dymem i pochwili jak wejdzie na obroty jet dobrze . NA dużych obrotach jest wszystko oki. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz nie można jednoznacznie stwierdzić uszkodzenia turbiny aby sprawdzić czy turbo nie spala oleju sprawdź czy kolektor ssący nie jest zaoliwiony i zobacz czy niemasz luzu na wirniku, od strony filtra jest wygodny dostęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co piszesz nie można jednoznacznie stwierdzić uszkodzenia turbiny aby sprawdzić czy turbo nie spala oleju sprawdź czy kolektor ssący nie jest zaoliwiony i zobacz czy niemasz luzu na wirniku, od strony filtra jest wygodny dostęp

A jest możliwośc że turbina zaciaga powietrze bo coś psiuka , a oleju trochę ubywa a niebrał na początu . problem pojawił sie wtedy gdy ugniatałem kuku chodzi po pryżmie 5 godzin i po jkaimś czasie zaczoł strasznie dymić czarnym dumem i wzioł poziom oleju.I zrobiły sie przecieki zalany był olejem po ugniataniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PAnowie mam problem z turbiną w swoim mf-ku co zrobić zregenerrować czy kupić nową . Jeżeli zregenerować to gdzie można ją zregenerować dobrze i lile kosztuje regeneracja a ile nowa.

P.S Traktor jak chodzi na wolnych obrotach dłuższy czas a potem po dodaniu gazu zaczyma dymić czarnym dymem i pochwili jak wejdzie na obroty jet dobrze . NA dużych obrotach jest wszystko oki. Z góry dzięki

Mam pytanie czy ta pryzma była duża? i czy były duże przechyły? być może nic się nie stało umyj dokładnie silnik najlepiej myjką i sprawdź czy po myciu są przecieki i poszukaj na tym forum już ktoś pisał o takim problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PAnowie mam problem z turbiną w swoim mf-ku co zrobić zregenerrować czy kupić nową . Jeżeli zregenerować to gdzie można ją zregenerować dobrze i lile kosztuje regeneracja a ile nowa.

P.S Traktor jak chodzi na wolnych obrotach dłuższy czas a potem po dodaniu gazu zaczyma dymić czarnym dymem i pochwili jak wejdzie na obroty jet dobrze . NA dużych obrotach jest wszystko oki. Z góry dzięki

Mam pytanie czy ta pryzma była duża? i czy były duże przechyły? być może nic się nie stało umyj dokładnie silnik najlepiej myjką i sprawdź czy po myciu są przecieki i poszukaj na tym forum już ktoś pisał o takim problemie

umyłem ale ma małe przecieki przy turbinie tylo niepokoji mnie że nagle zacził trochę brać olej i tak dziwnie zachowuje się na małych obrotach . Mam go już rok i pół roku było wszystko oli ani grama oleju niebrał i niebyło takich dziwnych sytuacji jak chodził na małych obrotach a traktor ma przez rok zrobione ok. 100 mtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelmf żeby w skutek przechyłu na pryźmie kukurydzy a w konsekwencji okresowego braku oleju w magistrali olejowej zatrzeć silnik na wale to potrzeba kilku munut ale turbinie która osiąga w okolicach 80tyś. obr.na minutę wystarczy kilkanaście sekund żeby solidnie nadwyrężyć jej zdrowie i ciągnik o którym kiedyś pisałem został sprzedany między innymi dlatego że po podobnych perypetiach pożerał coraz więcej i więcej i więcej .....oleju ale to tylko moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawelmf żeby w skutek przechyłu na pryźmie kukurydzy a w konsekwencji okresowego braku oleju w magistrali olejowej zatrzeć silnik na wale to potrzeba kilku munut ale turbinie która osiąga w okolicach 80tyś. obr.na minutę wystarczy kilkanaście sekund żeby solidnie nadwyrężyć jej zdrowie i ciągnik o którym kiedyś pisałem został sprzedany między innymi dlatego że po podobnych perypetiach pożerał coraz więcej i więcej i więcej .....oleju ale to tylko moje skromne zdanie.

Ale az tego co wiem to turbina moze zaciągać olej jak ma luzy pytam się poto aby sie upewnić czy to na bank tak jest jak myślę . A teraz dowiedziałem sie od swojego taty bo to on ugniatał że ten tolej to leciał tam własnie co jest ten wiatraczek w turbinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

poszukuje instrukcji warsztatowej do silnika A4.248 wystepujacego np w MF 3060 , 390 itd prosilbym o rade jakie komplety naprawcze sa najlepsze THM , polskie czy inne i ogolne rady i zalecenia przy przeprowadzaniu remontu silnika ktory czeka mnie mniej wiecej za 2tys mth (lecz nie znamy dnia ani godziny hehehe) i chce mniej wiecej zorientowac sie jakby to mniej wiecej wygladalo

 

mail raf_17@tlen.pl

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

ostatnio dawalem pompe paliwa i wtryski od mojego mf3080 do regeneracji i po ponownym jej zalozeniu mam problemy z odpalaniem ciagnika. zaplon jest ustawiany tak jak przed wyjeciem a zeby odpamic musze go dlugo krecic, a przed regeneracja palil na dotyk.

co moze byc przyczyna ze tak ciezko teraz pali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

ostatnio dawalem pompe paliwa i wtryski od mojego mf3080 do regeneracji i po ponownym jej zalozeniu mam problemy z odpalaniem ciagnika. zaplon jest ustawiany tak jak przed wyjeciem a zeby odpamic musze go dlugo krecic, a przed regeneracja palil na dotyk.

co moze byc przyczyna ze tak ciezko teraz pali??

Sprawdź przewody paliwowe może gdzieś łapie powietrza i schodzi paliwo do zbiornika i dlatego musi długo kręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...