Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

cze szukałem na stronce co kolega poniżej podał i nie tylko zabezpieczania na drzwi żebym jak je otworzył i zabezpieczył to się nie zamknęły i tego samego potrzebuje na tylnicą szybę nigdzie nie mogłem tego znaleźć, pytałem w sklepach ale nie mają takiego czegoś jakby ktoś miał jakieś info żeby zakupić to z góry wielkie dzeins (wiem że w MF to jest zawsze ale mi trzeba nowe )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy to tylko u korbanka raczej wiekszość sklepów sprzedaje to co się najcześciej psuje a jesli chcesz jakąs nietypową rzecz to i tak sprowadzaja często ze sklepów firmowych. Co do strony poniżej szkoda że te katalogi obejmują wiekszość starych modeli, które juz powoli zaczynają trafiac do hut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie kiedy MF255 uzyskuje 540 na wałku albo jakaś prędkość bliską jej ? pozdrawiam

 

Na obrotomierzu masz zaznaczone coś około 1750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnowie muszę zrobić turbine w mf6150 znalazłem nową za 3000 zł i na 1,5 gwarancja i mogę zregeneroać z 800 zł i 1 rok gwarancja i n iewiem co mam zrobić doradźcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem ze sprzęgłem, a dokładniej z hydrauliką sprzęgła.

Jak postoi kilka dni lub nawet dzień to zapowietrza się, pedał jest całkowicie luźny.

Z ciągnika spływa pewna ilość oleju (w okollicach sprzęgła, między silnikiem a skrzynią).

Jak ciągnik się zapali i się pomuje to po dość długim czasie udaje się odpowietrzyć.

Gdy się odpowietrzy wszystko działa bez zarzutu.

Czy zna ktoś zasadę odpowietrzania ? (gdzieś jakieś zaworki czy coś).

Filtry i oleje niedawno wymienione, oraz reszta ok.

Oraz interesuje mnie jakiś sposób na całkowite usunięcie tego problemu.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam

beztytuuss7.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

540 w mf 255 jest dokładnie przy 1788 obr silnika wg książki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi się tak zdawało chociaz swopjego sprzedałem ponad rok temu. Co prawda w specyfikacji 3512 jest 540 przy 1890 ale podejzewam ze obniżyli przełozenie aby podnieśc moc na womie poza tym obroty oznaczone były takim symbolem kółeczka z czyms w rodzaju kwadratowego daszku chyba że ktos kupił zegar na odpuście to ma jakies grube kreski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie do rozsiewacza jest mi to potrzebne ale jakoś krzywie się na myśl o jeździe z takimi obrotami:/ blee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,może ktoś ostatnio wymieniał krzyżaki w przednim moście w mf 3080 ile kosztuje taki krzyżak i od czego zacząć taką wymianę.Nadal nie moge dojść dlaczego nie świeci kontrolka od przedniego napedu, sprawdziłem przycisk podaje prąd do elektrozaworu.Podczas sprawdzania przycisku dojrzałem że w miejscu gdzie jest zaślepka dochodzi kostka z przewodami .Tak jakby tam miał być 3 przycisk(chyba od wzmacniacza) . Czy to seryjnie tak jest wyprowadzone? Skrzynia u mnie to A,B,1234,żółw+zając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,może ktoś ostatnio wymieniał krzyżaki w przednim moście w mf 3080 ile kosztuje taki krzyżak i od czego zacząć taką wymianę.Nadal nie moge dojść dlaczego nie świeci kontrolka od przedniego napedu, sprawdziłem przycisk podaje prąd do elektrozaworu.Podczas sprawdzania przycisku dojrzałem że w miejscu gdzie jest zaślepka dochodzi kostka z przewodami .Tak jakby tam miał być 3 przycisk(chyba od wzmacniacza) . Czy to seryjnie tak jest wyprowadzone? Skrzynia u mnie to A,B,1234,żółw+zając.

 

 

Krzyżaki wymiar 30,2x92 kupisz tutaj:

http://sklep.intercars.com.pl/?grut=101624

a tu wyszukaj sobie najbliższy ich sklep:

http://www.intercars.com.pl/?id=45&typ=FIL

Ja kupiłem krzyżaki CEI ok 60zł sztuka. Odezwij się na GG to Ci dokładnie powiem co i jak z wymianą. A zacząć musisz od zrobienia ściągacza do sworzni.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem ze sprzęgłem, a dokładniej z hydrauliką sprzęgła.

Jak postoi kilka dni lub nawet dzień to zapowietrza się, pedał jest całkowicie luźny.

Z ciągnika spływa pewna ilość oleju (w okollicach sprzęgła, między silnikiem a skrzynią).

Jak ciągnik się zapali i się pomuje to po dość długim czasie udaje się odpowietrzyć.

Gdy się odpowietrzy wszystko działa bez zarzutu.

Czy zna ktoś zasadę odpowietrzania ? (gdzieś jakieś zaworki czy coś).

Filtry i oleje niedawno wymienione, oraz reszta ok.

Oraz interesuje mnie jakiś sposób na całkowite usunięcie tego problemu.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam

 

Rozpołów ciągnik wyciągnąć wysprzęglik (siłowniczek sprzęgła). Daj do zakładu hydrauliki siłowej do wymiany uszczelnień i wszystko wróci do normy. Koszt ok 100zł.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić olej w MF 6255 i pytanie jaki olej zalać, oraz ile go wchodzi do skrzyni, a ile do silnika? Jakie filtry oraz gdzie one się znajdują? Jak się wypuszcza płyn chłodzący z bloku silnika, gdzie się znajduje jakiś kranik bądź korek? I jeszcze po wymianie oleju co trzeba odpowietrzyć, gdzie są odpowietrzniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem co jest grane z moim MF 3070, nie chce mi zapalić, rozrusznik kręci, z komina leci dym, czuć nieprzepalone paliwo a nie chce złapać, świeca płomieniowa działa, podgrzewam i nic, proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak odpowietrzyć wspomaganie w mf 3080 ? z góry dziękuje.

Wspomaganie samo się odpowietrzy wystarczy pokręcić kierownicą.

 

Panowie czy w MF serii 3xxx konkretnie 3080 znajduje się w gdzieś magnes na opiłki w silniku? u mnie nie ma go w korku spustowym, więc pytanie czy w ogóle gdzieś jest??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, nie wiem co jest grane z moim MF 3070, nie chce mi zapalić, rozrusznik kręci, z komina leci dym, czuć nieprzepalone paliwo a nie chce złapać, świeca płomieniowa działa, podgrzewam i nic, proszę o pomoc

 

kolego jeżeli masz pewnośc że filtr paliwa nie jest zapchany i czy w zbiorniku paliwa nie ma syfu to sprawdz czy świeca płomieniowa tylko się pali małym płomieniem czy jak paliwo się zapala to aż strzeli bo jateż tak miałem świeca paliła a traktor nie palił . jak wymieniłem świece to po podgrzaniu w momencie zapalenia paliwa aż buchło w kolektorze ssącym i wtedy palił od strzała a było

az -15 stopni a jeżeli to nie pomoże to masz jusz słaby silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, nie wiem co jest grane z moim MF 3070, nie chce mi zapalić, rozrusznik kręci, z komina leci dym, czuć nieprzepalone paliwo a nie chce złapać, świeca płomieniowa działa, podgrzewam i nic, proszę o pomoc

 

kolego jeżeli masz pewnośc że filtr paliwa nie jest zapchany i czy w zbiorniku paliwa nie ma syfu to sprawdz czy świeca płomieniowa tylko się pali małym płomieniem czy jak paliwo się zapala to aż strzeli bo jateż tak miałem świeca paliła a traktor nie palił . jak wymieniłem świece to po podgrzaniu w momencie zapalenia paliwa aż buchło w kolektorze ssącym i wtedy palił od strzała a było

az -15 stopni a jeżeli to nie pomoże to masz jusz słaby silnik.

KOLEGA MA RACJĘ JEŚLI TO NIE POMOŻE TO masz słaby silnik nie ma odpowiedniego sprężania może to być wina głowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi kolejne etapy przekręcania kluczyka przy zapalaniu, jak to powinno się robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręcasz aż zapalą się kontrolki i trochę dalej(kontrolki trochę przygasną), ale tak żeby nie kręcił. W tej pozycji trzymasz chwilę aż się świeca nagrzeje i wtedy kręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no świeca musi się rozgrzać i paliwo musi się zapalić-chuchnąć, ale po jakim czasie to będzie? skąd mam to wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 15-20 sekund najlepiej jakby ktoś ci grzał świece a ty stań sobie koło silnika i słuchaj kiedy buchnie płomień ze świecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze kminie bo na mf tak za bardzo sie nie znam ale z moja 30 tez mam takie problemy i przed podgrzaniem świecy poprostu jedną odkręcam i wlewam tak z 50-100ml ropy i poźniej podgrzewam no i mi wtedy łapie... ale nie wiem czy sie tak w masejkach da bo nie mam i sie nieorientuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...