Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Szpecem zadnym nie jestem ale na moje oko to center w twoim fergusonie rozdzielacza to wina !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam mały problem z moim MF255 jak mam podczepione coś na hydraulice np rozsiewacz na węża to mi przepuszcza postoi chwile i otworzy m izasówę :/ co to mozę bycda sieten zawór rozebrac co wymienić uszczelki jakies w nim ? a i druga sprawa jak sieje nawozy mam podwieszony rozsiewacz wysokość ustawioną i mam ten rozdziielacz pod siedzeniem ustwiony do sterowania zasuwą zewnętrzną to mi podnoscnik opada..... brak słów normalnie... da sie coś z tym zrobić ?

Na wężu od rozsiewacza powinien być zamontowany zawór ręczny, jak zamkniesz zasuwy dźwignią w ciągniku to zamykasz zawór i na pewno się nie otworzy. Co do opadania podnośnika gdy wajcha przestawiona jest na hydraulikę zew. to jest to w miarę normalne, pod warunkiem, że w 5 min nie opadnie. Ja rozsiewam nawozy podobnym zestawem i po prostu co jakieś 15-20 min muszę przestawić na sekundę dźwignię na podnośnik i ramiona powracają do wcześniej ustalonej pozycji.

 

masz rację zawór wstawie nawet o tym myślałem, i nie mam wyjścia jak mi opadnaramiona to przekładam sobie tą dzwigniepod siedzeniem i skoczy do góry i wyłanczam tylko żeby h. zewnętrzna działała muszę lekko na max dać tą czarną dzwignię i jak przekładam tą pod siedzeniem to za wysoko mi podniesie:/ a tak żeby opuscić tą dzwigniei wtdy przeżucić to pod siedzeniem i znów wrzucić tą czarną tak jak trzeba moze nie zadziałać zewnętzna bo to trzeba ruszyć i działa ehhh wkurza mnie to... a on wytrzymuje max 5min z pełnym rozsiewaczem 700kg + rozsiewacz ze 200kg pozdrawiam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy wie ktoś coś na temat komutera w MF 3125 autotronic .Czy jak się popsuje można go naprawić czy kupić inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy wie ktoś coś na temat komutera w MF 3125 autotronic .Czy jak się popsuje można go naprawić czy kupić inny

jeżeli chodzi ci o ten pod kabiną to nic sie nieda zrobić no chyba że polak wszystko potrafi a nowy troche kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w twoim mf-ie jest turbina mój jest 3060-B ile on ma koni i jaki olej leje się do silnika-skrzyni może ktoś wie !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o poradę. W MF 3060 nie działa blokada kół. Napięcie z przycisku wchodzi na autotronik, ale nic nie wychodzi na elektrozawór. Proszę o poradę, czy to uszkodzony autotronik czy może coś go blokuje. Pozostałe funkcje którymi steruje autotronik działają poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i proszę o poradę. W MF 3060 nie działa blokada kół. Napięcie z przycisku wchodzi na autotronik, ale nic nie wychodzi na elektrozawór. Proszę o poradę, czy to uszkodzony autotronik czy może coś go blokuje. Pozostałe funkcje którymi steruje autotronik działają poprawnie.

prawdopodobnie tak zdarzają się takie przypadki . porostu go omiń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno kupiłem mf 3125 i w skrzyni i w silniku facet miał zalany olej GULF

witam ja też mam MF3125 jakie wrazenia, mój sprawuje się dobrze , mam go od trzech lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i proszę o poradę. W MF 3060 nie działa blokada kół. Napięcie z przycisku wchodzi na autotronik, ale nic nie wychodzi na elektrozawór. Proszę o poradę, czy to uszkodzony autotronik czy może coś go blokuje. Pozostałe funkcje którymi steruje autotronik działają poprawnie.

prawdopodobnie tak zdarzają się takie przypadki . porostu go omiń

czyli co należy zrobić bi ja u siebie niemogę wyłączyć napędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelmf poprostu autotronic nie będzie sterował tą funkcją, będziesz sterował ją ty, tzn przełącznikiem załączać i wyłączać bezpośrednio elektrozawór. Miron doradź czy sterować bezpośrednio 12v czy(jak zauważyłem na forum) przez żarówkę, a jeżeli tak to jakiej mocy dać w szereg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawelmf poprostu autotronic nie będzie sterował tą funkcją, będziesz sterował ją ty, tzn przełącznikiem załączać i wyłączać bezpośrednio elektrozawór. Miron doradź czy sterować bezpośrednio 12v czy(jak zauważyłem na forum) przez żarówkę, a jeżeli tak to jakiej mocy dać w szereg.

najprościej to będzie z puścić z przycisku co możesz zrobić sam . fachowo na przekaźniku a o żarówce to nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym przycisku raczej działac nie będzie bo wtedy blokada działałaby tylko wtedy gdzy bedziesz trzymał ręka przycisk a to nie jest wygodne. Na przekaźniku też nie będzie działało bo on jedynie odciązy włacznik azasada działania jak wyzej. Jedynym rozwiazaniem jest zastosowanie przerzutnika. Wtedy blokada bedzie działała jak fabryczna no i wypadałoby podłaczyc pod to kontrolkę od blokady co w tym przypadku nie jest trudne. Mozna kupić gotowy przerzutnik lub tez zrobić z 4 przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na samym przycisku raczej działac nie będzie bo wtedy blokada działałaby tylko wtedy gdzy bedziesz trzymał ręka przycisk a to nie jest wygodne. Na przekaźniku też nie będzie działało bo on jedynie odciązy włacznik azasada działania jak wyzej. Jedynym rozwiazaniem jest zastosowanie przerzutnika. Wtedy blokada bedzie działała jak fabryczna no i wypadałoby podłaczyc pod to kontrolkę od blokady co w tym przypadku nie jest trudne. Mozna kupić gotowy przerzutnik lub tez zrobić z 4 przekaźników.

mylisz się rafik256 przecież przycisk po w ciśnięcie nie odbija tylko zostaje wciśnięty i styki ma zwarte wiec nie trzeba go cały czas trzymać . co do przekaznika zgadza się jest on po to aby nie wypalało styków w przycisku ale działac bedzie . widocznie niewidziałes jeszcze wszystkich modeli ciągników bo jest taki model 3060 E (elektronik )jest fabrycznie niewyposażony w moduł ( komputer) wszystko jest zrobione na krotko lub na przekaźniku i działa bez problemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko u jest mowa o 3060 a tam przycisk po puszczeniu odskakuje (nie widziałem jeszcze w tej serii przycisku od blokady który pozostałby wciśniety po puszczeniu) i dlatego podałem taki a nie inny sposób obejscia bo po co wyrzucać dobry oryginalny włacznik jezeli mozna go wykorzystac w prosty sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko u jest mowa o 3060 a tam przycisk po puszczeniu odskakuje (nie widziałem jeszcze w tej serii przycisku od blokady który pozostałby wciśniety po puszczeniu) i dlatego podałem taki a nie inny sposób obejscia bo po co wyrzucać dobry oryginalny włacznik jezeli mozna go wykorzystac w prosty sposób.

widziałem taką opcje że powcisnięciu przycisk trzyma po wciśnięciu sprzegła blokade rozłancza kontrolka gaśnie ale przycisk jest dalej wcisniety - lub poustawieniu prztyczka od podnośnika w pozycji podnoszenie bkolada jest rozłanczanaale przycisk jest dalej wcisnienty a takiej opcji jeszcze niewidziałem żeby przycisk od blokady trzeba było cały czas trzymać.moim skromnym zdaniem było by to niefunkcjonalne np przy orce na śliskiej ziemi ( glina) i długim polu cała uwage trzebaby było skupic na trzymaniu przycisku a nie prowadzeniu ciagnika. prosze o wypowiedz innych pisiadaczy MFów jak to jest rozwiazane. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza tylko ze ta blokada działa tak ze wciskasz włącznik który daje krótki sygnał do autotronic do właczenia przerzutnika w panelu. Po puszczeniu przycisku napiecie na wyjściu z włącznika zanika a przycisk odskakuje jednak został juz uruchomiony przerzutnik, który trzyma stałe zailanie elektrozaworu. Treraz żeby wyłaczyc blokade ponownie wystarczy wcisnąc przycisk na chwilę zeby wyłaczyc przerzutnik i odłaczyc zasialnie elektrozaworu. Czyli mówiąc krótko w oryginle wcale nie musi włacznik być ciągle wciśniety zeby dziłały wszystkie wyminienione przez ciebie fukncje, a włącznik jest uzywany jednynie przy włączniu i wyłaczaniu blokady i nie trzyma cały czas napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego jestem pewien że sie mylisz co do tego że przycisk od blokady ni odskakuje po właczeniu bo ne tej zasadzie działa tylko włącznik od speedshift. Jezeli chodzi o scisłośc to wiem trochę jak to działa bo jakieś 3 tygodnie temy robiłem takie obejście przy włączniku przedniego napedu a tam zasada działania jest identyczna. Musiałem załozyc przerzutnik bo prostszego rozwiązania nie ma. A i jeszcze jedno sam mam MF 3090 także co do funkcji w tym ciągniku to jestm na bieżąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik ma rację przycisk po przyciśnięciu daje impuls i i wraca do pierwotnego położenia. Resztę załatwia już "komputer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie w w maseju a jest to 3060 po włączeniu przycisk lekko zostaje zaskakuje podobnie ja w długopisie prztykanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam PAW ja mam mf 3125 dopiero dwa miesiące i nemogę nic na jeg temat powiedzieć miałem problem z elektryką ale wziołem porządnego elektryka i usunoł awarie a nie wiesz gdzie w mf znajduje się pompa olejowa od podnośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawelmf poprostu autotronic nie będzie sterował tą funkcją, będziesz sterował ją ty, tzn przełącznikiem załączać i wyłączać bezpośrednio elektrozawór. Miron doradź czy sterować bezpośrednio 12v czy(jak zauważyłem na forum) przez żarówkę, a jeżeli tak to jakiej mocy dać w szereg.

Koledzy Rafik i Miron dziękuje za podjęcie tematu. Ja w poście napisałem "przełącznik",czyli po przełączeniu czy przyciśnięciu podaje cały czas napięcie aż do momentu wyłączenia, a sprawa żarówki w szereg miała na celu zabezpieczenie cewki elektrozaworu przed nadmiernym prądem, bo podobno, a nie mam tego sprawdzonego autotronik obniża napięcie po "złapaniu" elektrozaworu. Ale jeżeli piszecie że są modele ferdków z bezpośrednim sterowaniem z przycisku to chyba nie byłoby trzeba ograniczać tego prądui zawór sie nie spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie najprosciej było by moze wstawic włącznik od tylnej wycieraczki on po wcisnieciu napewno cały czas przewodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na samym przycisku raczej działac nie będzie bo wtedy blokada działałaby tylko wtedy gdzy bedziesz trzymał ręka przycisk a to nie jest wygodne. Na przekaźniku też nie będzie działało bo on jedynie odciązy włacznik azasada działania jak wyzej. Jedynym rozwiazaniem jest zastosowanie przerzutnika. Wtedy blokada bedzie działała jak fabryczna no i wypadałoby podłaczyc pod to kontrolkę od blokady co w tym przypadku nie jest trudne. Mozna kupić gotowy przerzutnik lub tez zrobić z 4 przekaźników.

mylisz się rafik256 przecież przycisk po w ciśnięcie nie odbija tylko zostaje wciśnięty i styki ma zwarte wiec nie trzeba go cały czas trzymać . co do przekaznika zgadza się jest on po to aby nie wypalało styków w przycisku ale działac bedzie . widocznie niewidziałes jeszcze wszystkich modeli ciągników bo jest taki model 3060 E (elektronik )jest fabrycznie niewyposażony w moduł ( komputer) wszystko jest zrobione na krotko lub na przekaźniku i działa bez problemowo

no hmm kolego tak sie składa ze mam 3065 elektronik, i ma on oryginalny moduł i funkcje tak jak autotronik, niedawno, zakładalem u siebie włacznik pradu bezposrednio pod elektrozawor, bo cosik nierozłączało, ale to tylko rozwiazanie doraźne, bo musze sie za to zabrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...