Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak Wyłączyć blokadę w MF 3645

Za pomocą przycisku do odłączenia blokady nie chce się odłączyć.

Czy jest to jakaś typowa usterka w tych modelach i czy można jakoś recznie odłączyć blokadę?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jak Wyłączyć blokadę w MF 3645

Za pomocą przycisku do odłączenia blokady nie chce się odłączyć.

Czy jest to jakaś typowa usterka w tych modelach i czy można jakoś recznie odłączyć blokadę?

pozdrawiam

a próbowałeś przedtem wciskając hamulec ? bo maseje tak mają że po odpaleniu napędzałańcza się automatycznie i żeby go wyłączyć trzeba przedtem nacisnąć hamulec , jeżeli mimo to nie działa to nie wiem - może coś z hydrauliką !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jak Wyłączyć blokadę w MF 3645

Za pomocą przycisku do odłączenia blokady nie chce się odłączyć.

Czy jest to jakaś typowa usterka w tych modelach i czy można jakoś recznie odłączyć blokadę?

pozdrawiam

a próbowałeś przedtem wciskając hamulec ? bo maseje tak mają że po odpaleniu napędzałańcza się automatycznie i żeby go wyłączyć trzeba przedtem nacisnąć hamulec , jeżeli mimo to nie działa to nie wiem - może coś z hydrauliką !

lub odłącz napięcie od elektrozaworu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jak Wyłączyć blokadę w MF 3645

Za pomocą przycisku do odłączenia blokady nie chce się odłączyć.

Czy jest to jakaś typowa usterka w tych modelach i czy można jakoś recznie odłączyć blokadę?

pozdrawiam

a próbowałeś przedtem wciskając hamulec ? bo maseje tak mają że po odpaleniu napędzałańcza się automatycznie i żeby go wyłączyć trzeba przedtem nacisnąć hamulec , jeżeli mimo to nie działa to nie wiem - może coś z hydrauliką !

lub odłącz napięcie od elektrozaworu

 

Udało się

pomogło odłączenie elektrozaworu

dzieki wszystkim zaangazowanym za wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy MF255 z turem da radę przy balotach sianokiszonki?

A jeśli tak to jakiej marki i rodzaj tura musiał by być, może ktoś pracuje takim sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem za nie duże pieniądze, kompletna instalacje z komputerem Datatronic(3przyciski i pokrętło). Mam taką prośbę, aby ktoś mi mógł powiedzieć gdzie co należy podłączyć. MF 3080 i również z takiego instalacja. Bardzo bym prosił.

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Zakupiłem za nie duże pieniądze, kompletna instalacje z komputerem Datatronic(3przyciski i pokrętło). Mam taką prośbę, aby ktoś mi mógł powiedzieć gdzie co należy podłączyć. MF 3080 i również z takiego instalacja. Bardzo bym prosił.

 

Pozdrawiam

Piotr

jeżeli w swoim MF-ie miałeś datatronik a ktos go wyjoł to nie będzie problemu przewody z kostkami powinni byc w prawym słupku .a jezeli nie było go zamontowanego jak opuszczał fobryke to przewody tez powinni być bo inatalacje sa robione na ful ale problem może być z czujnikamiich zazwyczaj niema. np czujnik prędkości jazdy lub obrotów WOM

Ps. jezeli masz namiary na tanie uzywane części to podaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie kabli nie ma, nie wiem czemu. Mam mieć go z kablami przepływomierzem oraz radarem. Czujnik ruchu z tego co się orientuję to posiadam, tak mówił mi mechanik... tylko teraz nie wiem gdzie kable trzeba po podłączać. miron, sądzisz, że jeszcze coś mi będzie do tego potrzebne? Kupiłem go za 300zł więc sądzę, że nie duża cena...

Jak byś mógł to odezwij się do mnie na gg: 4162012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy z w mf 6190

podnośnik podniósł się na maximum i nie ma ochoty się opuścić po spuszczeniu oleju z siłowników opadł natomiast po zapaleniu ciągnika powoli podniósł się sam nie reaguje na przyciski a konsoli EHR czy też z błotników proszę o jakąś radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem nie dziala zadna hydraulika ani przodek ani walek,czy to pompa?? moze ktos cos wie na ten temat to pomozcie.jeszcze wczesniej poki wszystko bylo w miare ok to podnosnik na pelnym gazie ( ok 2000 obr ) tak dziwnie podnosil bo zamiast ladnie plynnie to tak dziwnie skakał,trzeba bylo noge z gazu i wtedy normalnie szedl, i walek tak dziwnie raz normalnie a raz tak dziwnie zwalnial ;/ prosze Was o jakas rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje pomocy z w mf 6190

podnośnik podniósł się na maximum i nie ma ochoty się opuścić po spuszczeniu oleju z siłowników opadł natomiast po zapaleniu ciągnika powoli podniósł się sam nie reaguje na przyciski a konsoli EHR czy też z błotników proszę o jakąś radę

Dwa razy mi się zdarzyło podobnie w 6180, że nie chciał opuścić ramion podnośnika ale przy podnoszeniu przyciskiem z błotnika. Nie reagował potem na żadny przycisk a na EHR wyskoczył błąd 24. Opuścił się dopiero ręcznym zaworem pod spodem ciągnika, a po zgaszeniu i odłączeniu prądu na pół minuty wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,mam problem nie dziala zadna hydraulika ani przodek ani walek,czy to pompa?? moze ktos cos wie na ten temat to pomozcie.jeszcze wczesniej poki wszystko bylo w miare ok to podnosnik na pelnym gazie ( ok 2000 obr ) tak dziwnie podnosil bo zamiast ladnie plynnie to tak dziwnie skakał,trzeba bylo noge z gazu i wtedy normalnie szedl, i walek tak dziwnie raz normalnie a raz tak dziwnie zwalnial ;/ prosze Was o jakas rade

Poziom oleju masz ok jak z filtrami nie pali się żadna kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju ok,filtr tez jest nowka, i pali sie caly czas czerwona lampka. w górnym rzedzie, 3 od lewej

 

witam,mam problem nie dziala zadna hydraulika ani przodek ani walek,czy to pompa?? moze ktos cos wie na ten temat to pomozcie.jeszcze wczesniej poki wszystko bylo w miare ok to podnosnik na pelnym gazie ( ok 2000 obr ) tak dziwnie podnosil bo zamiast ladnie plynnie to tak dziwnie skakał,trzeba bylo noge z gazu i wtedy normalnie szedl, i walek tak dziwnie raz normalnie a raz tak dziwnie zwalnial ;/ prosze Was o jakas rade

Poziom oleju masz ok jak z filtrami nie pali się żadna kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jutro prawdopodobnie przyjdzie do mnie komputer datatronic(z pokrętłem) oraz instalacja i chciałbym go założyć, tylko nie bardzo wiem gdzie co należy podłączyć. Mam schemat z opisem i z tego co wywnioskowałem to:

 

obraz1381.th.jpg

 

101 to jest wyjście do programowania

102 przełącznik obrotów wom 540/1080

103 przepływomierz

104 komputer datatronic

105 radar mierzący poślizg kół

107 podłączenie do konsoli EHR

106 i 108 zasilanie?

 

po angielsku opisane są tak:

 

101- electrical plug

102 switch indirect

103 flowmeter cable

104 electronick box

105 radar cable

106 electrical lift cable

107 console

108 electrical lift cable

 

Pomoże ktoś?

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Jutro prawdopodobnie przyjdzie do mnie komputer datatronic(z pokrętłem) oraz instalacja i chciałbym go założyć, tylko nie bardzo wiem gdzie co należy podłączyć. Mam schemat z opisem i z tego co wywnioskowałem to:

 

obraz1381.th.jpg

 

101 to jest wyjście do programowania

102 przełącznik obrotów wom 540/1080

103 przepływomierz

104 komputer datatronic

105 radar mierzący poślizg kół

107 podłączenie do konsoli EHR

106 i 108 zasilanie?

 

po angielsku opisane są tak:

 

101- electrical plug

102 switch indirect

103 flowmeter cable

104 electronick box

105 radar cable

106 electrical lift cable

107 console

108 electrical lift cable

 

Pomoże ktoś?

 

Pozdrawiam

Piotr

oki jest chyba niezle ale dokładnie nie jestem pewien bo nigdy sie w to nie bawiłem czy nie bedziesz msiał tego spesjalnym programem ustawic schronizować sprubój zasiegnąc informacji u korbanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już praktycznie poradziłem sobie z kablami, muszę tylko znaleźć kabel od zasila gdzie mam się wpiąć. I mam takie pytanie odnośnie przepływomierza, mam przy nim odcięte kable i nie wiem w jaki sposób mam je podłączyć w wiązkę. Wiem, że do skrętki. Z instalacji(tej skrętki gdzie należy podpiąć przepływomierz) wychodzą cztery kable... a w przepływomierzu mam wejście na dwie wsuwki i nie wiem właśnie jak należy podpiąć ten przepływomierz w instalację. Tu potrzebuję rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w silniku od 3 p poszla mi woda do oleju i to w duzych ilosciach,od tygodnia naprawiam i narazie nic,wykluczylem glowice, uszczelke,przedni dekiel od pompy wodnej,co sie jeszcze moglo stac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje blok tuleje z tego co pamiętam są suche wniektórych peknieta tuleje może być przyczyna wody w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w silniku od 3 p poszla mi woda do oleju i to w duzych ilosciach,od tygodnia naprawiam i narazie nic,wykluczylem glowice, uszczelke,przedni dekiel od pompy wodnej,co sie jeszcze moglo stac ?
Juz nie mam MF ale jak sie nie myle to odkręć pompe wodną i za nia jest taka blacha i ona lubi przerdzewieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poziom oleju ok,filtr tez jest nowka, i pali sie caly czas czerwona lampka. w górnym rzedzie, 3 od lewej

 

witam,mam problem nie dziala zadna hydraulika ani przodek ani walek,czy to pompa?? moze ktos cos wie na ten temat to pomozcie.jeszcze wczesniej poki wszystko bylo w miare ok to podnosnik na pelnym gazie ( ok 2000 obr ) tak dziwnie podnosil bo zamiast ladnie plynnie to tak dziwnie skakał,trzeba bylo noge z gazu i wtedy normalnie szedl, i walek tak dziwnie raz normalnie a raz tak dziwnie zwalnial ;/ prosze Was o jakas rade

Poziom oleju masz ok jak z filtrami nie pali się żadna kontrolka

Masz do wymiany mniejszą pompe hydrauliczną, 100% pewności nie baw się w sprawdzanie filtrów tylko odjeżdżaj tylnym mostem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z montażem datatronika mogą być pewne problemy.W pamięć(ustawienia) ma wgrane przy pomocy specjalnego urządzenia dane o ciągniku w którym pracuje m in.model ciągnika,wielkość opon, typ przepływomierza paliwa.Jeżeli baterie które w nim się znajdują siadły te ustawienia skasowały się.Jest człowiek który to wgrywa , ale trzeba panel wysłać do niego no i cena nieco odstrasza. Kilka miesięcy temu było to coś ok 1000 zł plus VAT.Jest to fajne urządzenie,bardzo pomaga w zmniejszeniu zużycia paliwa , widać wydajność ,czasy pracy , powierzchnie .W ciągnikach które są w Polsce ponad 90 % tych komputerów jest sprawna ,tylko "straciły pamięć).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Z montażem datatronika mogą być pewne problemy.W pamięć(ustawienia) ma wgrane przy pomocy specjalnego urządzenia dane o ciągniku w którym pracuje m in.model ciągnika,wielkość opon, typ przepływomierza paliwa.Jeżeli baterie które w nim się znajdują siadły te ustawienia skasowały się.Jest człowiek który to wgrywa , ale trzeba panel wysłać do niego no i cena nieco odstrasza. Kilka miesięcy temu było to coś ok 1000 zł plus VAT.Jest to fajne urządzenie,bardzo pomaga w zmniejszeniu zużycia paliwa , widać wydajność ,czasy pracy , powierzchnie .W ciągnikach które są w Polsce ponad 90 % tych komputerów jest sprawna ,tylko "straciły pamięć).Pozdrawiam.
Właśnie tak wygląda sytuacja, że baterie się wyczerpały i oprogramowanie się wykasowało. W Zbuczynie za wgranie oprogramowania powiedziano mi 1200zł. Natomiast u Korbanków nie dużo gdyż 250zł, niestety chcą aby dostarczyć im ciągnik, nie wiem dlaczego ale nie chcą wysyłkowo samego komputera....

 

Mam jeszcze tylko problem z podłączeniem przepływomierza, po odcinane są bale i nie wiem jak założyć nowe, aby czegoś nie popsuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JACUS mialem tez tak-nieszczelna pokrywa rozrzadu-aluminium utlenia sie pod pompa wody albo na dole przerdzewial brok i woda dostaje sie pod pokrywe

-pokrywa przezarta i woda w oleju. Ja przy malym ubytku wsypalem proszek do uszelniania chlodzenia i zatkalo, po robocie naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...