Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

W 3cyl.mf po naprawie glownej i wymianie glowicy przy malych obrotach-kombajn-olej wydostaje sie tlumikiem. Co jest?? Podejrzewam klawiature??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 3cyl.mf po naprawie glownej i wymianie glowicy przy malych obrotach-kombajn-olej wydostaje sie tlumikiem. Co jest?? Podejrzewam klawiature??

 

Zdaza to sie nawet przy nowych, jakis czas pochodzi pierscienie sie dopasują i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

z tym tanio to chyba nie do końca prawda za korek do zbiornika paliwa Mf 30xx zażyczyli sobie 280 zł to już u korbanka taniej bo 120 plus wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wie ktoś cz w MF 3125 jest możliwość włączenia WOM do tyłu i w jaki sposób

możesz sprecyzować pytanie ? znaczy co ? lewe obroty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z MF3060 po 1 gdy silnik jest ciepły i załączy się półbieg to gubi się ciśnienie oleju... Gdy jest zimny słychać tak jakby obciążało silnik lekko... na ciepłym przy 1500 znowu się pojawia ciśnienie drugi mankament jest taki że po przełączeniu wałka z eco na normalny 540 przy 2200 a nie 1550 coś zgrzyta czasami zaczyna zgrzytach chyba wtedy kiedy wałek jest zluźniany i trzeba go wyłączyć i znowu załączyć... a na tym szybszym czyli 540 przy 1550 coś jakby chrupało gdy jest pod skosem wałek (np gdy się skręca beczką na gnojówkę lub rozrzutnikiem) a i czasem jeszcze jest problem z załączeniem się wałka (mruga kontrolka) ale to bardzo rzadko (pod warunkiem że nie ma półbiegu bo wtedy nie ma szans nic zrobić)

 

Dodatkowo jest tak jakby lekko poślizg na sprzęgle (po zmianie biegu jedzie tak jakby na pól sprzęgle aż do wyrównania obrotów potem już ok jest przy ruszaniu to samo)

 

EHR i inne bajery działają idealnie. traktor kupiony pol roku temu od handlarza który troszkę wali kit. (silnik do remontu był i szlak trafił wieloklin na wałku atakującym w moście przednim, dużo pociętych kabli, powyciągane kontrolki niektóre, sztuczka z odmą wpuszczoną w kolektor ssący)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie proszę powiedzcie mi jak wyjąć bak w MF 3070??? Pozdrawiam
unosząc kabine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim MF 3070 ucieka mi olej z tego cięgna od hamulca ręcznego co wchodzi w skrzynie. Czy żeby zalożyc tam ten nowy uszczelniacz to musze dostac sie do skrzyni??? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam katalogi części zamiennych do wybranych modeli Massey Fergson!

 

Katalogi są w języku angielskim albo niemieckim dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Informacje odnośnie katalogów;

@-mail; katalogi_maszyn@interia.pl

Tel 698145380

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wałek WOM w MF3125 chodzi w prawo czy można jakoś włączyćodwrotnie w lewo
niema takiej możliwości. ale spróbuj zmienić bieguny na akumulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wałek WOM w MF3125 chodzi w prawo czy można jakoś włączyćodwrotnie w lewo
niema takiej możliwości. ale spróbuj zmienić bieguny na akumulatorze
Kolego od biegunów zacznij myśleć,potem doradzaj.W C-360 włączam WOM zależny a następnie bieg wsteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego od c 360 w mf 3125 nie ma czegos takiego jak wom zalezny w wiekszości ciagników z końca 20 wieku tego nie ma c 360 to bedzie konstrukcja gdzies po wojnie. Jesli musza byś koniecznie lewe obroty zastanowił bym się nad przeróbka maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam MF 8110 i na początku było wszystko ok,ale jak poszedł w agregat to po jakimś ha jak wcisnę sprzęgło żeby np. cofnąć to już nie chce ruszyć jak postoi z 15 minut zgaszony to ruszy i jedzie do puki nie stanę , i jeszcze na zakrętach jak skręcę do oporu tak samo się zatrzymuje ,a oprócz tego zginął zając czasami mrugnie ale przeważnie niema przełącznik pod wajchom jest dobry a dalej nie wiem ,który elektromagnes jest od zając/żółw.Z góry dziękuj. Pozdrawiam.javascript:emoticon(':cry:')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam MF 8110 i na początku było wszystko ok,ale jak poszedł w agregat to po jakimś ha jak wcisnę sprzęgło żeby np. cofnąć to już nie chce ruszyć jak postoi z 15 minut zgaszony to ruszy i jedzie do puki nie stanę , i jeszcze na zakrętach jak skręcę do oporu tak samo się zatrzymuje ,a oprócz tego zginął zając czasami mrugnie ale przeważnie niema przełącznik pod wajchom jest dobry a dalej nie wiem ,który elektromagnes jest od zając/żółw.Z góry dziękuj. Pozdrawiam.javascript:emoticon(':cry:')
kolego z tym co mowisz ze po mocnym skreceniu traktor sie zatrzymuje to mysle ze to wina pompy tloczkowej oleju mialem to samo u sibie poprostu olej sie rozgrzeje i pompa nie ma wlasciwego cisnienia itraktor sie zatrzymuje kiedy skrecisz kolami do oporu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. w moim mf3115 wycieka mi z pompy paliwowej paliwo, co prawda tylko trochę , tuż po uruchomieniu gdy jest zimny, potem ciec przestaje(ale ciągnik ufajdany). paliwo wycieka z okolicy dźwigni gazu, jest tam pewnie jakiś wypracowany uszczelniacz, tylko czy da się go wymienić samemu na podwórku czy trzeba oddać fachowcowi? może ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemy z moim mf 590 mam już go kilka lat ale wcześniej nie miałem z nim żadnych problemów. Półbiegi nie działają, nie jest to wina mechanizmu który to przełącza. Drugi problem to nie działający przedni napęd, gdy ciągnik stoi dłuższy czas to tak jakby na początku napęd jest ale gdy już trochę popracuję to napęd znika. Mam też problem z podnośnikiem, nie działa tak jak powinien tzn. strasznie wolno podnosi nie zależnie od ciężaru jaki ma do podniesienia. Olej jest, filter wymieniłem na nowy i dalej to samo. Jeżeli miał ktoś podobne problemy i wie jak je rozwiązać to proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to można sprawdzić że pompa wysiadła? Man jeszcze jeden problem nie działają mi wszystkie wyjścia hydrauliki zewnętrznej tzn. jak podepnę np. pług obrotowy to nie obraca mi w jedną stronę. Na dodatek z tej sekcji która nie działa cieknie cały czas olej jak podepnę tam samą końcówkę bez przewodu, nie muszę przełączać na rozdzielaczu. Tą dźwignię mam na środku a i tak w jedno gniazdo idzie cały czas olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem ksiażke do mojego MF 3080.

Książka jest w języku niemiecki.I mam takie pytanie Jak szeroko powienien być opisany silnik w niej?Bo ja mam tylko dane techniczne (mam dosłownie jedną kartkę opisu i są tam tylko dane techniczne a np opisu skrzyni mam około 100 kartek).Dodam że jest to instrukcja napraw , jest ona w segregatorze i jest orginalan tylko chyba ktoś powyjmował niektóre rozdziały.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to można sprawdzić że pompa wysiadła? Man jeszcze jeden problem nie działają mi wszystkie wyjścia hydrauliki zewnętrznej tzn. jak podepnę np. pług obrotowy to nie obraca mi w jedną stronę. Na dodatek z tej sekcji która nie działa cieknie cały czas olej jak podepnę tam samą końcówkę bez przewodu, nie muszę przełączać na rozdzielaczu. Tą dźwignię mam na środku a i tak w jedno gniazdo idzie cały czas olej

 

No to padł rozdzielacz i załatwia całe ciśnienie z pompy;) Albo wymiana albo ten co nie działa wymontuj;) (mniemam że to 1 od wlotu oleju z pompy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Zakupiłem ksiażke do mojego MF 3080.

Książka jest w języku niemiecki.I mam takie pytanie Jak szeroko powienien być opisany silnik w niej?Bo ja mam tylko dane techniczne (mam dosłownie jedną kartkę opisu i są tam tylko dane techniczne a np opisu skrzyni mam około 100 kartek).Dodam że jest to instrukcja napraw , jest ona w segregatorze i jest orginalan tylko chyba ktoś powyjmował niektóre rozdziały.

Proszę o pomoc.

Tak jest w każdej. Do silnika jest osobna książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...