Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś przy MF6180 spuściłem troche oleju ze skrzyni biegów, i trochę niepokoi mnie kolor tego oleju, zresztą fotka to przedstawia. Mam wrazenie że w nim znajduje sie woda, i to może być powodem tego że po 15 minutach już ciężko biegi wchodzą. Nie wiem czy wymieć go? Da to cos? Pozdrawiam.

img9170medium.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś przy MF6180 spuściłem troche oleju ze skrzyni biegów, i trochę niepokoi mnie kolor tego oleju, zresztą fotka to przedstawia. Mam wrazenie że w nim znajduje sie woda, i to może być powodem tego że po 15 minutach już ciężko biegi wchodzą. Nie wiem czy wymieć go? Da to cos? Pozdrawiam.

img9170medium.jpg

w olej w którum znajduje sie woda powstaje biały osad piana tutaj nie widze ale wymienić zawsze można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Mirona: Wiem tu nie widać tego że mogłabyć tam woda, ale jak zlewałem to się pienił i burzył ten olej, przecież nie powinien. Powinien być też przejrzysty a nie jest, a z tego co wiem to MF'y są wrażliwe na jakość oleju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roboty aż tak wiele to nie ma...bardzo waqżne jest natomiast właściwe ustawienie wałka atakującego względem koła talerzowego( oczywiście wymieniasz oba te elementy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze wymienia się komplet..poprostu wałek i talerz jest docierany indywidualnie...zresztą i sprzedawane są w kąpletach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A duzo jest roboty aby wymienic ten wałek atau napedu MASSEY FERGUSON ???

Roboty troche jest, robiłem to wiosną, a zeby to złozyc najlepiej miec instrukcje napraw muszą tam byc zachowane odpowiednie luzy kture sie reguluje przez dodawamie podkładek dystansowych pod łozyska, które ciezko dostac w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Mirona: Wiem tu nie widać tego że mogłabyć tam woda, ale jak zlewałem to się pienił i burzył ten olej, przecież nie powinien. Powinien być też przejrzysty a nie jest, a z tego co wiem to MF'y są wrażliwe na jakość oleju...
Kiedyś przez swoją nieuwagę do Cyklopa dolałem inny rodzaj oleju.Wtedy to się dopiero pienił i burzył,zbiornika było mu mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się dobrze rozwija -proszę piszcie (Ci co już wymieniali wałek z talerzem) o szczegółach, problemach z jakimi spotlkliście się przy tej robocie i jak je ominąć? Bardzo wileu z nas to czeka prędzej czy później!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do oeju faktycznie może ktoś cos dolał i sie warzy jesli masz zamiar jeździć tym ciagnikiem mozesz wymienić. z drugiej strony ciężko powiedzieć nie widząc ciągnika niektóre decyzje musisz podjąć sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowie ktoś, gdzie oprócz korbanków można kupić (trochę taniej) czujnik pompy wtryskowej MF - symbol katalogowy 1896464M1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podpowie ktoś, gdzie oprócz korbanków można kupić (trochę taniej) czujnik pompy wtryskowej MF - symbol katalogowy 1896464M1.

http://www.mechanik-sc.pl/ ja zaopatruje sie unich mają niezłe ceny części firmy BEBKO i jest blisko mnie bo orginał to tylko korbanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podpowie ktoś, gdzie oprócz korbanków można kupić (trochę taniej) czujnik pompy wtryskowej MF - symbol katalogowy 1896464M1.

http://www.mechanik-sc.pl/ ja zaopatruje sie unich mają niezłe ceny części firmy BEBKO i jest blisko mnie bo orginał to tylko korbanek

1896464M1 Massey Ferguson Czujnik elektryczny 411.75 netto 502.34 brutto

TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Korbanki rzeczywiście tyle chcą, a ile to moze kosztować u mechanika SC. I czy przy wymanie tego czujnika trzeba będzie odpowietrzać układ paliwowy? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem gdzie tu mam sie zwrocic z moim problemem a chodzi mi o przyczepe samozbierajaca CLAAS S33.Pogiely mi sie listwy na podlodze od tasmy.Jestem z mazowieckiego i nie moge nigdzie takich dostac.Jesli ktos z was wie gdzie moge dostac takie tanio lub nawet jakies uzywane to bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.Prosze o szybka pomoc gdyz musze oddac przyczepe bo nie jest moja a listwy musze wymienic bo nie idzie ich wyprostowa:(.Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Nie wiem gdzie tu mam sie zwrocic z moim problemem a chodzi mi o przyczepe samozbierajaca CLAAS S33.Pogiely mi sie listwy na podlodze od tasmy.Jestem z mazowieckiego i nie moge nigdzie takich dostac.Jesli ktos z was wie gdzie moge dostac takie tanio lub nawet jakies uzywane to bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.Prosze o szybka pomoc gdyz musze oddac przyczepe bo nie jest moja a listwy musze wymienic bo nie idzie ich wyprostowa:(.Z gory dziekuje za pomoc

a niemożesz dorobić coś podobnego naprzykłąd z teowniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie kupic od np rozrzutnika i tylko końce od orginalnych dospawać. Orginalne będa drogie i w sklepach z częściami do maszyn napewno nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to byla moja przyczepa to dorobienie by mi pasowalo od rozrzutnika sa calkiem inne ale pomysle nad tym a moze wiecie gdzie sprowadzaja przyczepy samozbierajace moze tam by mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...