Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaka tam masz skrzynie powiem tak mi w 255 kiedys zablokwoał się bieg 1 i r rozblokowałem śrubkoretem przez wlew oleju. demontaz dźwigni chyba niewiele da ale mozesz spróbowac jesli nie trzeba rozkręcać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam! Mam problem z rewersem w MF 6110. Mam takie pytanie czy w tych modelach znajduje się jakaś kostka, nie wiem zawór albo coś podobnego która odpowiada za rewers? Problem polega na tym że nie chce na postoju zaskoczyć mi do tyłu, a jeżeli rusze to przodu i ciagnik się toczy to zaskoczy wiesz może co może być przyczyną? Proszę o szybką pomoc!!

co do tego rewersu jak juz pisalem to sie reguluje, znalazłes juz ten elegtromagnes? jeśli nie podaj adres to wysle ci zdjecie a jak znalazles to na nim sa dwie sruby na klucz ok 8 albo na wkretam i jak poluźnisz te sruby to elektromagnes ruszy sie w jedna lub w druga str-sproboj w ktorakolwiek i zobacz cz bedzie poprawa czy wrecz przeciwnie, jak gorzej to oczywiscie obróc go w druga str (te ruchy nie musza byc duzo

Siema! nie znalazłem;/ Jak możesz to podeślij mi to zdjęcie oto moj email aro.12@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okey, już wiem co i jak tylko jak odkręcę te srubki to przesunac go troche czy ustawic w jakiejs okreslonej pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jak zlikwidować luz i przeciek na wałku napędzającym przedni napęd, tym co wychodzi z tylnego mostu ? (mf3115) Trzeba rozbierać, jeśli tak to jak to się rozbiera ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6f2ab0f249c82f37m.jpg

Zimering nr 4 i oring nr 3, a luz likwidujesz przez dodanie podkładek dystansowych nr 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam mam pytanie odnośnie massey ferguson 6140 i chciał bym po pisać na ten temat. jeśli ktoś morze niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witam mam pytanie odnośnie massey ferguson 6140 i chciał bym po pisać na ten temat. jeśli ktoś morze niech napisze.

jak coś konkretnego chcesz wiedzieć to pytaj poprostu-jak ktokolwiek cos bedzie wiedzial to odpisze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pawlo36 mam prośbę - daj na prywatnej poczce jakieś namiary na siebie. Chciałbym dopytać o wymianie tulei przedniego mostu. Mój adres e-mailowy jan.gardas@interia.pl. Tu prośba do wszystkich innych Forumowiczów: jakby Ktoś z Was miał chwilę i doradził o zmianie tulei przedniego mostu (chyba są nawet dwie), i np. o wymianie wałka ataku - to będę wdzięczny. Proszę podać nr gg lub nr telefeonu ja oddzwonię i umówię się na dogodną chwilę! (Trafił mi się ci....aty egzemplarz MF-a, a nie stć nie na "Kor...ków", więc powolutku "krok po kroku" usuwam usterki samodzielnie! Jestem pokoleniem Gierka, więc pytanie "Pomożecie" nie jest mi obce (może niektórym z Was też ) Zapytam więc: Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam i mam takie pytanie do wszystkich. mam MF 6140. i mam taki problem swieci mi się znów ta kontrolka od skrzyni . po wymianie filtra było dobrze przez jakiś czas. i znów mi sie zaświecila i ja juz nie wiem co mogło sie popsuć?????:(. a czy mozna jezdzić jak ona sie świeci???? i nie działa mi napend, blokada mostów , i niemoge włączyć wałka wom . czy ktoś mi morze pomóc ???? i podpowiedzieć???? dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witam i mam takie pytanie do wszystkich. mam MF 6140. i mam taki problem swieci mi się znów ta kontrolka od skrzyni . po wymianie filtra było dobrze przez jakiś czas. i znów mi sie zaświecila i ja juz nie wiem co mogło sie popsuć?????:(. a czy mozna jezdzić jak ona sie świeci???? i nie działa mi napend, blokada mostów , i niemoge włączyć wałka wom . czy ktoś mi morze pomóc ???? i podpowiedzieć???? dziękuje z góry

swieci kontrolka od cisnienia czy od filtra bo to roznica???????????????? lepiej zebys nie jezdzil bo wynika na to ze nie masz cisnienia i mozesz zajechac skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak chyba od ciśnienia świeci. bo to kontrolka jest obok kontrolki od ciśnienia oleju w silniku. masz gg??? to byśmy po klikali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znaczy ja dopiero go kupiłem mam jakis miesiac i ona sie świeciła facet powiedział ze to filter . on go wymienił i było dobrze az do tego piątku co był od tego czasy mi sie świecic. ale to tak nagle sie stało zgasiłem ciągnik i zapaliłem i ona sie zaświeciła i lipa niechce zgasnąć:(:( a czy to też ma coś wspulnego z biegami ???? do jak jest zimny i chce włączyć bieg to niemoge musze czekac jakieś 5 minut niewiem czemu???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
znaczy ja dopiero go kupiłem mam jakis miesiac i ona sie świeciła facet powiedział ze to filter . on go wymienił i było dobrze az do tego piątku co był od tego czasy mi sie świecic. ale to tak nagle sie stało zgasiłem ciągnik i zapaliłem i ona sie zaświeciła i lipa niechce zgasnąć:(:( a czy to też ma coś wspulnego z biegami ???? do jak jest zimny i chce włączyć bieg to niemoge musze czekac jakieś 5 minut niewiem czemu???

2493946

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pawlo36 dzięki za pomoc i i zdjęcia z dodatkowym opisem i ze wskazówkami. Jakby każdy tak doradzał jak Ty, to nie pozostało by nam nic innego, tylko brać się samemu do roboty!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do mascinus kris. masz podobne objawy do wczesniej mojego tylko że u mnie jeszcze nie było wspomagania ani sprzęgła i nie jechał,mój 3115

przyczyna śćiety klin na pompie.

tak podpowiadam tylko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko otóż chciałbym zakupić pług do mojego MF3655 tylko zastanawiam się czy 4 czy 5 korpusów. Mam gleby lekkie i średnio zwięzłe. Interesowały by mnie najbardziej kvernelandy tylko jak 5 to zapewne 14 calowe a jak 4 skiby to 20 calowe. Myślałem też o czymś 4+1 żeby do wału jedną skibę odkręcić a jaka jest wasza opinia i doświadczenie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzięki wielkie . no nie wiem co jest grane

napisalem ci nr gg i miałeś sie odezwac ale widocznie wolisz sie męczyć to nie ma sprawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam moze mi ktos powiedzic dlaczego pompa tak glosno wyje jakby caly czas pracowala pod obciazeniem nowa pompa jest filter tez nowy odpowietrzalem juz i to nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze ktos mi powiedzic gdzie jest zawor regulujacy cisnienie w mf 3060

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moze ktos mi powiedzic gdzie jest zawor regulujacy cisnienie w mf 3060
ja to bym zaczął od stwierdzenia która pompa tłoczy pod maksymalnym ciśnieniem. Pewnie, a raczej na pewno ta co zasila gniazda i podnośnik. Sprawdź czy podnośnik na max nie jest podniesiony, a jeśli nie to czy ci się w którejś sekcja gniazd tylnych nie zawiesił zawór ( poruszaj dźwigniami od hydrauliki) i napisz co ci wyszło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moze ktos mi powiedzic gdzie jest zawór regulujący ciśnienie w mf 3060
a zawór to jest przeciążeniowy, tuż za pompą ( i tam się nie reguluje) i jeszcze przy gniazdach tylnych takie pokrętło po lewej stronie, ale to tylko ciśnieni wypływające z gniazd. Normalnie jak nie używana jest hydraulika zewnętrzna, ani podnośnik to olej swobodnie spływa by-passem, prawie bez oporu. U ciebie jeśli nie podnośnik to na pewno gniazda dławią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzięki wielkie . no nie wiem co jest grane

napisalem ci nr gg i miałeś sie odezwac ale widocznie wolisz sie męczyć to nie ma sprawy

wieczorem sie odezwie:):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witam moze mi ktos powiedzic dlaczego pompa tak glosno wyje jakby caly czas pracowala pod obciazeniem nowa pompa jest filter tez nowy odpowietrzalem juz i to nic nie daje

a napewno pompa byla idealnie taka sama bo wystarczy milimetr i tryb idzie za ciasno i wtedy jest tak jak piszesz ze wyje albo tryb nie ten jesli masz inny-spotkałem sie z czymś takim!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi