Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem nie chcaco peknoł mi czujnik od zapchanego filtra w mf 3060 moze ktos wie czy pasuje od jakiegos innego ciagnika bo orginalny troche kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu jest korek wlewowy oleju do dyfru przedniej osi w MF 3050 czy to ten jest korek z lewej strony i jest on od silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam problem z moim mf 3115.

przeplywomierz jest odciety, tzn pominieto go

silnik dziala bez zarzutu, wiec po co wogole jest przeplywomierz(jaka ma funkcje)

i jak go podlaczyc prawidlowo?

jesli ktos mial taki problem niech napisze a jaklepiej narysuje:)

 

przepływomierz masz po to zeby komputer ci pokazywał i spaliłeś paliwa w jakimś tam czasie i nie ma innego znaczenia a jak ktoś go odłączył to widocznie sie pier.... i nie masz co sie bawić w podłączanie tylko zostaw go tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem nie chcaco peknoł mi czujnik od zapchanego filtra w mf 3060 moze ktos wie czy pasuje od jakiegos innego ciagnika bo orginalny troche kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam w ogóle tego czujnika zapchania filtra;) (Nie miałem nigdy) zaślep to po prostu i będzie ok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam w ogóle tego czujnika zapchania filtra;) (Nie miałem nigdy) zaślep to po prostu i będzie ok;)

 

Nie wiem jak w 3060 ale w 6110 jest kontrolka od zapchania sie filtra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kontrolka jest ale gdzieś w drodze do polski w okolicach handlarza wyparował czujnik (świeży spaw był jak dostałem i odma tam wpuszczona w ta dziurę tzn króciec dospawany a teraz mam całkiem zatkane):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="pawlo36"]kolego sam osobiscie przywoze ciągniki wiec nie wpieraj mi ze sie nie znam bo jeszcze mnie intuicja nie zawiodla a poza tym znajomy duzo przywozi ciagnikow i kazdy z nich widzialem i ogladalem. Nie napisaem tu ze po wygladzie w kabinie ocenisz czy ma 5462mth cz moze 8247mth jak ty to oDebra1łes wiec moze nie komentuj jak sam sie nie znasz bo audi to nie ciągnik i tu sie bierze cos innego pod uwage. I ciekawe co ya rynice ma dla pedau spryega cyz kierowaca ma brudne ubranie cyz cyzste albo cyz ma 70kg cyz 120+wey sie nie ođmiesyaj. I co do używanie ciągnika w polu czy poza rolnictwem to jest róznica i to duża i idzie to ocenic tylko widocznie sam sie nie znasz aby krytykujesz innych. I nie nie jestem żadnym handlarzem zebys sobie nie pomyslał ze coś tu moze zachwalam czy niewiadomo co tylko jestem głównie rolnikiem jak większość tych którzy tutaj sa

 

Nic innego nie doradziłem bo zgadzam się w większości z tym co napisałeś. Jednak uważam powtarzanie stereotypów o wytartych siedzeniach czy pedałach jest śmieszne, te rzeczy mozna wymienic a fotel oddac do tapicera. To jaki nacisk na siedzenie wywiera osoba dwukrotnie cięższa i czy się szybciej wytrze gdy materiał jest mokry, brudny np piach itd pozostawiam bez komentarza. Jeszcze raz powtarzam ciągnik dobrze utrzymany może miec wiekszy przebieg a w kabinie nie będzie tego widać.

Co do tego czy pracowal w polu czy nie chodziło mi o to, że moze to byc wadą a moze zaletą chodzi o to co ciagnik robi poza polem. dwa przykłady mf pracujący przy koszeniu trawy w firmie drogowej plus 2 kosiarki silnik od kwietnia do paxdziernika nie gśnie od 6 do 22. Iny przyjkład renówka super stan ale nie wiem co ciagał przednie koła zalane cieczą i jak powiedział francuski garazysta zmęczone sprzęgło. Poza polem tez są cioężkie prace do zrobienia więc uwazam to za następny mit.

Na koniec ciagnik czy audi (słowo zostało usunięte) to (słowo zostało usunięte) wyciera się każda tak samo jak guma czy metal. Pozatym nie wnikam czy handlujesz czy wozisz ciągniki do kolekcji ja kiedys handlowałem i tego się nie wstydze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kontrolka jest ale gdzieś w drodze do polski w okolicach handlarza wyparował czujnik (świeży spaw był jak dostałem i odma tam wpuszczona w ta dziurę tzn króciec dospawany a teraz mam całkiem zatkane):P

 

heh to postarali się chociaż ukryć ze dmuchneli czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko nie chce mi rozpalac ze stacyjki jak przekrece kluczykami to prad dochodzi i kontrolki sie pala ale zapalic nie chce probowalem na zwarcie i ciagnik rozpala stacyjke ni tak dawno zmienialem prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy,czy zapalanie się kontrolki zapchania filtra hydrauliki {w efekcie czego jest brak wspomagania itp.}ma związek tylko z zapchanym filtrem ?Czy może trzeba przeczyścić też jakiś zawór lub inne ustrojstwo?filtr założony już drugi.olej wcześniej też zmieniony na bp terrac .Fitr VPK 1514 MF3080 89 r. Po godzinie pracy od wymiany zapaliła się kontrolka i oczywiście drgający podnośnik i brak wspomagania. Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem Gdzie można sprawdzić wydajność pompy hydraulicznej w okolicach Zambrowa. Tylko ja już tą pompę mam wyjętą z ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy w b-stoku na elewatorskiej masz 2 zakłady hydrauliki siłowej hydro diesel i costam jeszcze jeden jest na przeciwko dealera jd bliej zambrowa nie wiem.

 

Odnośnie filtra odkręć go i sprawdź w jakim jest stanie może olej miał tyle syfu ze zaraz po wymianie filtr znowu jest brudny. Miałem kiedys taki przypadek. Nowy olej mógł wypłukac brud w skrzyni który nazbieral się przez x lat niewymieniania oeleju przez poprzedniego właściciela. Czy to napewno kontrolka od filtra może od hydrauliki na kilku forach spotkałem sie z tym ze ludzie je mylą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiście ze filtry hydrauliczne sie myje, jak są z siatki metalowej a prawie wszystkie są to płucze sie w benzynie i sprężarką pod dórzm ciśnieniem, oczywiście powturzyć to kilka razy i filtr jak nowy. Lepiej dobrze umyć orginał niż załorzyć jakiś tani bubel który ma małą przepustowość i kontronka świeci na dziendobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi koledzy,czy zapalanie się kontrolki zapchania filtra hydrauliki {w efekcie czego jest brak wspomagania itp.}ma związek tylko z zapchanym filtrem ?Czy może trzeba przeczyścić też jakiś zawór lub inne ustrojstwo?filtr założony już drugi.olej wcześniej też zmieniony na bp terrac .Fitr VPK 1514 MF3080 89 r. Po godzinie pracy od wymiany zapaliła się kontrolka i oczywiście drgający podnośnik i brak wspomagania. Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam.

 

czy ten filtr jest wogóle odpowiedni bo cos mi tu śmierdzi jakimś zamiennikeim-czy ma odpowiednią przepustowość i czy nie jest w srodku papier bo takie cos właśnie potrafi sie zapchać w godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam filter od hydrauliki mozna odkrecic bez spuszczania oleju czy trzeba olej spuszczac wszystki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz odkręcic tylko cos tam sobie wez bo troche wyleci ale to tam z litr-dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem Gdzie można sprawdzić wydajność pompy hydraulicznej w okolicach Zambrowa. Tylko ja już tą pompę mam wyjętą z ciągnika.
w okolicach zambrowa raczej niema takich specy żeby sprawdzic wydajnośc pompy wyjentej wydajnośc pompy to znaczy że pompa w danym czasie i o dany ciśnieniu powinna przepompować tyke i tyle oleju w białymstoku jak pisze buli w chydrodizlu moga tylko sprewdzić ciśnienie ale to mozesz sprawdziś i sam w miejscwe czujnika wkrecasz zegar powinno byc 170 -180 baryjak i 150 to jeszcze nie jest żle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr jest jakiejś firmy hifi.Jeżeli mówicie że idzie odkręcić bez spuszczania oleju to jutro spróbuję go przeczyścić.Brałem go z Techagro i kosztował 225 zł.długość ok 16 cm,w środku wyglądał na siatkowy.Poprzednio miałem bepco z jakimś papierpodobnym wkładem,ale długość ok 22 cm.A czy są jakieś konkretne zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. A gdyby się okazało ,że jest brud w środku ,to czy są jakieś specjalne płyny do przepłukania skrzyni czy tylko można zrobić to czyszcząc ją w środku? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem Gdzie można sprawdzić wydajność pompy hydraulicznej w okolicach Zambrowa. Tylko ja już tą pompę mam wyjętą z ciągnika.
w okolicach zambrowa raczej niema takich specy żeby sprawdzic wydajnośc pompy wyjentej wydajnośc pompy to znaczy że pompa w danym czasie i o dany ciśnieniu powinna przepompować tyke i tyle oleju w białymstoku jak pisze buli w chydrodizlu moga tylko sprewdzić ciśnienie ale to mozesz sprawdziś i sam w miejscwe czujnika wkrecasz zegar powinno byc 170 -180 baryjak i 150 to jeszcze nie jest żle

 

Tak można wkręcić zegar. tylko trzeba go mieć, i trzeba mieć calowy gwint na krućcu aby pasował. Ja mam wciaż problem ze zmierzeniem ciśnienia. nie mam zegara i nigdzie nie mogę pożyczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze żeby nie był papierowy no i żeby miał swoją przepustowość, to jest dobry filtr w dobrych pieniądzach, osobiście stosowałem go przy kilku MFach, teraz mam przy serii 61xx z turem i nic nie szarpie http://www.allegro.pl/item956501000_filtr_hydrauliki_massey_ferguson_renault.html

 

wczoraj kupiłem taki filtr i z tego co widze to jest papierowy... i ma tylko 10 cm wysokości więc nie wiem czy jest dobry jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...