Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobny problem w 6190 raz już wymieniłem pompę miała być dobra a pochodziła 250 mth, i teraz tylko boscha będę kupował

 

Witam mam maly problem z 6180, jak się dobrze rozgrzeje to ciężko biegi się wrzuca, przy tym szarpie sprzęgło, rewers elektohydrauliczny wariuje, wspomaganie ciężko chodzi i słabo podnosi na wolnych obrotach. Na zimnym wszystko działa OK, wydaje mi się że poszła pompa hydrauliczna, ale jaki jest jej koszt i gdzie ona się znajduje, dodam że dwa tygodnie temu wymieniłem wszystkie oleje w nim. Czy to jest ta pompa? http://www.allegro.pl/item984998037_pompa_hydrauliczna_massey_fendt_case_deutz.html Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś czy w przedniej zwolnicy w 3060 na tej bieżni po której satelity gonią są jakieś zabezpieczenia (na tych 6 śrubach) tzn jakaś blacha do zaginania czy coś? bo ja tam nic nie mam i mi się odkręcają te śruby:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gustlika.-Te śruby smaruje się preparatem Loclite 290 . Umożliwia to później odkręcenie.

A tak wogóle to obserwując Twoją walkę z tym modelem proponuję, kierując się chrześcijańskim odruchem, instrukcję warsztatową do serii 3000-31xx w języku angielskim na nośniku elektronicznym a ponieważ jesteś 'kumaty' powinna Ci sporo wyjaśnić. Absolutnie za "Bóg zapłać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Gustlika.-Te śruby smaruje się preparatem Loclite 290 . Umożliwia to później odkręcenie.

A tak wogóle to obserwując Twoją walkę z tym modelem proponuję, kierując się chrześcijańskim odruchem, instrukcję warsztatową do serii 3000-31xx w języku angielskim na nośniku elektronicznym a ponieważ jesteś 'kumaty' powinna Ci sporo wyjaśnić. Absolutnie za "Bóg zapłać".

 

a masz może taką instrukcje do 61xx???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobny problem w 6190 raz już wymieniłem pompę miała być dobra a pochodziła 250 mth, i teraz tylko boscha będę kupował

 

Witam mam maly problem z 6180, jak się dobrze rozgrzeje to ciężko biegi się wrzuca, przy tym szarpie sprzęgło, rewers elektohydrauliczny wariuje, wspomaganie ciężko chodzi i słabo podnosi na wolnych obrotach. Na zimnym wszystko działa OK, wydaje mi się że poszła pompa hydrauliczna, ale jaki jest jej koszt i gdzie ona się znajduje, dodam że dwa tygodnie temu wymieniłem wszystkie oleje w nim. Czy to jest ta pompa? http://www.allegro.pl/item984998037_pompa_hydrauliczna_massey_fendt_case_deutz.html Pozdrawiam !

 

Powiedz mi kolego ile ta pompa kosztowała? I czy sam to robiłeś? Też były takie objawy? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem tutaj świeży i nie wiem czy temat juz nie był poruszany, ale zapytam: Mam problem z WOM , na niższych obrotach mi bardzo głośno pracuje ( dzwiek jakby jakieś zębatki trącały o siebie , podobny do próby nieudanego włączenia biegu w niesynchronizowanej skrzyni).

A druga kwestia to dżwignia włączan9ia wałka ma prócz oznaczonych położeń wałek włączony i wyłączony, jeszcze jedno położenie , które uruchamia linkę biegnącą do bloku mostu, ale jak to włącze to nic u mnie nie działa.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dzwięku to masz już podjechany tryb i to normalne przy tych ciągnikach (wymienia sie go z tyłu odkręcając pokrywy nad wałkiem)

 

a co do tej drugiej linki to masz przełączanie wałka na inne obroty i skoro nic sie nie smienia po przesunięciu dzwigni to albo masz zerwaną tą linke albo poprostu zle wyregulowaną i nie załącza do końca-linka idzie do tyłu z lewej str mostu (albo przy wałku albo za ramieniem podnośnika u góry zależnie czy jest przełączanie 540/1000 czy zwykłe/ekonomiczne) wiec spróbuj ta dzwignie co jest linka podłączona przełączyć ręcznie z tyłu i musi poskutkować (najlepiej na zgaszonym żeby nie było zgrzytu-może nie wejść za pierwszym razem jak sie tryb żle ustawi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAKIE PYTANIE DO PIERWSZEGO LEPSZEGO KTO TU BEDZIE-ZGADZA SIE WAM GODZINA NA FORUM Z WASZĄ W KOMPIE?????? bo tu chyba nikt nie przestawił:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak zmienic obroty wałka z 540 na 1000 obrotów w MF 3635 bo nie potrafie znaleśc żadnego przełącznika w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pawlo36

Jutro odkręce te dekle i zobaczę co tam się dzieje.

Sądzisz że wystarczy odkręcić ten nad wałkiem ( który robi za zaczep śruby rzymskiej), czy będe musiał sciągnąć ten dużu z mocowaniem ramion podnośnika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie może jak zmienic obroty wałka z 540 na 1000 obrotów w MF 3635 bo nie potrafie znaleśc żadnego przełącznika w kabinie?

 

kolego własnie to opisałem jak sie przełącza (czytaj nizej) nie koniecznie musisz miec w kabinie bo moze masz tylko na moscie dzwignie którą bezposrednio zmieniasz obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki pawlo36

Jutro odkręce te dekle i zobaczę co tam się dzieje.

Sądzisz że wystarczy odkręcić ten nad wałkiem ( który robi za zaczep śruby rzymskiej), czy będe musiał sciągnąć ten dużu z mocowaniem ramion podnośnika.

Pozdrawiam

 

ten od śruby i ewentualnie tą pokrywe co sie rozdzielacz na niej trzyma no i jakbys wymienial to jeszcze chyba wałek trzeba odkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie może jak zmienic obroty wałka z 540 na 1000 obrotów w MF 3635 bo nie potrafie znaleśc żadnego przełącznika w kabinie?
Witam.Odnośnie WOM w MF 3635 przesyłam parę zrzutów http://i44.tinypic.com/15hg1dz.jpg http://i40.tinypic.com/15ehgz9.jpg http://i42.tinypic.com/2rc8rnn.jpg Odnośnie czasu-to ja przestawiłem strefę czasową w profilu na Kalingrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie może jak zmienic obroty wałka z 540 na 1000 obrotów w MF 3635 bo nie potrafie znaleśc żadnego przełącznika w kabinie?
nie masz czym sie martwic na trybie jest prosty zab i bedzie calasowac nawet jak zalozysz wszystkie nowe tryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ciągnik Massey Ferguson 3070 autotronic

skrzynia biegów: 4 biegi podstawowe + żółw/zając + Rewers A i B

Mam następujący problem. Wszystkie biegi wchodzą, jak puszczam sprzęgło to ciągnik nie rusza, tylko słychać jak coś rzęzi, trze. Po zdjęciu klapki z boku ze skrzyni biegów, można ręcznie włączyć bieg i ciągnik jedzie.

Dzieje się tak na wszystkich biegach.

Znajomy mechanik przyjechał, ale nie zna się na tym za bardzo i chce ściągać instrukcję.

Proszę o pomoc i podpowiedź co może być tego przyczyną i jak to naprawić.

Z góry dziękuję

szlendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak juz odkreciłeś z boku i włączyłeś bieg przez tą pokrywke to porównaj czy gdzwignia włącza sie tak samo daleko bo moze trzeba wyregulować dzwignie (ten kielich z kulka-wyzej lub nizesz) albo wyrobiły sie widełki czy tam wodziki bo to sie zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pawlo - niestety do 61xx nie mam.

W sprawie - Szlendi jest kilka możliwości.

- rozkręciła się nakrętka na dolnym wałku

- urwały się widełki albo ślizgi AB

- szlag trafił łożyska igiełkowe na dolnym wałku

To tak delikatnie żeby nie straszyć. A jak już włączycie bieg to do sprawdzenia czy jedzie zakładacie dekiel? A jeśli nie to napisz jak to robicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Dlaczego taka cicha w eterze? Grilujecie, czy też może Święto Pracy - czcicie pracą? (osobiście uczciłem czteroma odciskami na rękach ) Nie umiem doradzać na zadawane pytania, bo na razie umiem jedynie olej w skrzyni i silniku wymienić i filtry, i zregennerowałem wałek ataku bez rozbierania na części pierwsze (nie polecam) ale tak jak 90% uczestników Forum zadam kolejne: szukam dobrego mechanika od skrzyni 32/32 z rewersem przy kierownicy, z południowej Polski (tak od Łodzi w dół ), który dojechałby do mnie za np. 60 gr/km, zdiagnozował "klepanie" w skrzyni i nie "ogołociłby" mnie naprawiając ją! Proszę o sprawdzone oferty ("na własnej skórze") i pozdrawiam Wszystkich użytkowników. Przypomnę,że mam MF 6150, trochę kłopotów, ale dla wszystkich przyszłych użytkowników podobnych - kupiłbym go raz jeszcze! (dodam, że od miesiąca mam nowy komputer - 4 generacji za 5 tys! z gwarancją na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rozkręciłem licznik w MF 61XX i mam pytanko co to jest z tyłu? d41d8a13b58b020c1e0c1b2bcd347ae6.jpgPozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze licznik bedziemy cofać i weś tu kup ciągnik co ma 4tyś przebiegu i 20lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymi przełącznikami przeciez nie cofniesz licznika a tak poza tym to nie radze tego ruszac jak chcesz zeby działało:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...