Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

mf 3070

predkość ma nawet szybka koło 40 km/h

jest to autotronic

skrzynia 16 do przodu i 16 do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do kiler666. Ja miałem taki problem w MF 3050. Jak go kupiłem też nie miałem pojęcia wzmacniaczu, ale u mnie był przycisk. Po jakimś pół roku w orce po nawrocie opuściłem pługi i już nie mogłem ruszyć. Tylko działały biegi polowe i tak dojechałem do domu. Później próbowalem go na szybszych ale przy małym pagórku stawał. Zaprowadziłem go go mechanika. Co się okazało, ścieło zęby na dużej tarczy, mniejsze się wygieły chyba z powodu tego że się ślizgał. Nie liczyłem dokładnie ale wszystkie części kosztowały mnie ok 2000 zł. Wymieniłem również oringi znajdujące się w wzmacniaczu bo znajomemu w takim samym wzmacniacz nie działał a wystarczyło je tylko wymienić . Co prawda po naprawie też wzmacniacz mi nie łapał. Ale polak mądry po.., z próbówką w ręce i voltomierzem doszedłem że przewód od przycisku do zaworu jest dgzieś przerwany lub nie łączy więc zrobiłem obejście. No i działa. Oby baaaaaaaaardzo długo jak i cały ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

robilem kapitalny w mf255 i zostalo mi tylko ndokrecic glowice prosze powiedzcie mi jaka jest kolejnosc dokrecania srub i z jaka siłą czekam z niecierpliwoscia tylko to mi zostalo i bede skladał

odpowiedzi piszcie na tomala21@tlen.pl

czekam z niecierpliwoscia

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

robilem kapitalny w mf255 i zostalo mi tylko ndokrecic glowice prosze powiedzcie mi jaka jest kolejnosc dokrecania srub i z jaka siłą czekam z niecierpliwoscia tylko to mi zostalo i bede skladał

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ktoś ma MF 3060 i może coś o nim napisać jak się sprawuje czy warto go kupić ,jak z dostępnością części i cenami części mam zamiar kupić rocznik 92-95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pozdrawiam,

Jak dobrze pamietam to od środka na zewnątrz dokręcasz ale raz z jednej a raz z drugiej strony i na sylikon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czy ktoś ma MF 3060 i może coś o nim napisać jak się sprawuje czy warto go kupić ,jak z dostępnością części i cenami części mam zamiar kupić rocznik 92-95

Poczytaj sobie ten temat dość dużo jest napisane o tych ciagnikach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym się różni 3060 electronic od 3060 autotronic ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yool"]Czym się różni 3060 electronic od 3060 autotronic ? elektronic jest wolniejszy posiada skszynie 16x16 bez przyspieszacza lub jak kto woli bez pólbiegów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi sie wydaje itak piszą na tej stronie http://www.konedata.net/Traktorit/MF3050b.htm że były dwie wersje skrzyń 16/16 i 32/32 ale obie miały półbiegi. Ale moge sie mylić.Te typy ciagników w polsce spotykałem bez półbiegów ale tylko gdy już ktoś przy nich majstrował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mylisz się to jest tak np na każdym biegu możesz jechać np bieg pierwszy na zółwiu . na zającu . długa wajch w pozycji na,B, i wpozycji na A co daje nam cztery zwiększa prędkośc i cztery biebi podatawowe 1234 co daje nam 4x4= 16 doprzodu i i 16 wtył a jak masz katalogi to zobacz że są dwie różne skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

erden; napisz mi jak można naliczyć 32 biegi nielicząc tych pułbiegów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

są terztakie skrzynie 8X8 plus pólbiegi ale wtedy na długa wajch chodzi tylko raz doprzodu i raz dotyłu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz racje ja podałem liczbe biegów z półbiegami bezpółbiegów to oczywiście 8/8 i 16/16. i tak jak mówisz były dwie wersje skrzyń ale mi sie wydaje że obie miały półbiegi tylko jedna wersja miała podwójny rewers A, B a(16/16) druga tylko przód -tył (8/8) po dodaniu półbiegów wychodzi 16/16 i 32/32.Jak mówie moge sie mylić ale ja spotkałem sie tylko z takimi wersjami tych skrzyń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i wszystko gra ; ale ja mam osobiście 16x16 i bez półbiegów i wszystko jest w orginale

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy nie ma ktoś katalogu do MF 3070 lub nie wie gdzie taki można kupić??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no i wszystko gra ; ale ja mam osobiście 16x16 i bez półbiegów i wszystko jest w orginale

Może masz i racje ze sa wersje bez pólbiegów ale ja spotkałem sie z kilkoma ciagnikami gdzie jeśli ktoś troche znał sie na tym to wywalał pólbiegi zaślepiał miejsce gdzie powinien być elektrozawór oraz przycisk na pulpicie i próbował sprzedać jako wersja bez półbiegów.Jeśli ty masz tak orginalnie to przynajmniej nie będzie miało sie co psuć a 16 biegów w zupełności wystarcza w tych ciagnikach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam. Mam pytanie czy nie ma ktoś katalogu do MF 3070 lub nie wie gdzie taki można kupić??? Pozdrawiam

Zobacz w poprzednich postach Ulan ma katalogi do tych ciagników.

Napisz skąd jesteś ,niektóre firmy handlujące maszynami i częściami maja katalogi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pozdrawiam,

Jak dobrze pamietam to od środka na zewnątrz dokręcasz ale raz z jednej a raz z drugiej strony i na sylikon

miedzianą uszczelke pod głowice na silikon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy nie ma ktoś katalogu do MF 3070 lub nie wie gdzie taki można kupić??? Pozdrawiam POSIADAM KATALOGI DO MFa 3070 w wersji elektronicznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MIRON OGLĄDAŁEM MF 3060 16/16 I MIAŁ WZMACZNIACZ /PÓŁBIEGI WIĘC JAK TO JEST

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi