Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W tym roku stałem się właścicielem MF3060 z 91r i mam pytanie odnośnie skrzyni a mianowicie rewersu? Ta wajcha co się przełancza jazdę tył - przód ma luzy, czy jak to nazwać lata we wszystkie strony sprawdzałem połączenie pod kabiną ma trochę luz ale to nie jest przyczyną takiego luzu widocznie coś w skrzyni:( skrzynia 32x32, co trzeba naprawić jakich kosztów się spodziewać? miał tak ktoś przy swoim sprzęcie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu Ona ma trochę luzów zawsze trudno powiedzieć ile ty maż trzeszczy coś? Zgrzyta? Mi np głupio wchodzi do przodu na B zawsze mnie to denerwuje jakoś tak nie czuć tego wskoczenia... A jak nie to możesz mieć wyrobione te takie klocki na końcu widełek. Ale ogólnie to tam raczej trochę luzu jest zawsze. Przeszkadza to w czymś?

 

Ps. gdzie kupiłeś?:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Nie to nie trochę teraz to nawet za bardzo nie mogę używać tego zdaje się szybszego przełożenia B do przodu i tyłu tylko A zobaczę jak to będzie się sprawowało w pracy polowej na wiosne ale podejrzewam że mnie czeka naprawa a ciągnik zakupiłem od handlarza koło Warty, z tych kilkudziesięciu albo i set co obejrzałem chyba w najlepszym stanie tylko ten rewers mnie niepokoji Jakby ktoś coś podpowiedział bym był wdzięczny ewentualnie namiar na sprawdzonego dobrego mechanika

Pozdraawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prawdopodobnie pada ci AB jak w większości MFów do wymiany tryb synchronizator i przesuwka widełki do regeneracji części oryginały od korbanka około 4 tysi na używce za połowe .robocizan 1000zł plus koszty dojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie Nie to nie trochę teraz to nawet za bardzo nie mogę używać tego zdaje się szybszego przełożenia B do przodu i tyłu tylko A zobaczę jak to będzie się sprawowało w pracy polowej na wiosne ale podejrzewam że mnie czeka naprawa a ciągnik zakupiłem od handlarza koło Warty, z tych kilkudziesięciu albo i set co obejrzałem chyba w najlepszym stanie tylko ten rewers mnie niepokoji Jakby ktoś coś podpowiedział bym był wdzięczny ewentualnie namiar na sprawdzonego dobrego mechanika

Pozdraawiam

 

Z tym A i B to nie wiem ale co do rewersu to na pewno są te widełki bo jedynie tam mógł się zrobić luz. Myślę też że Korbanek ma drogie częśći ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że nie drogie tylko piekielnie drogie a mirro się raczej zna:P więc bym go zaryzykował;) Ps. właśnie moduł naprawiam i pozdrawiam poprzedniego mechanika:] Moja dziewczyna ładniej lutuje niż ten ktoś... Projektanta też:] pół płytki pustej a tam ścieżki cieniutkie... Spieprzyli sprawę... (Rocznik 88 wyjęty z MF 3050) potem może jakieś zdjęcia wrzucę jak to kogoś ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą robociznę trochę drogo, bo to ok 4-5 godzin rozkręcania i skręcania drugie tyle.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi tak jak wspominałem pojeżdzę na wiosne trochę w polu to się okaże czy na gwałt jest potrzebny ten remont 4-5tyś to trochę dużo

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za tą robociznę trochę drogo, bo to ok 4-5 godzin rozkręcania i skręcania drugie tyle.....

Witam ; zgadzam się ze można to rozkręcić w 4-5 godzin ale z tym składaniem to zchodzi dwa lub trzy razy tyle czasu ,bo jezeli ktos rozbiera skrzynie biegów w jakimś tam czasie i składa ją w tym samym czasie to wychodzą potem cyrki jak pisze Gustlik w swoim poście skrzynia to nie koło co odkrecasz kilka szpilek zdejmujesz i nakładasz drugie.każdy dekiel trzeba wytrzeć w miejscu składania odtłuścić nasmarować silikonem a wkładając rewers który wazy dobre 30 kilo potrzebna jest druga osoba przytm trzeba uważać aby niewypadły oryngi itd zazwyczaj trzeba kilka podejść ( a czas nie hu!!?? w miejscu nie stoi )pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozbierałem bo byłem ciekaw jak wyglądają te synchronizatory - i nie wyglądają moje już:P Trochę roboty to tam jest;) I tak z częściami gorzej niż z robocizną... A dalej jestem zdania Korbanki są bardzo drogie:]

 

Ile wziąć za "naprawę" tego całego sterownika skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu zapomniałem zrobić zdjęcia po lutowaniu;) Te takie okrągłe rysy to po takiej szczotce drucianej malutkiej bo to całe zawalone silikonem było;)

 

A sterownik działa:P

 

1374724800_1331892716_thumb.jpg 5018913200_1331892718_thumb.jpg 3661442900_1331892719_thumb.jpg 8108227300_1331892721_thumb.jpg 5254042000_1331892722_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby sterownik nierozbieralny

Co do napraw ja mówię że się nie znam, ale jest paru mechaników w okolicy i wiem jak robią i ile czasu im to zajmuję, w domu już 3ci ferguson i każdy był rozpoławiany

Najgorszy był pierwszy raz :p bo to nie zetor a później już z górki...

Co do synchronizatorów to szukaj od renówki, niby skrzynia od masseya ale pasują tylko synchronizatory (tak było w 3115 kumpla )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie moze ktos gdzie mozna kupic lub od czegos innego dopasowac ten simering taki duzy od tej rury chyba ssacej jak sie sciagnie ten dekel co jest pompa na niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogla by jakaś dobra dusza wstawić zrzut z ustawieniem kół rozrządu silnika perkins A4.236 w położeniu pokrycia znaków? Polamalem pamięć z danymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym sie podpytac, bo mam mf3115 z hydraulika zewnetrzna, gdzie olej nie wraca by-passem do kolektora ssacego pompy tylko do skrzyni. I w tej chwili mam ten orginalny niski filtr z agco, czy nie zamienic go na taki filtr

http://www.sklep.gaska.com.pl/3386701M2-Filtr-hydrauliki%283,19150,19748%29.aspx

, bo niby tam nie pisze ze on jest do serii 31xx, ale niewiem wlasnie czy bedzie pasowal ? doradzcje Panowie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nehco ja w zeszłym roku kupowałem AGCO u Korbanków do 3120 i dałem coś ok 240 zł jak dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozrządu,wszystkie znaki do siebie , wał wycięciem na klin do góry(koniec suwu sprężania i wtrysku zawory na pierwszym na mijanego, ssący domyka wydech się otwiera) i to chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nehco ja w zeszłym roku kupowałem AGCO u Korbanków do 3120 i dałem coś ok 240 zł jak dobrze pamiętam
no tak, ale czy kupowales ten filtr z przeznaczeniem do hydrauliki zewnetrznej z powrotem oleju do skrzyni przelewem czy by-passem ten niski tak jak oni normalnie zalecaja ( jakie wymiary zewnetrzne ma ten Twoj filtr szer/wys ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie filtr ma zawór by-pass tylko głowica,albo podstawa filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1374724800_1331892716_thumb.jpg 5018913200_1331892718_thumb.jpg 3661442900_1331892719_thumb.jpg 8108227300_1331892721_thumb.jpg 5254042000_1331892722_thumb.jpg

 

.Siemka.A mógłbyś powiedzieć która to pozycja D1 na module bo podobno ona się luzuje i nie zawsze łaczy a coś mi mf 3080 właśnie zaczyna wariować moduł,mam identyko jak na foto i trzeba byłoby usterkę usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko lutowałem;) Z Fluxem specjalnym aby przechodziło na 2 stronę płytki lepiej (taka bardziej wypasiona Kalafonia tylko strasznie śmierdzi i jest płynne) Musisz mieć odsysacz i najlepiej lutownice oporową (30zł za obie rzeczy gdzieś, lutownica ~40W) i powinieneś sobie poradzić;) a jak nie to wyślij poczta czy coś jak chcesz więcej info albo się dogadać to na PM. Teraz się zabrałem za konstrukcje modułu "zastępczego" i stanąłem przed problemem typu - nie da się wtyczek takich kupić nigdzie.

 

A jeszcze by się przydała "plecionka" no i cyna - cieka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla humoru: jak widzę ten moduł (Gustlika) to powiedziałbym: złom totalny. Mój z 6150 po otwarciu - jak nówka. No ale moja "nówka wylądowała we złomie .... chociaż się świecił w środku, że można było oślepnąć. Żadna reanimacja mu nie pomogła. A przy okazji zapytam o najtańszą i najprostszą konstrukcję podnośnika do palet. Nie mam tura ani tuza, ani kasy z ARiMR , podatek zaje...y. Tak, żeby na 1 m dzwignął. Oczywiście priorytet odpowiedzi dla bardziej potrzebujących! Ps: Gustlik !!!! mógłbyś raz o Kostkowice zahaczyć! Za samą wizytę - flaszkę postawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup przód od widlaka, na alegro od 1200 zł

sam sie zastawiam czy kupic, bo raz mialem pożyczone i super sprawa, dajesz na tylny podnoscik i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie filtr ma zawór by-pass tylko głowica,albo podstawa filtra.
tak. oczywiscie to wiem, tylko tak pokretnie moze to napisalem.

A moze Ty mirro wiesz jakie numery ma filtr (badz zamiennik innej firmy) do mf3115 dobrze obslugujacy hydraulike zewnetrzna ?

bo u mnie ten niski z agco na za mala przepustowosc i jak sie troche pojezdzi, on sie prawdopodobnie troche przytka i wtedy wspomaganie niedonaga i tur wolniej podnosi. No i glosniej pompe slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...