Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniał ktoś może żarówkę w desce rozdzielczej w serii 61XX? od kontrolki "C"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kris - ja nie mam praktycznie żadnego luzu na wałku. Delikatne kliknięcie - góra 2 mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kris - jak popracowałem trochę orkanem dzisiaj, to o dziwo po robocie zajrzałem na wałek i "0" luzu w linii poziomej, ze 3 mm luzu obrotowego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej,nio niby ni duża różnica u mnie 5mm,jeszcze tak se przypomniałem że tam mam za dużo oleju jakieś 7 litrów. I jak ciągam ten wałek do sie i od siebie to za uważam jak ten wałek naciągał ten olej na zewnątrz.ubytek ni wielki no ale brudzi.Myślałem że jest tam jakaś regulacja.Przypomniało mi się o rozruszniku magnetona który kupiłem i jest lipa w 1,5roku drugi raz w naprawie.Dopasowany do mojego modelu katalogowo,chiba słaba konstrukcja.Bym go już nie kupił bo i kosztował 1100zl.,tak jak jest musi być,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak by ktoś miał problem z pipczeniem rewersu przy odpaleniu ?

Marku - to co? O co pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hej,nio niby ni duża różnica u mnie 5mm,jeszcze tak se przypomniałem że tam mam za dużo oleju jakieś 7 litrów. I jak ciągam ten wałek do sie i od siebie to za uważam jak ten wałek naciągał ten olej na zewnątrz.ubytek ni wielki no ale brudzi.Myślałem że jest tam jakaś regulacja.Przypomniało mi się o rozruszniku magnetona który kupiłem i jest lipa w 1,5roku drugi raz w naprawie.Dopasowany do mojego modelu katalogowo,chiba słaba konstrukcja.Bym go już nie kupił bo i kosztował 1100zl.,tak jak jest musi być,hehe.

U mnie rozrusznik magnetona chodzi bez awaryjnie ponad dwa lata a dałem za niego 8 stów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

podejrzewam że mój jest za słaby jak na mój model (3115-6cylindrowy)chociaż dobrany właściwie z katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem z zaworami hydraulicznymi chodzi o to że czasami jak podniosę przyczepę to nie chce jej opuścić. A słychać że pompa ma ciężko jak opuszczam. Czy jest to wina zaworów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam jeżeli naciskam na "odcisk".Jesteś pewien że podłączyłeś wąż przyczepy pod właściwe wyjścia hydrauliki ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po 1 czy maż wyjście właściwe po 2 jeżeli szybko przesuniesz wajchę a wtyczka w przyczepie jest złej klasy to się "zatrzaśnie". tzn zablokuje ja wtedy na podnoszenie i powolutku na opuszczanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno są 2 rodzaje tych wtyczek tzn szybkozłączy. Ale ja mam go już 3 rok i troszkę u mnie już przyczep wykipował. Ale te końcówki przy ciągniku chyba będą do wymiany bo jak stoi to zawsze tam coś kapie z nich olej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oring się wymienia tam, wtyczek są 3 rodzaje;) i 20 rożnych "producentów" no i same zawory tez są 4 typy bodajże;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego na prawym tylnym błotniku masz pokrętła jak przykręcisz kryzę na dane wyjście to pomału kiper i pomału cofka może ustaw dozowanie wyjść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no u mnie tak jak u gustlika jak opuszczam (gwałtowny ruch wajcho)klape od prasy to kalapa się zatnie i musze unieść i ponownie umiarkowane zwolnić wjche.

wiele chiba o tym pisane było ale ni pamiętam,od rozrusznika czy jest i gdzie bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marek mf ja robiłem tłumik drgań w 6150 potrzeny wózek do "rozjechania" ciągnika w sumie w 2 osoby idzie się uwinąć w 1 dzień [dużo rozkręcania przewodów i musisz kabine lekko dźwignąć].

Ja kupowałem w " http://agrochlopecki.pl/product_info.php?cPath=1_26_326_1126&products_id=681 " nr seryjny 3714122M4.

herki czy sa jakies procedury ustawienia tego amortyzatora podczas montażu, czy tylko przykręcić śrubami i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W prasie mam dobrej klasy złączki w pługu też i problem nie występuje;) Tylko przy wywrotkach mam takie za 15zł i te straszą;) W turze też mam przy kleszczach te tanie to potrafi je zaciąć jak dam po gazie i np otwieram kleszcze;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam koledzy doradzcie mi jaki model fergusona kupic 3060 czy 3065 . traktor ma pracowac z turem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w twoim modelu zmienia sie wałek wyciągasz zabezpieczenie i wymieniasz tylko musisz mieć drugi wałek , zobacz sobie w katalogu części,dział p.t.o, na stronie 3 na tym forum, podał chyba gustlik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi