Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

To może jeszcze wiecie gdzie kupic takie przyłacza do tych,,kalamitek''? Czy może wykręcić i kupić króciec, ale czy się układ nie zapowietrza przy przekręcaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci się nie zapowietrzy w rolniczym przyłącze kupisz bo to standardowe jest. Ale równie dobrze możesz wykręcić pod tym jest bodajże 1/4 cala ale pewny nie jestem;) Równie dobrze byś go musiał zapowietrzyć filtrem:] tzn wymiana:) on po prostu wydmuchnie sobie to powietrze sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubicie zdjęcia a MF? To macie parę pociesznych:] tzn pod temat "elektryka"

 

EHR.

 

8454178700_1351623821_thumb.jpg 6391230000_1351623832_thumb.jpg 9870688800_1351623841_thumb.jpg 6755608500_1351623849_thumb.jpg 5796676600_1351623857_thumb.jpg

 

A tutaj "z atomówką na muchę" czyli moduł sterowania skrzynią... 2 mikroprocesory! 3 różne pamięci - na Księżyc by zaleciało a w MF przedni włącza itd:]

 

9412334800_1351623869_thumb.jpg

 

A tu taki prezęcik!:]

 

7948023900_1351623324_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie od 86r w seri 3000 elektryka hodzi i sie nie zepsuje, a w polsce wszystko zepsują i lepią jak kiedys bizony w pgr, (spawarka i młotek). Do ursusa c 360 jak w fabryce oleju naleli do do końca swoich dni na tym samym bedą jezdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputerku na prawym słupku, na wyświetlaczu jest napis BAD CHECK UM. Nic nie działa na nim. Gdzie szukac przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad Checksum oznacza, ze padła pamięć EPROM. Pewnie wyświetla się zaraz po uruchomieniu komputera, jak przechodzi test startowy ? Można to zaprogramować jeszcze raz. Takie rzeczy się zdarzają, zwłaszcza jak są skoki napięcia w instalacji lub duże skoki temperatury - z wiekiem EPROM też traci parametry. Poszukaj na forum - ogłaszali się tu ludzie z odpowiednim sprzętem do naprawy, trzeba mieć "firmware" do konkretnego modelu ciągnika. Sam raczej nic nie wygrzebiesz, nawet jak jesteś elektronikiem tak jak ja, to skądś trzeba ten plik z danymi wziąć, chyba, że zgrasz z innego ciągnika (ten sam model).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wcale nic nie wyswietla ,chyba że jak rozłoncze akumulator to po ponownym podłonczeniu wyświetli chwilowo do zgaszenia traktora PPP.(po naszemu masło maślane dlamnie hehe).Tak ogólnie to jest podświetlony i pali się zawsze jedna kontrolka w pasku niebieskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy MF6180 piszą,że mają jakiś filtr przy korku spustowym, który się czyści. Czy w MF 8150 też jest taki filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Datatronic chodzi to chodzi o zaprogramowanie tego ustrojstwa programem z ciągnika o takich samych kołach inaczej będzie źle prędkość i poślizg pokazywał;) A ten "Autotronic" <- toż to by na księżyc doleciało! jest z 3095 ale to nie jest jego oryginalne pochodzenie. Jest to tam "przykablowane" wtyczki z kleju na gorąco itd;) Po prostu ktoś miał i włożył. Traktor prawdopodobnie przebił schodkami poprzedni moduł podczas wywrotki. dodatkowo miał złamana zwolnice tylna czy jak się to nazywa tzn ta obudowa nowa i złamana przednia i tylna felga była.

 

A co do kogoś kto pisał o niebieskich częściach że ma 1 to są "Warystory"

 

Czyli zabezpieczenia przed zbyt wysokim napięciem. Czyli tym się moduł broni przed spawarką np;) Albo to czym sieje alternator / rozrusznik piorun walący niedaleko ciągnika;) Akurat nie przyglądałem się na co ten 2 tam jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajżałem dziś do tego Datatronika z nadzieją że wypnę wtyczkę i wepnę z powrotem i będzie działać, , ale nic nie dało. Ta bateria zasilająca jest w środku, czy gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy miał baterie;) Nowsze miały EEPROM - typ pamięci który nie potrzebuje podtrzymania baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem spawałem migomatem agregat przy ciągniku 6140 ciągnik był zgaszony ale klemy nałożone, przestał działać podnośnik nic nie świeci zero reakcji nawet guzikami w błotniku, bezpiecznik przy akumulatorze ok, jest jeszcze jakieś zabezpieczenie co mogło sie spalić? reszta działa bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce źle wróżyć ale mogłeś EHR zepsuć cały. Mało tu ludzie mówią aby nie spawać? Ps. EHR jest podłączony nie przez stacyjkę tylko stale do AKU. Zresztą nawet kable wiszące w powietrzu potrafią wyindukować napięcia na tych że kablach. Równie dobrze mogło uwalić impulsem od strony czujników będących z tyłu traktora idącym. W tych ciągnikach albo odpinasz maszynę albo odłączasz WSZYSTKIE sterowniki. Tzn skrzyni (oba) i EHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, zablokował mi się mechanizm różnicowy w tylnym moście i nie chce się wyłączyć. co należy zrobić, elektrozawór jest sprawny a prąd też dochodzi do zaworu, ciągnik to massey ferguson 3080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustlik ,a same zdjęcie klem z akumulatora nie wystarczy?

 

 

 

luka tego nie wiem tylko to że jak mi się kiedyś zacioł to była przyczyna zacięty elektrozawór. na jakiej to sytuacji opierasz że nie wyłancza?to że kontrolka nie gaśnie ,czy problem ze skręcaniem w jazdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy migu może jeszcze by uszło i zdjęcie klem;) Przy MMA (elektrodówce) się tworzy takie pole magnetyczne że stojący w warsztacie (2m dalej) tv kineskopowy stary z zieleniał (załatwiło mu kineskop) chodź przy MIG lepiej też odłączyć bo podczas rozpoczęcia i kończenia spawania się straszne impulsy robią. Niby w sterownikach są zabezpieczenia ale po 1 w niektórych JUŻ nie ma w niektórych są już na końcu wytrzymałości lub nie działające albo możemy mieć pecha i je załatwić po prostu zbyt dużą energią impulsu. Albo impulsem wenerującym od elektrozaworu mało prawdopodobne ale spawarka to ogromny prąd.

 

Więc maszynę odpiąć a na ciągniku jak się spawa odłączyć wszystko co się da.

 

Ps. jak wyjmiesz EHR mogę go jakoś tanio obejrzeć i spróbować uzdrowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moim skromnym zdaniem jest to mało prawdopodobne aby spawając można było uwalić EHR tym bardziej jeżeli nie jest on podnapięciem , największe natężenie prądu podczas spawanie przemieszcza się po najkruszej linij miedzy elektrodą a masa . Takie sceny ze potężny impuls rozwala elektronikę to widziałem na filmach SAJENSFIKSZYN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest jako tako pod napięciem. A dokładnie układ załączający jego zasilanie który tez idzie uwalić (jest tam dość leciwy tranzystor i idzie to zrobić bo naprawiałem jakieś 2 mieś temu uwalony spawaniem pługa do śniegu - klemy odłączone) jest to mało prawdopodobne ale możliwe. Tylko że EHR jest prosty do naprawy stosunkowo (jest o wiele prostszej budowy niż Autotronic) tak samo naprawiałem uwalony ABS z autobusy chodź tu akurat spawali koło koła.

 

Pole magnetyczne lecące koło przewodu indukuje w nim prąd a jeżeli nie ma odbioru tego że prądu szybko rośnie napięcie.

 

ps. jak nie działają przyciski to właśnie najprawdopodobniej ten cudny układ załączania całego modułu padł. Albo nie maż zasilania modułu sprawdź dokładnie miernik w dłoń i mierzyć czy jest napięcie i czy jest napięcie załączające EHR (albo ładowania albo od stacyjki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość układów elektronicznych można załatwić chodząc po dywanie w butach i potem go dotykając. Całej płytki albo modułu już nie, bo są zabezpieczenia ale pojedynczy układ tak a teraz pomyśl ile więcej Energi potrafi wygenerować spawarka.

 

Co do 1 chodzi o ESD i to też Bagatelizują np serwisy naprawiające tel czy laptopy bo uważają że "czarna magia niemożliwe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...