Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek nie buj nic wiem co robie

cc to idioci leją

Moje ciągniczki chodza na Shell Helix Diesel plus 10w40 do silnikow silnie doladowanych

W oleju od 150Mth jest ceramizer poprawil szczelnosc na pierscieniach zmniejszyl tarcie zlikwidowal luzy wszystko chodzi idealnie i wzroslo siśnienie rozgrzany silnik 85-90 stopni ma 4 atmosfery ja dbam o sprzet

Wiem ze to jest turbinka od 4 cylindrowego ale nie wiecie o jednym szczegole

po stronie gazowej(spaliny) na wirniku turbiny jet podwójna ilość łopatek co znacznie zwiększa jej wydajność nawet przy malych obrotach!!!!

Ze olej musi byc chlodzony tez wiem jez o tym pomyslalem

Bedzie sie bardziej grzal nie prawda wystarcza dodatkowe lopatki na wentylatorze!

Po skonczeniu przeróbek i testów dostanie swierzy olej i jeszcze 2 porcje ceramizera!!!!

Uwaga panowie oli007 zaraz bedzie mial zdjęcia jak ktos chce niech sie do niego zglosi bo mam male problemy z przeslaniem do raszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o tym LINK

opłaca sie i czy to sie nie psuje niewiem czemu ktos sprzedaje taki ciagnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ofertę od gościa który mówił mi o tym ciągniku (tydzień temu)

 

ja bym go kupił na 100% ale 3 tygodnie temu kupiłem innego MF-a ale nie żałuję. jeżeli ktoś go kupi będzie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fotki doszły musze rzeczywiście potwierdzić że Turbo jest zamocowane w MF:D:) A co do tej orki to widze ze był już śnieg i ciągnik troszke sie kopał:P:P Nie miał odpowiedniej trakcji:P:P Szkoda ze takiej słabej jakosci i że nie ma głosu. Co do turba to śmiesznie Tam wyglada ale bravo za wytrwałość i pomysł hehehe podro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie o tym LINK

opłaca sie i czy to sie nie psuje niewiem czemu ktos sprzedaje taki ciagnik

 

Ten ciągnik to smok wawelski ,to nie ciągnik tylko zabawka,ja mam taki tylko 6 garowy, ten pali niewiele mniej od mojego, odradzałbym zakup .

Jak jest dobry to nikt nie będzie go sprzedawać!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na tym forym. Mam pytanie: Zamierzam kupic MF 4X4. Jak jest z dostepem do czesci w przypadku remontu?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy transporcie albo załadunku coś sie stało z szybą.. W końcy przecież Hak od dźwigu mógł wylecieć komuś z ręki i bujnął sie na szybe:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze to gdzie jest ten tylny most wątpie żeby ktoś odkładał cały jak przewozi przez granicę. Zawsze koła się odkłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciagnik jes po powaznym wypadku. Skrzynia biegów jest popekana, skrzywiona felga tylna oraz czesc mostu o tego kola co w nie dostal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie oli007 nie smiej sie z mojego MF to turbo fajnie wygląda a poczekaj jak go odwale bedzie jak nówka To ja tak sie staralem a ty mnie tak dobijasz!! ze wyglada smiesznie!

Bedzie proba sil z C-360 mojego kuzyna jak skoncze! to wtedy zobaczymy kto sie bedzie smial A kupuje nowe laczki SZERSZE (bo wkoncu zaczeli robic)

 

Film byl kręcony aparatem (kiepskim no ale jest a tam nie da sie nagrywac dzwieku ) no cos ty jakie problemy lezy snieg! duzy plug! lyse opony! (bo maja prawie 20 lat jego pierwsze!) i strasznie sucho widziales jakie sie rwaly!!!! naprawde bardzo ciezkie warunki za rok zobaczysz inny filmik bedzie lepszy i moze juz beda 4 a nie 3 duze skiby wkoncu jest troszeczke mocniejszy a obciązniki i nowe opony powinny zalatwic sprawe

 

Ludzie przestancie mnie straszyc ze silnik zabije i niektore rady sa do niczego przyklad

czym sie rozni silnik U-1222 odU-1614

 

to jet ten sam silnik roznice to

turbosprężarka

inne końcówki wtryskiwaczy

inna pompa wtryskowa

kolektor wydechowy i dolotowy

 

glowica uszczelka pod nia walek rozrzady i cala reszta jest taka sama!!!!

i nic sie nie dzieje wiem ze to co innego ale chodzi o to ze nie trzeba zmieniac rozrzadu jego faz odprężac silnika bo to by zadzialalo odwrotnie

co najwyrzej mozna dac walek z ,, ostrymi krzywkami" ktory to poprawi osiągi silnika zwiększajac momęt obrotowy ale skracając zywotnosc silnika!!

 

I wynalazek z dnia dzisiejszego turbo w moim MF mozna wlączyc i wylączyc przelącznikiem w kabinie!!! Fajnie co nie i to w dowolnym momęcie!!

Mam juz wskaźnik doladowania wiecie co pokazuje na normalnym standardowym dolocie(fabrycznym) minus 0,2 atmosfery podciśnienie czyli silnik poprostu ma zamalo powietrza!!!!

A z turbo przy 500obr/min plus 0,1 atm przy 2500obr/min uwaga 1,9 atm sporo co nie i kto powiedzial ze ta turbina nie pasuje do tego silnika ale zostalo obnirzone zaworem upustowym do 0,5 atmosfery to i tak jakby nie patrzec jest więcej o 0,7 atm niz normalnie!!! Efekt jest powalający!!! No ale to trzeba sie przejechac zeby zobaczyc

 

Wiec jak ktos ma MF-255 to nich tez go przerobi super sprawa acha powstrzymalem sie uklad wtryskowy bez modyfikacji!!!

 

Czemu jest zima chetnie bym go przetestowal w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow ten ciagnik to naprawde zmasakrowany ciekawe co z niego mozna wyciagnać za te 60 tys[;[;[;

 

az sie serce kraje patrzać na taką fajna maszyne tak zamasakrowana[;[;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie oli007 nie smiej sie z mojego MF to turbo fajnie wygląda a poczekaj jak go odwale bedzie jak nówka To ja tak sie staralem a ty mnie tak dobijasz!! ze wyglada smiesznie!

Bedzie proba sil z C-360 mojego kuzyna jak skoncze! to wtedy zobaczymy kto sie bedzie smial A kupuje nowe laczki SZERSZE (bo wkoncu zaczeli robic)

 

Film byl kręcony aparatem (kiepskim no ale jest a tam nie da sie nagrywac dzwieku ) no cos ty jakie problemy lezy snieg! duzy plug! lyse opony! (bo maja prawie 20 lat jego pierwsze!) i strasznie sucho widziales jakie sie rwaly!!!! naprawde bardzo ciezkie warunki za rok zobaczysz inny filmik bedzie lepszy i moze juz beda 4 a nie 3 duze skiby wkoncu jest troszeczke mocniejszy a obciązniki i nowe opony powinny zalatwic sprawe

 

Ludzie przestancie mnie straszyc ze silnik zabije i niektore rady sa do niczego przyklad

czym sie rozni silnik U-1222 odU-1614

 

to jet ten sam silnik roznice to

turbosprężarka

inne końcówki wtryskiwaczy

inna pompa wtryskowa

kolektor wydechowy i dolotowy

 

glowica uszczelka pod nia walek rozrzady i cala reszta jest taka sama!!!!

i nic sie nie dzieje wiem ze to co innego ale chodzi o to ze nie trzeba zmieniac rozrzadu jego faz odprężac silnika bo to by zadzialalo odwrotnie

co najwyrzej mozna dac walek z ,, ostrymi krzywkami" ktory to poprawi osiągi silnika zwiększajac momęt obrotowy ale skracając zywotnosc silnika!!

 

I wynalazek z dnia dzisiejszego turbo w moim MF mozna wlączyc i wylączyc przelącznikiem w kabinie!!! Fajnie co nie i to w dowolnym momęcie!!

Mam juz wskaźnik doladowania wiecie co pokazuje na normalnym standardowym dolocie(fabrycznym) minus 0,2 atmosfery podciśnienie czyli silnik poprostu ma zamalo powietrza!!!!

A z turbo przy 500obr/min plus 0,1 atm przy 2500obr/min uwaga 1,9 atm sporo co nie i kto powiedzial ze ta turbina nie pasuje do tego silnika ale zostalo obnirzone zaworem upustowym do 0,5 atmosfery to i tak jakby nie patrzec jest więcej o 0,7 atm niz normalnie!!! Efekt jest powalający!!! No ale to trzeba sie przejechac zeby zobaczyc

 

Wiec jak ktos ma MF-255 to nich tez go przerobi super sprawa acha powstrzymalem sie uklad wtryskowy bez modyfikacji!!!

 

Czemu jest zima chetnie bym go przetestowal w polu

 

Sorki moge i ja poprosić ten filmik też mam taki ciągnik MF255:) centier@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni silnik U-1222 odU-1614 ..........................

Ponadto są inne korbowody powinny być kute nie odlewane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten filmik i fotki. Turbo faktycznie zamontowane ale film strasznie słaby. Ale i tak gratuluje odwagi założenia turbo do MF-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...