Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma może ktoś masseya 8130 lub 8140 interesują mnie opinie na temat awaryjności skrzyni, ale też inne aspekty. Zastanaiam sie nad kupnem a nie zdarzyło mi sie napotkać zbyt wielu opini na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne z droższych części są właśnie do MF-a, pomijam ze są to dobre maszyny ale na tylnie mosty to prawie każdy nażeka (najwieksze modele). Obecnie ojciec kupił Same Laser 110 (grupa Same-deutz fahf-lamborhini-hurliman)KM z '93 roku (znaczy sie juz prawie 2 lata smiga) i czesci sa duzo tansze jak do fergusona, przykladowo pompa hydrauliczna do MF 3080 ok 3-3,5 tys zl , a do Same 800 zl oryginalna z serwisu z symbolami Deutz Fahr. Jezeli chodzi o dostepność czesci (jezeli cos potrzeba to jeździmy do serwisu w Jaryszkach pod Poznaniem) to są od reki lub na nastepny dzien do południa. Tak jak napisał ktos wczesniej silnik chłodzony powietrzem nie jest az tak zrywny jak MF ale idzie. Wersje Same Silver lub wieksze są juz chlodzone wodą (ssame Antares chlodzony jeszcze powietrzem) Stwirdziliśmy ze nastepny ciągnik to tez bedzie z tej grupy bo jest w zasadzie bezawaryjny a po drugie- czesci sa niewiele drozsze jak do Ursusa czy Zetora. W ciągniki zaopatrujemy sie u miejscowego handlarza, który sprowadza ciągniki z Francji. Są one bardziej lub mniej dojechane jak z Niemiec ale za to sporo tańsze a głównie do zrobienia jest tylko kosmetyka zewnętrzna lub jakieś pierdółki mechaniczne za grosze I tym sposobem Zmieniamy głównego konia robczego w gospodarstwie co 2 - 3 lata na coraz młodszego i nowocześniejszego.

Uff ale sie rozpisałem ale mmoze cos komus to pomoze taki wykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekają na mosty w jakich modelach??? Ja jestem zajnteresowany serią 36** lub 81** od 150-190koni. To w nich siadaą? A jak tam skrzynie biegów w tych modelach? Warto kupić takiego MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak raz przez przypadek u jakiegos handlarza znajomego oglądaliśmy MF-a chyba seria 81 i cos ok 190-200 km (niepamietam jaki dokladnie model wiec nie bede wprowadzal w błąd) mial uszkodzoną skrzynie biegów i powiedzial ze jak duzy ciągnik to nie MF-silnik OK ale reszta to kicha. Znajomi jeźdza do pracy do Niemiec i tam rolnicy tez maja takie zdanie o tych ciągnikach. Znam faceta który kupił 3650 lub 3655 (ma moze 50 ha) sprzęt zawsze zadbany i w ogóle ale coś w tylnym moście nawaliło...skończyło sie na tym ze miał chudszy portfel o 30 tyś zł. Wszystko zależy na jak wyeksploatowany model trafisz. Handlarz od którego kupujemy ciągniki mówi ze jak MF z Francji i seria 36-- to robią po 15-20 tys Mtg i sprzedawają, zadko sie cos trafi co ma 10 tys Mtg ale w tedy cena tez jest inna (duzo wyzsza) a w Polsce liczniki cofaja tak jak w autach przykre ale prawdziwe. W najlepszym stanie są ciągniki z Niemiec ale tam samemu coś kupić za normalne pieniądze graniczy z cudem (duzo drozsze jak w Polsce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięi za informacje na ten temat. To co mam kupić????? Bo MF-a to odradzasz. Potrzebuje ciądnik mocy 150-190 koni i mam do wydania 70tys. co polecasz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich duzych to nie wiem bo sie az tak duzymi, jak z ojcem bedziemy zmieniac obecny ciągnik to na pewno na cos z grupy Same-Deutz Fahr- Hurlimann. Deutz jest duzo drozszy to wiadomo a o mocy 150 km to moze Same Rubin (niedawno byl taki ładny jeden ale nie zjechał z TIRA i juz poszedł - 135 KM chyba 98 albo 99 rok za 80 tys zl) i o takiej mocy starczy spokojnie aby obrobic gospodarstwo do 150 Ha!!! Naprawde kawał ciągnika, Ursus 1634 wymieka przy nim w przedbiegach (inne przełozenia, podnosnik itp) albo JCB nawet tak jak jeden z przedmówców napisał-o czesci do silnika bym sie nie martwil tylko co z resztą to nie iwem . W kazdym rejonie Polski spotykam inne ciagniki- u mnie MF-y, Renault (starsze modele) no i powoli Same (takie do 93 roku) Wszystko zalezy co sie komu podoba i do czego potrzebuje ciągnik. Ja jestem zdania ze kupując ciągnik o mocy powyzej 160km (zachodni) to trzeba miec min. 200 ha ziemi bo inaczej sie go nie wykorzysta. Ojciec ma 40 i ma 110 km (Same) i tak prawie cały czas stoi (max 300-400Mtg na rok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

globus0007 co do czesci do Same -deutz to sa bardziej dostepna nawet niz do mf-a. MF-a na polske maja tylko Korbankowie i oni rozsyłaja czesc,i no i pare malych firm a Same, Lamborghini jest od groma (4 ciagniki w jednym serwisie) i czesci naprawde duzo tansze i zawsze oryginalne A co do awaryjności to wszystko zalezy jak sie dba i to wszystko-zadbany egzemplarz bedzie chodzil jak pszczółka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co skłoniło cie do wyboru takiego ciągnika, na dolnym śląsku jest bardzo mało sptykany ten ciągnik. Dużo jest ursusów i zetorów 1634 lub 16245. A może coś z Fenda albo John Deera. Tylko że sprowadzone z niemiec.????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mamy znajomego handlarza a czemu ten ciagnik?? mielismy Mf 3080 i powoli cos go zaczynalo bolec wiec pojechalismy do znajomego i akurat taki sie trafil (za duzo nie pracowal i kolor byl w porządku tylko troche kosmetyki potrzebowal bo w zasadzie zawsze tak kupujemy) a stwierdzilismy ze do kazdego ciagnika sie u nas czesci kupi wiec nawet sie nie zatanawialismy- Same Laser 110KM, 93 rok cena...po utargu 31 tys zl wklad finansowy w niego (glownie tapicerka i takie tam, pompa hydrauliczna -wsio moze 2 tys zl)

tak to wygląda:

7cdee5c479da3a64m.jpg6f8f71ede14b95efm.jpg5299e01bfcdbbd29m.jpg 73d10393564c11dam.jpgac817284fccbe0b5m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ciągnik, myśle że dobrze go kupiłeś. A co sądzisz o Fendzie albo o

ciągniku John Deer. Ale ja potrzebuje troszke większy ciagnik żeby późnij mógł ciągać 5 skibowy albo 4 obrotowy. A gdzie jest ten handlarz?? Ma swoją strone??? My jeździmy do Raciborowic do szydłowskiego jak chcesz to zerknij WWW.szydlowski.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli możesz to daj namiar na tego sprzedawce bo ja mam 20km do ostrowa i takiego sama chętnie bym kupił albo coś podobnego 100 - 120 km. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten deutz to fajna prosta maszyna jechac i ogladac.

PS ten handlarz znajduje sie w miejscowosci Głogowa pod Raszkowej, Leszek Poczta telefon jak znajde to podam.

Acha takie Same jak ja mam to chodzą juz po ok 40-48 tys. Wiem ze mial przywieź taki sam ciagnik ale Hurlimann (tylko inny kolor), 94 rok i z uszkodzoną jedną sekcją biegów ale ceny nie znam bo jemu za drogo we Francji krzyczeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie chciałbym takiego Deutz-Fahra. Albo coś innego takiej mocy. Tylko problem że nie wiem jeszcze co..... Ale żeby miało przynajmniej te 150 koni. Coś do 70/75 tys.Co proponujecie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mf3690electricdiagram2hj6.jpg
shcemat instalacji elektrycznej do MFa serji30XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie czy ta kontrolka pod kontrolka od cisnienia oleju w MF 3070 to jest od cisnienia w hydraulice??? Czy przyczyna tego ze sie swieci jest zbyt maly poziom oleju w skrzyni?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest taka kontrolka . Ja jak mialem 3080 tosie delikatnie jazyla podczas podnoszenia maszyny(zawsze) Swiecila sie duzo mocniej przed wymiana filtra od hydrauliki. Dodam ze filtra nie kupowalem w serwisie MF tylko w sklepie z czesciami do ciezarowek (odpowiednik wg katalogu) z tym ze byl duzo wiekszy (bardzo dlugi ) a pochodzil z DAFA XF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Masseya Fergusona 592. Podobno ma dwa obroty wałka 540 - 1000, narazie mi się udało włączyć 540, ale nie wiem jak włączyć 1000. Czy ktoś wie jak to się włącza? Czy ja może mam coś popsute w ciągniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam opini na temat mf 675 jak one sie sprawuja jest taki na allegro za 25 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napiszcie proszę jaki stosujecie olej do skrzyni w mf 30XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Napiszcie proszę jaki stosujecie olej do skrzyni w mf 30XX.

Jezli z tanszych to Agrol U sie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Napiszcie proszę jaki stosujecie olej do skrzyni w mf 30XX.

 

Swojego 3060 zalałem Agrolem U i nikomu tego nie polecam . Poleciałem na taniochę i zrobiłem błąd . W zimę , a niebyła mrożna , pomimo wymiany filtra do hydrauliki ( Fletguard - 407 zł ) po uruchomieniu silnika przez parę minut po zwiększeniu obrotów zapalała się kontralka od ciśnienia oleju hydraulicznego,

po prostu Agrol U jest za gęsty i pompa przez te parę minut dostaje w dupę .

Zalecają Fuchsa ale kosztuję ok 20 zł za litr !!! , Ja radzę orlenowski Agro Stou

ma bardzo podobne parametry a kosztuje połowe . U siebie zlałem Agrol i wykorzystałem go do 255 a do 3060 wlalem orlenowski i naprawdę jest róznica . Trzeba co prawda trochę do oleju dołożyć ale co to jest w porównaniu z ceną np. pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Napiszcie proszę jaki stosujecie olej do skrzyni w mf 30XX.
ja swojego MFa zalałem agrolem u i juz tzeci sezon jezdze i nic sie niedzieje typu zapalanie się kontrolki od ciśnienia oleju lub głośnej pracy pompy nawet zimą a zapalam go codziennie mysle że jak jest wszystko wpozadku to olej niema nic dożeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chciałbym się dowiedzieć czy ciągnik MF serii 36** powyżej 150 konni jest wart uwagii czy też nie????? Napiszcie jaki tak z jego awaryjnością bo słyszałem, że się psują te ciągniki, ale także że chodżą bardzo dobrze.... Jak jest z nimi na prawde????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy moze mi ktoś dolkadnie powidziec od czego jest kontrolka pod kontrolka od ciśnienia oleju w silniku w MF 3070??? I co może być przyczyną że sie swieci?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...