Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy moze mi ktoś dolkadnie powidziec od czego jest kontrolka pod kontrolka od ciśnienia oleju w silniku w MF 3070??? I co może być przyczyną że sie swieci?? Pozdrawiam
jest to kontrolka od ciśnienia oleju w układzie chydraulicznym . przyczyn że sie swieci może być wiele siadła pompa / może czójnik albo coś z elektryko/ zmież ciśnienie powinno byc 17 barów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron a czy może być przyczyna zbyt maly poziom oleju??? Bo pompa to raczej nie bo bez zarzutu podnosi i ta kontrolka czasami przygasa. A gdzie dokladnie jest ten czujnik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miron a czy może być przyczyna zbyt maly poziom oleju??? Bo pompa to raczej nie bo bez zarzutu podnosi i ta kontrolka czasami przygasa. A gdzie dokladnie jest ten czujnik???
czujnik jest w deklu dbok filtra ,a oleju zabacz na miarce czy jest stan jak nie to dolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz dlaczego odradzasz Deutz-Fahra???? To dobre ciągniki słyną z dobrego silnika i skrzyni biegów. Słyszałem o nich wiele dobrego w przeciwieństwie właśnie do MFa. Podobno się psują często.... Ale chciałbym coś się więcej o nich dowiedzieć może to nie do końca prawda. Interesują mnie ciągniki Massey Fergusona z serii 36** od 150 do 190 koni!!!! Poprostu chcem kupić jakiś ciągnik do 75tys. żyby miał taką moc jak potrzebuje i żeby sie nie psuł często!!!!! co proponujecie??????

mam deutza agrostar 6.81 190 km 93r. na temat silnika nie mogę nic złego powiedzieć ciągnie 7 skib x35cm. 12km h. ale co do skrzyni to 12-tu z 32-uch

biegów niema to znaczy czasami na chwile się włączają ale ogólnie niema serwis był 6 tyś skasował i dalej nic dlatego odradzam.

mam też mf 3655 90r, jak go kupiłem 4 lata temu miał zjechany wieloklin na osi od przedniego napędu ale dorobiłem część za parę złotych i do dzisiaj chodzi najbardziej lubię nim jeździć dobrze się prezentuje i nie nudzi się praca po 1h jazdy ani nawet po 8h ale części podobno drogie strasznie.

Mam też fendta 612 lsa 85r. od 2 lat i chodzi bez zarzutu ale praca nim jest mało przyjemna dlatego że jest trochę zabytkowy jak na dzisiejsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ma ktos moze z was dane odnosnie udzwigu na cieglach lub obciazenie gornego zaczepu, ew. hicza MF-ow seri 3080 w zwyz i 6170 w zwyz?

Rozgladam sie z czyms powyzej 100 KM , zeby bylo w miare wytrzymałe, abym mogl przypiac Stolla V300, jak macie masy to tez mozecie podac,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile twój Deutz ma motogodzin????? U mnie w wiosce gościu ma Agrotrona 120 koni i chodzi jak szczała Ma też Ursusa 1614 i mówi że się chowa ursus do Deutza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile twój Deutz ma motogodzin????? U mnie w wiosce gościu ma Agrotrona 120 koni i chodzi jak szczała Ma też Ursusa 1614 i mówi że się chowa ursus do Deutza

 

Jak go kupiłem w 2002r. to miał 3500mtg teraz ma 5500 ale pewnie miał cofnięty

licznik bo tylne opony miał nowe a co do ursusa 1634 u nas we wsi są 2 od nowości i w obuch silnik nie wytrzymał 3000mtg te ciągniki były seryjnie niedorobione ale różnie to bywa zależy na co się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POTRZEBNA POMOC MF 3690

Nie włącz się wałek przekażnika mocy i dynashift się zablokował ale po zdjęciu klemy się naprawił co się tam dzieje ,czy macie jakieś schematy elektryki proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum na temat MFa ludzie piszą że sie strasznie psują, mam już dylemat. Żadko kto pisze że są to ciągniki godne polecenia..... Głównie interesują mnie modele takie jak 3670, 3680 i 3690. Nie wiem prawie nic o nich tylko tyle że niby siadają w nich zwolnice i skrzynie biegów są dla mniejszych modeli a wsadzają je do tych. Może jak by sprowadzić taki ciągnik z niemiec i nie miał by więcej jak 5tys. mtg. to by chodził. Ale może znajdzie się kilku użytkowników którzy napiszą mi mocne i słabe strony tych maszyn, i czy je warto kupić. Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając forum na temat MFa ludzie piszą że sie strasznie psują, mam już dylemat. Żadko kto pisze że są to ciągniki godne polecenia..... Głównie interesują mnie modele takie jak 3670, 3680 i 3690. Nie wiem prawie nic o nich tylko tyle że niby siadają w nich zwolnice i skrzynie biegów są dla mniejszych modeli a wsadzają je do tych. Może jak by sprowadzić taki ciągnik z niemiec i nie miał by więcej jak 5tys. mtg. to by chodził. Ale może znajdzie się kilku użytkowników którzy napiszą mi mocne i słabe strony tych maszyn, i czy je warto kupić. Z góry dzięki za odpowiedzi
jest ogulne takie powiedzenie niemiec klasuje samochody mercedes ; volswagen ;audi a ciagniki tak fendt ; jonch deere ;i massey ferguson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że więcej w Niemczech jest Deutzów jak MFów.... I że Niemcy na nie nażekają. (teraz to już nie wiem co kupić......)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem na kupnie fergusona 3070 i chciałbym się więcej coś o nim dowiedzieć, jak się sprawuje, czy się psuje bo słyszałem że często wysiadają skrzynie i mosty, czy to prawda? Czy warto kupić taki ciągnik? Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agrostar 6.81

Jak już wcześniej pisałem mam taki ciągnik on ma jedną z pierwszych skrzyń bez sprzęgłowych nie dość że się psuje to na dodatek nie można normalnie ruszyć z miejsca trzeba dać pół gazu to szarpnie albo gaśnie jeśli zgaśnie na skrzyżowaniu to zanim się go odpali i się po włączają biegi to mija dobrych 30s ciągnik ma dobry silnik poza tym nic więcej no i jest strasznie brzydki nie kupił bym już ciągnika między 92r a 97r one mają niedopracowane skrzynie powershift dynashift i takie tam wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to moze byc jesli sprzeglo niedziala w MF3060 po odpowietrzeniu go jest krutki czas dobrze i pozniej znuw to samo.Przy odpowietrzaniu przez chwile wyplywa jakis dziwny biala substancja a pozniej czysty olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biała substancja to poprostu spieniony napowietrzony płyn, masz zapowietrzony układ i stąd ten problem.

 

moze wiesz jak te sprzeglo skutecznie odpowietrzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterowane jest płynem czy olejem?, a odpowietrzać trzeba tak długo, aż poleci czysta ciecz, bez śladów powietrza.

ale gdzie trzeba odpowietrzyc?sterowane jest olejem-mysle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło wMF 3060 pracyje na tym samym oleju co skrzynia a odpowietrza sie jest z prawej strony w skrzyni jest taki zaworek coś podobne do gniazda chydraulicznego tylko mniejsze wciska sie tam taki śrót i to jest odpowietrznik sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co mam robić, jaki ciągnik kupić jeśli odradzacie masseya fergusona 3070? Czy on jest aż taki zły? Często się psują te skrzynie i czy drogie są części aby to naprawić? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem w moim mf 3050 ciezko chodzil pedal gazu wiec go przesmarowalem pozniej po wlaczeniu silnika nie swiecily sie kontrolki od przedniego napedu oraz blokady mostu nie dziala tez przezucanie biegow z polowych na szosowe reszta dziala podnosnik wspomaganie wszystko chodzi swieca sie rowniez kontrolki od kierunkowskazow ladowania(oczywiscie wtedy kiedy tzreba). Jaka moze byc przyczyna tego wszystkiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...