Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w moim MF 6150 przestał działać WOM.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć który elektrozawór jest odpowiedzialny za załączanie womu?

Ewentualnie poradzić jak załączyć go "na krótko?"

Z góry dziękuję.

0a1dc1c4bb1e460e.jpg

[url=http://img407.imageshack.us/my.php?image=snap1bv3.png]http://img407.ima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie w moim MF 6150 przestał działać WOM.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć który elektrozawór jest odpowiedzialny za załączanie womu?

Ewentualnie poradzić jak załączyć go "na krótko?"

Z góry dziękuję.

0a1dc1c4bb1e460e.jpg

snap1xp1.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam mały problem z moim 3080 coś mi zblokowało drążek od zmiany przełożenia przód-tył znaczy się na wolniejsze nie mogę włożyc, szybkie są. Podejżewam ze mogą to byc jakies widełki w skrzyni ale co to spowodowało to nie mam pojecia. jezeli ktos sie zetkną z takim problemem i go rozwiązał, prosze o pomoc. Pozdrawiam
czytaj pocztę e -mail
Witam w MFach serji 30xxbiegi wolne szybkie czyli A B przezucane są chydrauliczniezdejm dekiel i wszystko będzie wiadomo

 

Moim zdaniem hydraulicznie są przekladane żółw-zając a A,B i wsteczny mechanicznie i to jest w jednej dźwigni A,B i dwa wsteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam mały problem z moim 3080 coś mi zblokowało drążek od zmiany przełożenia przód-tył znaczy się na wolniejsze nie mogę włożyc, szybkie są. Podejżewam ze mogą to byc jakies widełki w skrzyni ale co to spowodowało to nie mam pojecia. jezeli ktos sie zetkną z takim problemem i go rozwiązał, prosze o pomoc. Pozdrawiam
czytaj pocztę e -mail
Witam w MFach serji 30xxbiegi wolne szybkie czyli A B przezucane są chydrauliczniezdejm dekiel i wszystko będzie wiadomo

 

Moim zdaniem hydraulicznie są przekladane żółw-zając a A,B i wsteczny mechanicznie i to jest w jednej dźwigni A,B i dwa wsteczne

słuchaj mirona bo on ma racje. Grupy biegów są zmieniane hydraulicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam mały problem z moim 3080 coś mi zblokowało drążek od zmiany przełożenia przód-tył znaczy się na wolniejsze nie mogę włożyc, szybkie są. Podejżewam ze mogą to byc jakies widełki w skrzyni ale co to spowodowało to nie mam pojecia. jezeli ktos sie zetkną z takim problemem i go rozwiązał, prosze o pomoc. Pozdrawiam
czytaj pocztę e -mail
Witam w MFach serji 30xxbiegi wolne szybkie czyli A B przezucane są chydrauliczniezdejm dekiel i wszystko będzie wiadomo

 

Moim zdaniem hydraulicznie są przekladane żółw-zając a A,B i wsteczny mechanicznie i to jest w jednej dźwigni A,B i dwa wsteczne

słuchaj mirona bo on ma racje. Grupy biegów są zmieniane hydraulicznie.

grupa biegów żółw-zając przeżuca sie mechanicznie elektronicznie i chydraulicznie ja bym to tak nazwał grupa diegów AB w lwili przesunięci dzwigni z prawej do lewej następuje otwarcie zaworu i wtedy preskakuje bieg za A na nieg B przy rewersie dzwignia ciagnie bespośrednio za widełki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko juz awaria usunieta. A chodziło mi o to ze ta dzwignia przód tył wogóle nie chciałe przeskoczyc w połozenie biegów wolnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdjeciu dekla tego bocznego nic nie bylo widac zeby cos było uszkodzone. ale jeden fachura powiedzial ze sruba od przyspieszacza elektronicznego jest zbyt mocno dokrecona i rzeczywiscie po poluzowaniu wszystko dziala jak trzeba nie wiem co to ma do tego ale dziala. Tylko teraz sie boje zeby sie całkowicie nie odkreciła. ale mam nadzieje ze bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miron za schemat.

Okazało się,że to awaria elektrozaworu,czeka mnie jego wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co oznaczaja takie oznaczenia : autotronic , datatronic , electronic kiedys zadawalem te pytanie i otrzymalem odpowiedz ze datatronic to cos pod podloga autotronic to w slupku cos tam itd wiec powiedzcie mi co to znaczy bo np sa 3 ciagniki Massey Ferguson 3060 i kazdy z nich jest inn tzn jeden to autotronic drugi datatronic trzeci electronic ktory z nich jest lepszy i dlaczego .

 

oraz jeszcze jedno jak rozpoznac masseya fergusona w wersji FIN czyli finlandzkiej

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datatronic to jest to coś w słupku. Taki komputer pokładowy, wyświetla obroty silnika, obroty wom, prędkość jazdy, przepracowany areał, spalanie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jak mf 3060 z napisem na drzwiach autotronic nie posiada datatronica???

 

ktora wersja jest najlepsza i najmniej awaryjna ??? autotronic , datatronic czy tez electronic????

prosze o odpowiedz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autotronic nie posiada datatronica. Na moim MF pisze datatronic(komputer pokładowy) i electronic(to chyba chodzi o podnośnik sterowany elektrozaworami ale nie wiem na pewno) a na masce dynashift(4 biegi zmieniane bez sprzęgła pod obciążeniem). Autronic chyba ma inną skrzynię, bez dynashiftu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dowiedziec sie wszystkiego o ciągniku massey ferguson 3115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dowiedziec sie wszystkiego o ciągniku massey ferguson 3115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam katalogu do ciągnika mf 9240. może wi ktoś jaki filtry pasują do tego modelu?? może miał ktoś do czynienia z takim ciągnikiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanie... dlaczego MF w numeracji modeli swoich ciągników stosował równolegle oznaczenia czterocyfrowe i trzycyfrowe. Myślałem kiedyś że trzycyfrowe oznaczenia odnosiły się do modeli produkowanych max do lat dziewięćdziesiątych.

Czy ciągniki z trzycyfrową numeracją to jakaś tańsza wersja czy produkowana w kooperacji z inną firmą (mam na myśli Landini)

Aha i jeszcze jedno, czy są duże różnice w konstrukcji podobnej mocy ciągników w wersji trzy i czterocyfrowej

Proszę o odpowiedź bo nie mogłem znaleźć nigdzie wytłumaczenia.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem trzycyfrowe to starsze wersje bez elektroniki itp, ze starszym mostem itp np 699 (chyba, 6 cyl. 95 PS) to starszy odpowiednik 3080 ten sam motor (na początku produkcji 3080) ale inna juz sylwetka i mosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałbym się dowiedzieć jaką pojemność silnika ma ciągnik massey ferguson 3080, jestem na kupnie i nie wiem co wybrać, 3070 czy 3080. 3070 ma pojemność silnika 3800 i 4 cylindry a nie wiem właśnie jaką ma pojemność 3080 bo cylindrów ma 6. Co byście polecili, który mniej spali? Pola mam 25h, sporo przejazdów i ziemie są ciężkie. Proszę pisać co sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam co oznaczaja takie oznaczenia : autotronic , datatronic , electronic kiedys zadawalem te pytanie i otrzymalem odpowiedz ze datatronic to cos pod podloga autotronic to w slupku cos tam itd wiec powiedzcie mi co to znaczy bo np sa 3 ciagniki Massey Ferguson 3060 i kazdy z nich jest inn tzn jeden to autotronic drugi datatronic trzeci electronic ktory z nich jest lepszy i dlaczego .

 

oraz jeszcze jedno jak rozpoznac masseya fergusona w wersji FIN czyli finlandzkiej

 

pozdrawiam

 

prosze o odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam co oznaczaja takie oznaczenia : autotronic , datatronic , electronic kiedys zadawalem te pytanie i otrzymalem odpowiedz ze datatronic to cos pod podloga autotronic to w slupku cos tam itd wiec powiedzcie mi co to znaczy bo np sa 3 ciagniki Massey Ferguson 3060 i kazdy z nich jest inn tzn jeden to autotronic drugi datatronic trzeci electronic ktory z nich jest lepszy i dlaczego .

 

oraz jeszcze jedno jak rozpoznac masseya fergusona w wersji FIN czyli finlandzkiej

 

pozdrawiam

 

prosze o odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

autotronic , datatronic , electronic ciągniki o tych nazwach różnią się praktycznie tylko wyposazeniem w elektronike motory i skrzynie mają takie same a który jest lepszy zdecyduj sam jak chcesz wiedziec z jaką prędkoscią jedziesz lub ile ci pali albo ile pola zaorałes to datatronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, chciałbym się dowiedzieć jaką pojemność silnika ma ciągnik massey ferguson 3080, jestem na kupnie i nie wiem co wybrać, 3070 czy 3080. 3070 ma pojemność silnika 3800 i 4 cylindry a nie wiem właśnie jaką ma pojemność 3080 bo cylindrów ma 6. Co byście polecili, który mniej spali? Pola mam 25h, sporo przejazdów i ziemie są ciężkie. Proszę pisać co sądzicie

http://www.konedata.net/Traktorit/MF3070. tu masz wszystkie dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki miron, ale twój link nie działa, powiedzcie jaką ma pojemnosć MF 3080 i który lepszy 3070 czy 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.konedata.net/Traktorit/MF3070.htm ten powinien działać.

 

3070 to doładowana czwórka 3860 cm3 a 3060 to atmosferyczna szóstka 5797 cm3. Wg. mnie kultura pracy szóstki zawsze bedzie lepsza od czwórki, a co do spalania i wytzrymałóści to nie mam pojęcia No i 3060 ma moment obrotowy więkrzy o 30Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...