Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

ale to nei zawsze daje z tym hamulcem a jak juz odblokuje to np w trakcie jazdy moge sobie go wl i wyl jak mi pasuje i dziala a tak to nei chce zawsze po uruchomieniu musze sie pomeczyc by go rozblokowac a potem juz chodzi jak chce i kiedy chce

jak dokładnie robisz ? wciskasz hamulec a później przycisk i nie pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wsiadam do ciągnika odpalam go jak to nie jest pierwsze odpalenei w ciagu dnia to lajcik poleci szybko wrzucam bieg naciskam guzik nic naciskam hamulec i sprzeglo nic i moge robic co chce i nic a jak rusze powiecmy z 2 zajaca i zatrzymam ostro to wtedy bedzie dzialac bez zardnego problemu dopoki nei zgasze ciagnika moge sobie jechac i przelaczac i bedzie sie wl i wyl albo stac i tak samo na postoju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wsiadam do ciągnika odpalam go jak to nie jest pierwsze odpalenei w ciagu dnia to lajcik poleci szybko wrzucam bieg naciskam guzik nic naciskam hamulec i sprzeglo nic i moge robic co chce i nic a jak rusze powiecmy z 2 zajaca i zatrzymam ostro to wtedy bedzie dzialac bez zardnego problemu dopoki nei zgasze ciagnika moge sobie jechac i przelaczac i bedzie sie wl i wyl albo stac i tak samo na postoju

Spróbuj tak. Zapal ciągnik. naciśnij mocno hamulec nasteponie go puść i wtedy naciśnij guzik od napędu. oczywiście wszystko na postoju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobrze zrobie tak jutro bo dzis mi sie juz nie chce jutro oczywiscie jesli mi zapali bo szkdoa mi go tak cisnac dlugo dzis to w garazu bylo jakby ognisko sie palilo na koncu rury taki dym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jeszcze mam pytanie co sadzicie o MF 3080 jakei macie doswiadczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyli uwasz ze silnik do remonty on ma 10k najechane

czy silnik do remontu nie powiem ci tak na oko. sprawdź czy układ paliwowy ok końcówki filtry itd jak to jest ok sprawdza sie sprężanie myslę ze okolo 25 powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

acha rozumiem dzieki wielkie we wtorek wybieram sie na wycieczke do mechanika i mi to wszystko posprawdza w warsztacie ale normalnie taka mnie k... wziela bo jak kupowalem to wszystko bylo cacy a teraz sie pier.... no poza tym przednim napedem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od niedawna posiadam mf3085 i ztego co wiem to maxymalnie powinien jechac 40 km\h a jedzie 50 km\h moze ktos wie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale masz problem ciesz się że masz ciągnik ze skrzynią 50km/h (chyba nie mierzyłeś tej prędkości jadąc za nim komarem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Od niedawna posiadam mf3085 i ztego co wiem to maxymalnie powinien jechac 40 km\h a jedzie 50 km\h moze ktos wie dlaczego?

MF 3085 powinien mieć datatronik czyli na wyświetlaczu powinno pokazywać prędkość jazdy ; może być to możliwe jak obroty silnika przekroczą 2800 i więcej obrotów na minute to będzie coś koło 50 na godzine

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Mam problem z Ciągnikiem Massey Ferguson 3645..

A mianowicie chodzi o przedni napęd - nie działa ... Sprawdzałem go i mechanicznie jest ok. Na zgaszonym ciągniku napęd działa, a gdy się go zapali to napęd nie działa, a kontrolka pokazuje, że powinien działać...

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem john deere 6506 i mam pewien problem mianowicie coś mi puka w przednim moście gdy skręcę mocno ale tylko przy włączonym przodzie czy ktoś może wie co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MF 3085 powinien mieć datatronik czyli na wyświetlaczu powinno pokazywać prędkość jazdy ; może być to możliwe jak obroty silnika przekroczą 2800 i więcej obrotów na minute to będzie coś koło 50 na godzine

Datatronik niedziala swieci sie tylko jedna dioda i nic wiecej moze ktos wie co z tym zrobic? 50 km\h bylo miezone samochodem i to przy obrotach silnika 2200 wiecej nie kreci bo jest plomba na pompie wtryskowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miron mogłbys mi powiedziec które styki masz na mysli chodzi mi o ten podnosnik co po uruchomieniu nie dziala a jak sie pobawic wl to bedzie smigam jesli chodzi o przedni naped to sie go rozblokowuje ale trzeba tak strasznie mocno na hamulec nacisnac i sei rozblokowuje dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co może być przyczyną braku reakcji podnośnika na regulację szybkości podnoszenia i opuszczania, tzn. bez względu jak jest ustawione pokrętło wolno-szybko, zawsze z tą samą prędkością podnosi i opuszcza. Chodzi o MF 699.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz na nim standardowe opony czy może jakies większe. Mój 390 ma skrzynie 40 na oponach 13.6/38 jedzie ponad 40 zamierzam zmienic na 16.9/38 więc tez pewnie zblizy sie do 50

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ewentualnie masz skrzynie 50 kmh jako opcje chociaz w tych modelach się z tym nie spotkalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam mam pytanie kupilem niedawno MF 3080 i chodzi mi o uruchamianie WOM bo jest przycisk i dzwignia co mam najpierw wl a np jak na polu chce na chwile zatrzymac np przy nawracaniu to czym go wyl prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz na nim standardowe opony czy może jakies większe. Mój 390 ma skrzynie 40 na oponach 13.6/38 jedzie ponad 40 zamierzam zmienic na 16.9/38 więc tez pewnie zblizy sie do 50

Opony mam 18,4/38 a przed jego kupnem zrobilem jazde prubna to na biegu 4d gdy dochodzil do predkosci okolo 40 km/h to automatycznie przelonczal na 4c sprzedawca mowil ze to taka blokada zeby francuz nie przekroczyl 40km/h ale moze to odlonczyc i tak zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teoretycznie może tak byc wiem że np ciągniki deutza mają skrzynie która pozwala jechac 45 przy 1800 obr wiec ciagnik mógł by jechac 50 ale ma blokadę ta skrzynia nazywa sie eko czy cos takiego. W deutzu blokada jest elektroniczna bo to nowsze modele u ciebie może tak byc że zrzuca bieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widziałem na targach w Kielcach łączniki z prawie metrową rurą. Także są na pewno, ale niestety nie wziąłem żadnej ulotki.

Przełączasz bez sprzęgła, ale musisz mieć minimum 1500 obr. silnika. Według mnie też powinieneś mieć A,B,C,D, może po prostu A i B masz walnięte?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie kupiłem ciągnik mf 6150 i mam dwa półbiegi C I D jak należy je przełańczać przy pomocy sprzęgła czy bez . Z góry dzięki

Sorki, poprzedni tekst dotyczył tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie kupiłem ciągnik mf 6150 i mam dwa półbiegi C I D jak należy je przełańczać przy pomocy sprzęgła czy bez . Z góry dzięki

Sorki, poprzedni tekst dotyczył tego wątku.

mam na pewno tylko C i D bo na szybie jest naklejka od skrzyni i mam rozpisane na 2 półbiegi ci d Jakie prędkości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie nie wiecie czy można założyć opony 14,9/28 (od c 360) do Mf 6170 (przednie koła) tj 14,9/R28 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy zmianie opon muszą byc zachowane proporcje miedzy tylna a przednią osią. jeśli włączysz naped lub blokade centralnego dyferencjału jeśli taka jest będa powstawały naprężenia w układzi napedowym. jeśli nie ma blokady centralnego dyferencjału będzie on nonstop pracowal ze wzgledu na różnicę prdkościmiedzy tyłem a przodem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi