Skocz do zawartości
Felipe

Co wybrać na pierwszy samochód?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu pierwszego samochodu i bardzo proszę Was o pomoc.

Moim marzeniem motoryzacyjnym jest Saab 9-5 silnik 2.0 , 2.3.

Samochody które biorę pod uwagę to:

Ford Fokus, Opel Astra 2, Corsa C, Vw Golf, Renault Laguna 2.

Proszę o porady, czy za 8 tys mogę kupić w dobrym stanie wyżej wymienione auto. Może macie do polecenia inne samochody.

Więc tak, do pracy w jedną stronę mam ok 12 km/ a w weekendy prawie tyle samo na uczelnie.Także autko będę użytkował 7 dni w tygodniu.

Jaki silnik mi polecacie??

Chyba jak na pierwszy samochód Saab jest za drogi, nawet nie w zakupie tylko w utrzymaniu(tak mi się wydaję), więc trzeba zejść na ziemię. Miesięcznie praca-dom, szkoła-dom to ok 750 km miesięcznie + jakieś tam wypady w wolnym czasie, a takowe przewiduje bo uwielbiam jeździć.

Silnik nie musi być bardzo oszczędny, no ale żeby nie palił mi ponad 10 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pierwsyz uzywany samochod kupilem matiza, w sumie zakup byl od znajomego i auto bylo sprawdzone jak i kupiec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pozytywne wspomnienia z jazdy Corsą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony proponuję zainteresować się Skodą Fabią z silnikiem SDI - auto praktycznie bezawaryjne, wygodne (może trochę ponure w środku) i przyjazne w prowadzeniu. No i do tego spalanie na poziomie 5l w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Fabi z SDI jest sporo krajowych tzn. z polskiego salonu i często od piewrwszego właściciela z przyzwoitym przebiegiem rzędu 200 tyś km a nie jak z zagranicy 99% ma ponad 400tyś i cofnięte na 180tyś.

Sam kiedyś miałem taką kupować ale moja astra f się niechce zepsuć i szkoda mi ją zezłomować

 

A jeśli nielubisz klekotów tzn diesli to polecam astre g z tym 8 zaworowym silnikiem 1.6

Zbyt dynamiczny to on może niejest ale zato bardzo wytrzymałe i elegancko się sprawuje z lpg i spala go w trybie mieszanym od 9 do 10 litrów lpg czyli robie 100km za max 25zł i zimą przy minus 20 stopniach niemam problemu z odpalaniem co przy dieslach jest nieraz kłopotliwe.

Do Fordów niejestem przekonany ale niewiem czemu.

Ewentualnie golfa 4 z też 8zaworowym silnikiem 1.6 101km. Też bardzo trwała jednostka i lubi lpg.

Ewentualnie golfa 4 w dieslu ale z tym silnikiem 90km agr bo ma trwałą turbine bez zmiennej geometri łopatek i niepamiętam czy ma dwumase? Tylko z tymi silnikami wychodziły do 99r a z sdi do 2003r

no ale z używanymi dieslami trzeba ostrożnie bo można się na niezłą mine wpakować.

Ewentualnie całkiem niezłe są focusy z tymi silnikami tddi 90km tam też jest zwykła turbina i te autka z tym silnikiem wychodziły do 2004 r i za 8 tyś powinieneś kupic przyzwity stan.

Niepolecam silników z pompowtryskami bo są awaryjne już przy tych przebiegach i drogie w eksploatacji no ale to tylko takie moje sugestie a zrobisz jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony polecam japońskie samochody osobowe takie jak np. Mazda. Sam jestem posiadaczem Mazdy 3 od roku i naprawdę chwalę sobie to autko. Generalnie całkiem sporo moich znajomych zainwestowało w japońce i trzymają się tego. Moim zdaniem to jedne z najlepszych i najbardziej przystępnych cenowo aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mazda? Jak tam z ceną za części, bo aktualnie poruszam się kładem 125, ale jesienią, przy promocjach może coś się zakupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...