Skocz do zawartości
boria30

problem z WOM w ursus 912

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wałkiem.nie działa pod obciążeniem.W ogóle nie daje oleju na tarczki...tak myślę,bo jak odkręcam te dwie rurki dochodzące do tego sprzęgła z tyłu to nawet kropla oleju nie poleci.Oszywiście pompa jest dobrze załączona i to cięgiełko przy pokrywie skrzyni też chodzi dobrze...ten ciągnik stał od wiosny a wiosną chodził tylko przy siewniku bez wałka,a na jesieni zdejmowałem pokrywę skrzyni bo pękł mi wodzik.Wcześniej wałek działał dobrze.Czy mogłem przy wkładaniu pokrywy jakoś rozłączyć wewnątrz to cięgiełko,czy może pompka mogła się zapowietrzyć,czy co ewentualnie mogło się stać..I czy do tej pompki trzeba zdejmować skrzynię?..dodam że olej jest stan itd...Proszę o podpowiedzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Jak miałem trochę mało oleju to złapał powietrza i po robocie. Wałek wtedy nie ruszy pod obciążeniem. Pomogło poluzowanie tych rurek na wierzchu pokrywy i podniesienie podnośnika do góry z tym, że o ile dobrze pamiętam to nie tak od razu się odpowietrzyło. Trzeba chwilę poczekać i pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedż!!...chociaż próbowałem też tak robić...może zbyt krótko...mam dwa w tej chwili takie ciągniki a przerobiłem 4 i jakoś nigdy nie było problemów żeby ta pompka się zapowietrzyła,co innego pompa od podnośnika,one lubią się zapowietrzać....póki mam jeszcze siano,to ten ciągnik służy mi do ciągnięcia przyczep..znajdę chwilę rozjadę i zobaczę do tej pompki...chociaż nie wydaje mi się że mogła tak po prostu się skończyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wyjmiesz pompę to wkręć manometr w miejsce czujnika na pokrywie skrzyni biegów i będziesz wiedział co i jak , bo wyjąć pompę od wom to jest trochę roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni pośrednie ( nie mylić z przedziałem gdzie jest koło zamachowe ) Jak odkręcisz pokrywę na skrzyni po prawej stronie jakoś tak pod pompami hamulcowymi to zobaczysz tą pompę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie zabrałem za tę pompę,mam zbyt dużo innej pracy a ten ciągnik służy mi póki co tylko do ciągania...ale mam pytanie-czy jeśli ją widać przez ten dekiel,to czy można ją też tędy wykręcić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...