Skocz do zawartości
CKU

Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodark

Rekomendowane odpowiedzi

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zachęca do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia”.

 

Dwusemestralne studia podyplomowe, przygotowują absolwentów do szerzenia i wykorzystywania wiedzy o uprawie, zawartości związków biologicznie czynnych i możliwości wykorzystania surowców roślinnych, a także ich przetwarzania i przechowywania.

 

Absolwenci będą mieć wiedzę o roślinach zielarskich w zakresie podstawowego składu związków bioaktywnych, wymagań środowiskowych, sposobu uprawy i przechowywania, będą znać zasady identyfikacji, klasyfikacji, oceny i standaryzacji surowców zielarskich oraz sposoby ich przetwarzania i analizowania. Absolwenci będą mieć wiedzę technologiczną i techniczną z zakresu produkcji zielarskiej oraz poznają możliwości wykorzystania surowców zielarskich i nutraceutyków w żywności i w ochronie zdrowia. Będą umieli sklasyfikować i ocenić surowce zielarskie oraz określić warunki ich przetwarzania, utrwalania i przechowywania. Będą również umieli wskazać zastosowanie preparatów ziołowych i nutraceutyków w profilaktyce zdrowia i w żywności, wskazać metody oceny składu i jakości surowców zielarskich, preparatów ziołowych i nutraceutyków. Będą mieli świadomość wpływu aktywnych składników występujących w surowcach zielarskich na zdrowie człowieka oraz znaczenia wysokiej jakości surowców wykorzystywanych w terapiach roślinnych i w żywności.

Więcej informacji na stronie: up wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...