Skocz do zawartości
angelo1233

>>> Cała prawda o EGZAMINIE <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Tutaj proszę Tych, którzy mają już za sobą te egzaminy o jakąkolwiek wypowiedź, która mogłaby pomódz innym. Piszcie gdzie zdawaliście, jaki był poziom zadawanych pytań, oczywiście jakiego typu były to pytania no i najważniejsze czy trudno jest zaliczyć.

Za jakąkolwiek informacje thx w imieniu swoim i tych, którzy mają to przed sobą.

POZDRAWIAM

mój mail:angelo1233@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

widze niezle przerazenie wsrod przyszlych rolnikow - ja tez mialem stresa

w czesci teoretycznej z 70 pytan trzeba odpowiedziec poprawnie na 28. test jednokrotnego wyboru, wiec banal... kazda srednio inteligentna osoba powinna na tyle odpowiedziec - przeczytanie materialow znacznie ulatwi sprawe, ale i tak powinno byc wykonalne. w mojej grupie wszyscy zdali...

w czesci praktycznej mialem remont i regulacje kultywatora - jesli ktos wie co to jest i jak poslugiwac sie narzedziami to ma dyplom prawie w kieszeni

WAZNE!!! koniecznie przeczytac instrukcje do zadania! jesli zebow ma byc 5 a jest 6 to nie nadwyrezac inteligencji tylko jednego zdemontowac...

 

to by bylo na tyle - wydaje mi sie ze trzeba chciec zeby nie zdac

trzymajcie sie i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteście ...zajebiści..w końcu coś się ruszyło na tym forum!!!mam tooo przed sobą, ale wasza pomoc uspokoiła me rozdrgane serducho...dzięki tym którzy już zdązyli się ze mną namierzyć:) pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie źle Eveli Damy rade, no chyba że te egz. na nowych zasadach zupełnie będą odbiegać od tych do tej pory... odpukać

Czy ktoś wie coś więcej na temat tych egzaminów?? Jęśli tak to pisać ludzie pisać Piszcie co kolwiek wiecie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieice co..mi kumpela, ktora zdawala niedawno ten exam mowila, ze na praktycznym robili KANAPKI!! i ja na to sie nastawilam a ktos tu wyjezdza z jakims kultywatorem (?!?) masakra hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie mówiła poważnie z tymi kanapkami hehe , a poza tym to wiesz może jeszcze coś więcej na temat egzaminów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważnie mówię..robili kanapki wg wskazówek a na teoretycznym podobno część pytań była banalna a niektóre do pomyślenia..dodam jeszcze, że koleżanka nie przygotowywała się i zdała. teraz to sama nie wiem co o tym myśleć..i dlaczego te egzaminy trwaja tyle dni, mogli to zrobić jednego i by było z głowy a tak weekend rozwalony Poprawkowy jest chyba w styczniu, ale mam nadzieje, że jakoś sie jednak nam uda czego wszystkim życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczerze to ja juz teraz sam zgłupiałem, można by pomyśleć, że dziewczyny na praktyce mają coś innego niż faceci (w końcu jako obowiązkowy przedmiot mają gospodarstwo domowe, a faceci mechanizacje rolnictwa), ale to właśnie od dziewczyny dowiedzialem się, że na praktyce miała "kultywator". I co tu teraz myśleć...

Jeżeli chodzi o ilość dni tych egzaminów to tez uwazam, że przesadzili (no chyba, że chcą nas porządnie przetrzepać). A co do poprawki to skąd takie informacje? Chociaż szczerze to tez życze sobie i innym zaliczyc to za pierwszym podejściem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O poprawce wiem od pana Stanisława Jakiegostam, który organizuje te egzaminy. No dobra to mamy już kanapki i ten nieszczęsny kultywator Czy ktos zna jakieś inne opcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angelo1233 ty zdajesz w terminie 20-22? bo nie moge znalezc nikogo z tego terminu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem w innym poscie egzaminy zaczynam od 6 listopada o ile niczego nie zmienią. nie przejmuj sie, ja tez nie moge z nikim z mojej grupy nawiazac kontaktu. chyba nie bede zdawał sam...?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Egzamin już mam za sobą.

Część teoretyczna była łatwa. Przykładowe pytania na teście (nie będę przytaczał odpowiedzi): co to jest hektar przeliczeniowy, gdzie jest najwięcej opadów w Polsce, jaki składnik krwi chroni orgaznizm przed jakimiś chorobami, komu przysługują renty strukturalne, ile kg jęczmienia jarego wysiewa sie na hektar, ile jest azotu w moczniku itd.

Praktyczny był też bardzo prosty, ale wszystko trzeba wykonywać bardzo starannie, odkładać narzędzia na miejsce, jak odkręcamy lub dokręcamy jakąś śrubę należy najpierw oczyścić szczotką drucianą. Czasu jest dużo, więc nie spieszcie się, wszystko sobie dokładnie przemyślcie.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlendi wielkie dzięki za info. Nareszcie jakaś poczciwa istota

Gdybyś pamiętał jeszcze jakieś pyt. to dawaj!!

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,

jakiego typu szkody powodują mszyce, nazwa środków do zwalczania owadów, co to jest zmianowanie, co ma na celu orka zimowa, jakiego rodzaju orką jest orka siewna (głęboka czy jakaś inna...), nazwa częśći żałądku u krowy w której następuje trawienie przy pomocy bakterii, pytanie o statyczną część pługa - słupica, jak się reguluje gęstość sadzenia ziemniaków w sadzarce, co sie dzieje jak szybciej jedziemy traktorem z rozrzutnikiem obornika, kilka pytań z ekonomii, kilka pytań z wiedzy ogólnej i logikę.

Dostałem 50pkt na 70 możliwych.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje odczucia. Generalmnie nie trzeba sie stresowac, komisja jest bardzo przyjaznie nastawiona i nie zalezy im na tym zeby kogos udupic. Ja pojechalam bez przygotowania, a z rolnictwiem nigdy nie mialam nic wspolnego. Czesc teoretyczna zdac jest bardzo latwo, ja mialam 45 punktow, wiec sami widzicie. Natomiast jezeli chodzi o praktyczny to do konca ludzilam sie, ze nie dostane kultywatora. Jakiez bylo moje zdziwienie i zazenowanie gdy ujrzalam ten sprzet. Dodam, ze pierwszy raz w zyciu zobaczylam go z bliska. Nie powiem, ze bylo mi latwo, bo sie zalamalam, ale pan z komisji powiedzial mi po ludzku co powinnam zrobic i jakos poszlo. Te polecenia do zadania sa latwiutkie, najwiekszy problem dla mnie to bylo odkrecanie tych zebow wstretnych, przesuwanie czy przenoszenie. Delikatna ze mnie osobka, wiec fizycznie po prostu mi bylo ciezko. Ale kazdy mezczyzna na na pewno poradzi sobie z tym bez zadnego problemu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załamałam się, i... chyba coś przegapiłam jeszcze nie dokończyłam testów przez internet , a Wy już po egzaminach (praktyczny to dla mnie horror- skąd mam wiedzieć jak przykręcać czy remontować jakieś zęby w kultywatorze?!! )

skąd wiecie o terminach, czy jest jakieś powiadomienie jak sie zaliczy wszystkie testy, czy samemu trzeba zadzwonic do prowadzących?? proszę o jakąś odpowiedź !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochana egzaminem sie na razie nie martw, zaliczaj sobie spokojnie testy. jak juz bedziesz miala to za soba to musisz zaplacic za exam i sie zapisac. ale powiem ci ze u mnie to trwalo prawie rok, na termin egzaminu czekałam 6 m-cy. a samym egzaminem wcale sie nie przejmuj, bedzie dobrze.

 

 

czy ktos wie na kiedy wyznaczyli termin rozdania dyplomow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana jesteś Eveli, dzięki za słowa otuchy.

Rozumiem, że jak tylko pozaliczam testy to lepiej jak najszybciej złożyć podanie o egzamin, bo i tak będę czekać? Z jednej strony to dobrze, z drugiej, hmmm... przez pół roku mogę zapomnieć te intereresujące rzeczy o knurach, itp. ale powiedz mi jeszcze, czy od razu podali Ci termin za pół roku czy zwlekali z podaniem terminu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...