Skocz do zawartości
bogus56

Całkowite koszty wykonania płyt gnojowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuje mnie jakie koszty was wyniosły przy wykonaniu wpłyty gnojowej. Jesli możecie to podajcie wielkość płyty i wycene inwestycji poniewarz chce sie zorientować jakie potrzebuje środki na tą inwestycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałem płytę we własnym zakresie i kosztowało to jakieś 15 tys. (może nawet trochę więcej). Nająłem tylko firmę, żeby mi wylała miksokretem.

Ale orócz płyty trzeba zrobić jeszcze zbiorniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 32 tyś z (zbiorniki 23 tyś płyta 9 tyś)ł zbiorniki 40 tyś litrów, płyta 45 m kwadratowych, firma robiła zabrała całą dotacje zrobiła 5 metrów większe zbiorniki bo robiła z gotowych kręgów po 10 m sześciennych. O ile zbiorniki są wystarczające radzil bym większą płyte zrobić bo po miesiącu u mnie jest już pełna. Firma która mi robiła twierdzila że za tą kase zbiorniki można zrobić taniej ale płyty 45 m za 9 tys nie da się zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Mi wyliczyli scoś ok. 60m2, ale zrobiłem 100m2 i to wcale nie jest za dużo. Chyba, że ma się jakiegoś cyklopa to wtedy można wysoko podrzucić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dorobił kilka stanowisk to czepili by sie że płyta i zbiorniki za małe?

Nie chce mi się budować następnej a podobno płyta już nie jest wymagana dla mnie wystarczy tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakończyłeś już te formalności związane z pieniędzmi z Unii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem 323tyś zł na zbiorniki i płytę.... zrobione mam jeden zbiornik około 60m3 co jest od obory drugi mam 35m3 co jest przy płycie (w agencji wyliczyli mi ten większy na 40 a mniejszy na niecałe 20) i płytę zrobiłem około 120m2 (a wyliczyli mi coś około 60m2) i śmiało mogę powiedzieć że wszytskie koszty wynosły mnie około 21tyś zł.. także zaoszczędziłęm około 11 z tym że mój ojciec to zawodowy murarz z własną ekipą....i licząć z wykopep a skończerniem to prace nad tym trwały niecałe 6 dni.... a co do firm które robią to dużo na tym zarabiają..... wykonanie płyty i zbiorników liczą wszystkie koszty to nie przekracza 60-70 % otrzymanej dotacjii i to są realja.... i liczę to z opłąceniem ludzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta powinna starczyć na 4 miesiące (lub 6 w niektórych rejonach ) dlatego prawidłowo obliczona płyta obornikowa jest za mała o ok 25-30 % wielu rolników zwiększyło płytę o tą powierzchnię

Natomiast zbiornik jest obliczony dobrze czasami jego powierzchnia jest za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem liczone wg tyc zasad co podaje mariusz_farm a i tak była za mała (początkowo wyliczyli na 4 m-ce, ja zwiększyłem do 100m2 a i tak nie jest za duża)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam zamiar zrobic płytę 160m2 i mam pytanie: jak rozwiązaliście problem załadunku obornika na płytę? bo przy 2m wysokości składowania chyba nie taczką? moja płyta będzie szeroka na 10 metrów i mam problem jak ją załadowac tanim kosztem... będzie zagłębiona na 1 m w ziemię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz zgarniacza?

Ja póki co moją płytę ładuję widłami i to grubo ponad 2m. Ale w przyszłości myślę kupić cyklopa. Postawię go na płycie i taczką będę tylko kiprował a w górę załaduję cyklopem. No i przy okazji będę maił go do załadunku na rozrzutnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...