Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos wie ile bedzie UE placic gospodazam za "MAMKI" od 1sztuki?? i jak to sie wogule bedzie prezentowac co jak i gdzie. jakie bedzie trzerba spelniac warunki ile sztuk itp itd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nikt nic niewie pewnie tylko do czystorasowych w ksiegach beda dopłacac moze podniosa z 350 do 500zl na mamke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że od nowego roku ta dopłata ma zniknąć, tak mnie poinformowała babka w związku hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedys w programie "tydzien" bodajze bylo ze maja byc zwiekszone grupy mamek i ze doplata ma byc cos okolo 5tyszl a w mowicie co innego i oni to w koncu kto mowi prawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nikt nie mowi prawdy prawde i tak ustalą w rządzie,nie ma konkretnej ustawy,to mozemy sobie domniemać jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te mamki to musza byc czysto rasowe bo tam mowili e to jakos ze cielak musi byc przy krowie pol roku czy cos ale nic nie mowili o rasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jestem posiadaczem stadka czystej rasy limousine (mamki itd) Jestem zarejejestrowany w związku. Do każdej mamki dopłacają 300zł na rok (a było 500) pod warunkiem, że cielę przeżyje do trzech miesiecy. Oczywiście płaci się składki od każdej mamki wpisanej do ksiąg 4zł na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chabski mam prośbę odezwij się do mnie na gg bo ja jestem na etapie zmiany profilu mojego gosp. na mięsne i miałbym kilka pytań moje gg 5118068 a jak nie na gg to napisz na forum z kąd jesteś, ile masz sztuk bydła (mamki, opasy),ile masz ha, kupowałeś materiał na hodowlę czy sam się dochowałeś ???? będę wdzięczny za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupic jałoweczki czystej rasy limosine mnie by interesowała najmniejsza waga takie od 100kg ale i większe tez jaka by była cena za kg?i czy ma ktos na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem (z projektów), że dopłaty będą tylko do inseminacji i do zakupu krów mamek i cielnych jałówek ras mięsnych (prawdopodobnie minimalne stado-5mamek). Oczywiście chodzi tylko o rasy mięsne. Wszystko musi być fakturowane. Zwrot zapewne będzie ok. 50% kosztów kwalifikowanych. Tym samym wydaje mi się, ze nie będzie już dopłat ze ZHBM, ale pewności oczywiśćie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ub. tygodniu byłem na spotkaniu w SHiUZ-ie i prezes Warmińsko-mazurskiej Federacji Hodowców optował za tym, żeby dopłaty do mamek podnieść z obecnych 300 zł do ok. 1000. Jest to jedynie jeszcze projekt, ale tkwi on w Wielce Szacownej Sejmowej Komisji Rolnictwa więc może pozostanie tylko projektem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe - zawsze gdzie są dopłaty (ochrona ras rodzimych) ceny wzrastają niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to taniej kupi sie za granica i problem rozwiązany

Masz racje, przy rasach mięsnych tak moze być.

Poczekajmy jednak do ustaw i rozporzadzeń, bo projekty......hm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz duże gospodarstwo - to możesz się wybrać na wycieczkę tirem na zachód i dokonać sobie zaklupu, ale co ma zrobić ten, który będzie potrzebował np tylko 5 sztuk? - pójdzie z tym do firmy, która na pewno nie sprzeda taniej niż na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałam mamka nie musi być krową rasy mięsnej, może to być również mleczna, ale pochodząca od niej biała ciecz nie może trafić do tanku dla mleczarni. Ponoć... Choć nigdy nie wiadomo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza, ale piszesz teraz o dotacji pochodzącej ze związku hodowców mieśniaków, a ja mówię o dotacji do krowy traktowanej ogólnie jako mamka, także mleczna chowana na cielaki mieszańce. Są spekulacje, że uruchomią te dopłaty łącznie z jakąś premię ubojową, ale najprawdopodobniej to tylko spekulacje jeśli odchodzi się od dopłat do produkcji w UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mamek mieszancowych i mlecznych to raczej bym nie liczyl na takie doplaty,bo to bybyly grube miliony na ktore polski nie stac.ale na wspieranie czystorasowej populacji czyli ok 50000 tys to jeszcze.choc 50000 razy 200 euro to10000000euro=38 mln zl a budzet na wsparcie bydla w przyszlym roku to 20mln zl wiec sam widzisz a jakby mieszance wliczyc to za chwile by było 300tys. mamek i policz to razy 200euro na mamke!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jestem kobietą. Po drugie większość środków ma pochodzić z budżetu UE, jak wspomniałam są to spekulacje nad wprowadzeniem tego rozwiązanie w Polsce. I chyba nikt by się o to nie obraził .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych dotacji ani do bydła mięsnego ani do owiec, kóz itd.

Środki UE z puli na produkcję zwierzęcą są wliczone w dopłaty obszarowe do uzytków zielonych i obecnie żaden (słowo zostało usunięte), który przyczynił się kiedyś lub obecnie się przyczynia do takiego stanu rzeczy nie będzie popierał zmian w tym zakresie bo dziwnym trafem wielu z nich posiada jakieś uzytki zielone i biorą dopłaty wyłącznie za posiadanie a nie za użytkowanie czyli produkcję pasz dla przeżuwaczy / jak sama nazwa wskazuje użytki zielone to obszary użytkowane a nie będące w posiadaniu/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...