Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przeciez jest program rolnosrodowiskowy dopłacają do ras rodzimych np. kon wilkopolski owce wrzosówka [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sory że sie powturze powiedzcie że to nieprawda że niebędzie dotacji do żadnego bydła mięsnego i że niemożna skożystać z pomocy finansowej UNI na zakup stada ( chodzi mi o krowy czystorasowe mamki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w budzecie na przyszly ro uchwalone 20 mln na bydło mięsne tzn. na doplaty do krów mamek lub do powierzchni łąk np.180 euro do kazdego hektara łąk w gospodarstwie w którym jest bydło mięsne ale tego do konca nie wiadomo.czesc z tych pieniedzy z budzetu tzn.z tych 20mln ma byc na zwroty za zakup stada tak było uchwalone w budzecie i koniec kropka,jak juz budzet przeszedł to pomoc bedzie do bydła mięsnego tylko nie wiadomo do konca w jakiej formie z zalozen wynika ze tak jak napisalem wczesniej a szczegółów nie znam,jeszcze,bede na bieżąco sledzil co sie dzieje bo mnie tez to bardzo dotyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory na bydło mięsne w budzecie bylo 5mln zl a teraz jest 20mln.Te 5 mln szlo na doplaty do mamek te 350zl na mamke czystorasowa.cos slyszalem ze ma byc ok 700zl na mamke teraz.tak mowiono kiedy lepper ustalal te 20 mln na bydlo na przyszly rok,budzet uchwalony wiec cholera pewnie tak bedzie,Leppera syn tez ma sporą hodowle bydła miesnego wiec tatus go nie skrzywdzi mysle!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvbiznes.pl/?p=28&id=4450&t=k

http://www.bydlo.com.pl/biuletyn.pdf

http://www.wrp.pl/gazeta/21/str02.pdf

http://www.netbrokers.com.pl/mieso_artykuly_archiwum_wynik.php?newlang=english&id=17144

Jakoś nie widać dopłat do mamek czysto rasowych

Natomiast widać nadchodzącą nadprodukcję wołowiny . Do tego dojdzie zakaz przewozu cieląt do 100 kg. na odległość ponad 100 km. w 2010 r . Pewnie sprawdzi się przysłowie ( jak umiesz liczyć , licz na siebie )enten.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby chociaz do hektara łąk i pastwisk bylo cos,juz nawet nie musi byc do mamek to juz sie bede cieszyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ze względów organizacyjnych będą dopłaty do powierzchni paszowej . Ale żeby było ciekawiej to będą dopłaty do bydła , owiec , kóz oraz dla tych rolników którzy zrezygnują z produkcji mleka i posiadane krowy zadeklarują jako mamki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy by się ucieszył

i każdy by miał bydło

 

 

będzie tych 200 euro do ha i bydełko pójdzie pewne w dół za kilka lat a cielaki w tym roku w górę bo ci co nic nie mają to tylko 80 euro dostaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie nieprzemyślane decyzje pewnikiem spowodują rozregulowanie na pewien czas rynku bydlęcego - ale niekoniecznie. Nasze bydło cieszy się sporym uznaniem wśród eksporterów i jest nadzieja, że zastój krajowy wykorzystają hodowcy z dobrym materiałem i doświadczeniem.

A poza tym dopłaty będą też do owiec - więc niech się barany pasą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie nieprzemyślane decyzje pewnikiem spowodują rozregulowanie na pewien czas rynku bydlęcego - ale niekoniecznie. Nasze bydło cieszy się sporym uznaniem wśród eksporterów i jest nadzieja, że zastój krajowy wykorzystają hodowcy z dobrym materiałem i doświadczeniem.

A poza tym dopłaty będą też do owiec - więc niech się barany pasą

 

 

mówisz że eksporterzy cenią nasze bydełko a ja już dwa miesiące szukam chętnych na moje odsadki mam 4 byczki 200-300 kg a jałóweczki zostaiam na mamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj zadzwonić do związku "bydlęcego" może oni coś kupują na południu Polski. U nas oprócz handlarzy-prywaciarzy zaczynają również śmiało poczynać (znaczy coraz głośniej o nich słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze wiecie czy bedzie można skożystać z pomocy finansowej UNI na zakup stada ( chodzi mi o krowy czystorasowe mamki) w roku 2007-2008 Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

quote=kuzaj63]a od kiedy mieliby zacząć dopłacać te 200 euro?

W latach 2007-2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze niedawno niejaki M. Zagórny liczył na 180 zł/ha - tak wynikało z jego wyliczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zmianą profilu produkcji. Opas przestaje być opłacalny. Chyba zainwestuje w krowy mamki. Mam pytanie ile kosztowało by stado 25 matek i buchaj. chodzi mi o czystorasowe sztuki? zgóry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...