Skocz do zawartości
szu

w Polsce jest wspaniale

Rekomendowane odpowiedzi

- Przedszkolaki mają trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Dzieci ze szkoły - drugie śniadanie i obiad - mówi Aleksandra Witkowska.-

 

Bywa, że drugie śniadanie jest tak naprawdę pierwszym, poza tym często dzieci biorą też dodatkową bułkę w ramach drugiego śniadania i niosą ją do domu. - Na kolację albo dla rodzeństwa - wyjaśnia dyr. Witkowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czemu juz 30 % dzieci ma nadwage-puchna z glodu czy co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czemu juz 30 % dzieci ma nadwage-puchna z glodu czy co.

 

chyba nie sadzisz ze dziecko co niesie do domu bulke ma nadwage?

 

ale patrz statystycznie nie ma problemu 30 % nie dozywionych mirableki szczaw nie ruszane

 

i 30 % z nadwaga i skad sa Ci z nadwaga miasta pow 500tys oboje rodzice pracuja i zarabiaja wiecej niz srednia a dziecko jedynak

 

nie bierze sniadania bo kupuje jedzenie z automatu i z fastfuda

 

w Polsce ceny zywnosci sa bardzo tanie jedziesz do niemiec i za 10 euro moze kupic 2 bochenki chleba

 

w Polsce duzo bys musial sie na biegac by za 42 zl kupic 2 bochenki chleba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno sa gdzies biedne dzieci ale u mnie [przedmiescia krakowa] ciezko je znalezsc ,moze we wsi jest z 1-2 rodziny naprawde biedne ale to w wiekszosci na wlasne zyczenie,

widzialem jedzenie z pomocy unijnej walajace sie po krzakach albo ludzie kury karmili.

naprawde wiekszym problemem w polsce jest nadwaga niz glod, wiele miliardow kosztuje leczenie chorob cywilizacyjnych z nia zwiazanych.

w polsce bieda w wiekszosci to jest stan umyslu i wybor drogi zyciowej a nie tragedia wymagajaca wspolczucia. rodzi sie juz 3 pokolenie zyjace wygodnie na garnuszku panstwa czyli nas wszystkich, a tak na prawde na kredyt przyszlych pokolen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podono 7 na 10 dzieci glonych to z miast

 

 

A te otyle to NFZ na leczy¢ czy rodzice niech lecza za swoje?

 

a co do pomocy to polska najwiecej brala ale mocno obcieli

 

A jak w polsce na socjalu rodzina z wielodzietna moze przezy¢ ?

ja sam widzialem jak ludzie co mieli 7 dzieci 2 odali do domu dziecka

bo nie mieli pieniedzy by wszystkie dzieci utrzyma¢ ale widocznie ze u Ciebie wiecej daja

pzdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polska trudna języka

 

Ty otyly ? czy nie dozywiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas jakos ludzie sa bardziej rozgarnieci niz na glebokiej prowincji,maja po 5 dzieci ,3-4 auta ,zakupy robia bogate,oczywiscie narzekaja ze opieka skapi ale chetnych coraz wiecej, po co sie meczyc [jak tacy idioci jak ja] jjesliopieka daje.

niedlugo mikolaj swieta, kilka imprez mikolajkowych, paczki na swieta, pare wieczerzy z prezentami i darmowe swieta gotowe-tak jest u nas w polsce a jak jest w polsce b to nie wiem bo tam bylem moze ze 3 razy w zyciu.

a nfz to pieniadze ma z nieba czy z naszych skladek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas jakos ludzie sa bardziej rozgarnieci niz na glebokiej prowincji,maja po 5 dzieci ,3-4 auta ,zakupy robia bogate,oczywiscie narzekaja ze opieka skapi ale chetnych coraz wiecej, po co sie meczyc [jak tacy idioci jak ja] jjesliopieka daje.

niedlugo mikolaj swieta, kilka imprez mikolajkowych, paczki na swieta, pare wieczerzy z prezentami i darmowe swieta gotowe-tak jest u nas w polsce a jak jest w polsce b to nie wiem bo tam bylem moze ze 3 razy w zyciu.

a nfz to pieniadze ma z nieba czy z naszych skladek ?

wiadomo krakow kiedys byl stolica

a ile razem te 3 do 4 aut maja lat 100 czy wiecej ?

 

A skad wiesz ze skladki sa w NFZ a nie w innej ubezpieczalni np niemieckiej bardzo chetnie nasz narodowy ubespieczyciel sciaga naleznosc gorzej jak sam ma zaplaci¢ za wizyte u lekarza w niemczech to do sadu mozesz od razu sklada¢ pozew bo nikt nic nie zaplaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedne dzieci mają za dużo, inne głodują, taki świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polskę faktycznie można docenić pod względem organizacji, porządku itp. Wiadomo, że zawsze się porównujemy do bogatszych państw, ale czasem warto też popatrzeć na te biedniejsze. Wówczas okazuje się, że naprawdę nie mamy na co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedne dzieci mają za dużo, inne głodują, taki świat...

 

Adaś a Twoje maja za duzo czy za mało?

 

 

Ja zawsze mówie jak ktoś chce wyjechać z Polski np jak Premier by na wschód jechał tam zawsze jakas cywilizacja jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...