Skocz do zawartości
Silver

Co lepiej wybrać mtz 82 czy ursusa c385?

Rekomendowane odpowiedzi

@misiek- mówisz ze w rusach skrzynie słabe? ja w moium pierwszy remont skrzyni wykonałem po 16 latach pracy, silnika nie dotykałem wogóle, jedynie co to troszke hydraulika, a ty przez ten okres czasu zrobisz przy swoim ursusie ze 2-3 razy remont silnika, wiem coś o tym, i nie mów ze mtz to g.wno bo to tez ciągnik i w wielu sytuacjach sprawdza się lepiej niz ursus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po części popieram miska, silnik jest trwalszy w mtz ale skrzynia i hydraulika pozostawiają dużo do życzenia. Mtz zamieniłem na szóstkę ponieważ nie radził sobie z uprawowo-siewnym jakby nie to to może do dzisiaj nim bym jeździł. Za bardzo wychwalasz 1014, jakbyś wsiadł w zachodni sprzęt to stwierdzisz że ursus to badziewie. Jedno jest pewne, ja mtz więcej nie chcę. Za 60-70 tys nowy belarus to nie jest zły pomysł do gospodarstw 20-30 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie moim zdaniem mtz to nie jest zla maszyna bo to dobry ciagnik ale to nie jest taki wol do roboty jak kazdy ursus i nie wychwalam 1014 poprostu ogólnie marka ursus jest lepsza od mtz a i silniki w ursusach tez sa zajeb...wiec mi nie mow o jakichs durnych remontach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ruską motoryzacją mam do czynienia tylko za sprawą łady samary 1,3 samochód nie do zajebania polonezy czy skody faworitki to dwie przetrzyma ale jak oni niektóre sprawy rozwiązali!np. brak łączki elastycznej na tłumiku boje się że i mtz kryje ciekawe nowinki technicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ursusa 1014, polecam go od mtza gdyz ma wieksza moc, silnik jest bardzo dobry, ma pompe o udzwigu 5500kg, bo ma silownik wspomagajacy, lepiej sie nim jezdzi, nie trzeba szukac biegow oraz nie podskakujesz tak jak w belarusie bo ma waskie kola

a MTZ jest dobry gdzy mniej pali, nadaje sie do siewu, opryskiwaczy i rozsiewacze i borowanie na wiosne, bo mniej niby ugniecie, ale ma wade, gdyz ma slabo hydraulike i np. nie poradzi sobie z 5 polowymi bronami + walki strunowe podwojne hydraulicznie skladane, bo odrazu deba staje, mam porownanie 1014 z mtz 82 bo kuzyn ma i jest z niego zadowolony, bo malo pali i jest szybki w transporcie, a tak to narzeka na to ze z 10KM by mu sie przydalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z wałkiem w mtz, jak ma tylko jedną tarcze sprzęgłową, zatrzymuje wom sprzęgłem? czy jak? jak to wogółe jest zbudowane? który ciągnik bardziej nadaje się do belarki bo znajomy beluje zetorem cristalem i strasznie się topi bo ciężki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moje doświadczenia z MTZ są takie, że ogólnie ciągnik jest niewygodny. Po całym dniu orania jak z niego wysiadam to się w bruzdę przewracam. (dodam że nie pije podczas roboty) Pozatym potrzeba czasu żeby się nauczyć władać dobrze biegami, bo bez tej umiejętności, to nawet bez wchodzenia do ciągnika możn a odrazu w bruzdę się walnąć. Ergonomia w środku...... Co to wogóle jest w MTZ-cie??? chyba trylko wajche od podnośnika ma się pod ręką. A i taki jeszcze niuans... Dźwignia od biegów koliduje z dźwignią gazu. Ile to razy zgasi się ciągnik wkładając wsteczny.... Hydraulika i przedni napęd, to nie skomentuje. Jak bym miał kasę, to szybko tego ,,ŻELEŹNIAKA" zamieniłbym na Zetorka, albo Ursuska. To jest moje szczere zdanie o tym Ciągniku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to sie nauczysz szybko gdzie jest jaki bieg. u mnie dzwignia biegów jest zupełnie w innym miejscu niz dzwignia gazy wiec nie wiem o czym Ty mowisz.pokaż mi ciągnik podobnej mocy i wytrzymałosci za tą cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MTZcie dźwignie najlepiej dopasować sobie indywidualnie do potrzeb i długości rąk, oraz charakterystyki pozycji siedzącej, np dźwignie podnośnika można sobie przedłużyć i obniżyć, aby nie wychylać się za mocno do przodu, dźwignie zmiany biegów można sobie zrobić nową, według potrzeby i ilości miejsca między nogami( ale bez przesady, żeby sobie jajek nie poodbijać), położenie kierownicy nie jest zbyt ciekawe, ale można przerobić, że pójdzie ją troche opuścić do dołu, więc wszystko zależy od pomysłowości i odrobiny własnej inicjatywy, a praca stanie sie przyjemniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem c-385 a później kupiłem nowego MTZa 82 z 99r.i mialem go przez 5 lat bo tyle zdolałem wytrzymać

W porównaniu z c -385 to fajna maszynka ale teraz mam Zetora 8011 i to niby to samo co c -385 ale za żadne skarby nie zamienił bym go na MTZa Chyba ze nowego Pronarka z nową skrzynią i przednim napedem.

W starszych MTZach dobre są tylko silniki i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cristal też biore pod uwage znajomy ma i w polu super ale w łąkach w belarce topi się gorzej jak 60tka. Czyżby cristal cięższy był od c385?

A mtz naprawde nie wiem czy jest sens bo za 60 tyś maiłbym nowy traktor ale techniczne to z minionej epoki chyba poczekam na Pronara P8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko cena cie zadziwi p8.a wom w mtz jest na taśmach 2 sztuki jedną załączasz a druga hamuje przy wyłączaniu i obydwie się reguluje.coś w stylu hamulca ręcznego w 360.przez to nie trzeba cisnąć sprzęgła i można powoli włączać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silver zapamiętaj jedno:

 

Wszystkie duże zetory i ursusy są to siebie bliźniaczo podobne, i czy 385 czy zetor 8011 to jeden diabeł- masa, moc ta sama, a jak są różnice to +/- kilkadziesiat kilo, bo w jednym ciągniki jest więcej dykty w dachu a w drugim mniej. Różnice w masie i mocy są nieistotne w dużych zetorach i ursusach pomiędzy odpowiedającymi sobie modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P8 ma kosztować 85 tyś brutto, a tym cristalem to gość popisał się u mnie w belowaniu jeszcze na łąke nie wjechał tak się na pniaku w jeżynach zawiesił że po piłe musiałem jechać jak wyrzynałem ręce sobie w jeżynach pokaleczyłem że myśleli że się porżnołem, wjechał w łąke i sie topi odczepił belarke i kij ja belarke samym mf 255 wyciągłem i lepiej szedł z nią jak cristal, zrobił 4 belki i uciekł, a mtz lepiej sobie radzi ale znajomemu tyle razy napęd się psuł że dał sobie spokój i bez napędu pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Erdem

Jakie są różnice między 385 a 8011, bo do tej pory żyłem w przeświadczeniu że to sie tylko nazywa inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to żyłeś w dobrym przeświadczeniu bo technicznie to to samo różnią sie tylko szczegółami, troche inne światła, drzwi otwierają sie w drugą strone, itp. Ale są lepiej wykonczone w żadnej 385 nie ma obić na błotnikach i mało gdzie jest reduktor, a jeśli już to nie działa. Miałem 385 z 79 r. a teraz mam Zetora z 75 r i Zetor to rakieta według Ursusa. Być może akurat trafiłem na badziewiastą 385 a teraz na dobrego 8011. Również z opinii innych użytkowników wynika, że Zetory są lepsze. Jest też różnica skąd pochodzi ciągnik, bo jak wiadomo wersje eksportowe zawsze były lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zetorem sie kur nie nałapie

mam 385 rok starszą od twojego zetora, mam jeszcze reduktor i półbiegi ciągnik na wielkich hektarach nie robił chociaż zdarzały się lata że 900 godzin zrobił (usługi)

czasem się coś posypie ale co tam. na wszystkich odlewach mam napisane "zetor" a na tabliczkach jest po czesku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja powiem tak mam 902 i MTZ82 i mtz oczywiscie jest silniejszy no i ma przedni naped wiec co tu duzo gadac w pole jest lepszy do transportu niby tez bo szybszy... ale gdyby tak do 904 lub 914 + 5 bieg wcisnac he ale i tak lepiej sie jeździ ursusem pomimo że jest jakies 15 lat starszy napewno bym juz 2 mtzta nie kupi! pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar to mi się podoba ale tylko z wygladu, po tym co ludzie o nich mówią i po przeczytaniu opini na forum to chyba nagorsze ciągniki na polskim rynku, chociaż i kto u nas nie kupił nowego zetora też narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...