Skocz do zawartości
Silver

Co lepiej wybrać mtz 82 czy ursusa c385?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w niczym nie mam hamulców, tzn w mf mam i w c330 na jedno koło i żyje , (tereny u nas jak patelnia), chociaz kiedyś ojciec c330 prawie w tył autosanu wjechał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda ciągnikiem bez hamulców to jak by sie jechało z zamkniętymi oczami, nigdy nie wiadomo w co sie pierdolnie, wiem, bo pare miesięcy jeździłem władkiem bez hamulców, aż mnie to nie wkurzyło i naprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W c330 nie miałem 2 lata hamulców to tragedia podczepić się do maszyny, w ciągniku muszą być ale w przyczepach nie mam bo więcej z tym problemów niż użytku, jak ciągałem po 2 przyczepy to czasem by się przydały ale z jedną to nie narzekam, apropo mtz ma hydrauliczne hamulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTZ ma mechaniczne hamulce. kiedyś c-330 jeździłem bez hamulcy, ale przyczepa hamowała. Kiedyś MTZetem miałbym wypadek jak przewód u pożyczonej przyczepy pękł w czasie hamowania, jechałem ok. 40km/h z dwoma załadowanymi przyczepami, razem z 15 ton i za zakrętem wymusiła piewszeństwo furmanka. Ledwie ją ominęłem, dobrze że był płytki rów, bo go musiałem załapać by ominąć tę furmankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam ruska starego 81r.z małą kabiną,i mam problemy z zapalaniem. kręci ,kręci wolno ale może tak długo i nic zwłaszcza kiedy zrobi się zimno . czy u was są też takie problemy,i jak poradziliście sobie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od którego roku mtz m wspomaganie na orbitrol, bo widze ogłoszenia z różnych roczników i chce wiedziec czy to przerabiane czy fabryczne czy wersje eksportowe tak miały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzej0 , a masz tą zapadke od zamykania dopływu powietrza w kolektorze ssącym sprawna? jak ja miałem jeszcze stary rozrusznik to podczas rozruchu zamykałem tą klapkę i z wolnego kręcenia zaczął kręcic szybciej nawet na słabszym akumulatorze, fakt ze w zime go w ten sposób nie odpaliłem ale jak masz sprawną to klapke i świece płomieniową to powinien zaindyczyć. Po drugie co do wolnego kręcenia to mozesz miec nadpalony rozrusznik. Jakie masz akumulatory jak masz 1szt 12-tke to wez podłącz na chwilę jeszcze jedną tak zeby 24 było, zobaczysz jak będzie kręcił, zima nie zima traktor pali!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej0 u mnie mtz też wolno kręcił- zwłaszcza jak był zimny-(akumulatory 2*12 V podłączone równolegle) Rozrusznik sie" kończył" (6 lat eksploatacj) i nie warto było go naprawiać(same szczotki ,połowa nowego)wstawiłem szybkoobrotowego Magnetona i kreci już czwarty rok bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zetroa 8011 i uwazam ze Mtz jest wiele gorszy od niego

znajomu zamieniła 904 na Mtz i teraz chce po roku uzytkowania go sprzedac

Niema nic lepszego O mocy 80KM od Zetora 8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetor 8011 Tez jest i nie wiem o co ci chodzi z tym 8111 to jedno i to samo praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahed

Sam mam 8011 i wiem że to dobra maszyna ale wolałbym mieć 8111 i tylko o to mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprzeta

Ja bym kupił 814 lub C385A(z napędem)

a czy msie rózni 8011 od 8111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraqz mam taki jak bubu rozrusznik magnetona na 12v i kręci ze az ciągnikiem buja na tym akumulatorze co ten orginalny rozrusznik prawie juz na nim nie kręcił a mam go juz okrągły rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super sprzeta

Ja bym kupił 814 lub C385A(z napędem)

a czy msie rózni 8011 od 8111

Różnią się szczegółami inna kabina silnik bez płaszcze wodnego tylko chłodnica oleju, inny tylny zaczep itp ogólnie bardziej komfortowe. Różnice są takie same jak c-385 a 912

Jeśli chcesz z przednim napędem to szukaj Zetora 8045 lub 8145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakk wyoali nowy sapard to kupie farmera albo nowy 5714 na dofnansowanie fabryczbe ursus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 km/h

widzisz a ja szóstka 1201 osiagam 45km/h a jak bym zalozyl wyzsze kolo to i szybciej

 

/edit - Sro Lis 8 0:01:14

ja tam pronara 1025a kupiłem i jak mówiłem jest nie do zdarcia dzisiaj nim 40ton ciągłem z przyczepami i szedł jak z 20

szedles zanim i go pchales chyba no nie żartuj bo smieszny troche jestes z tym super tekstem, belke zes do dusil ze pewnie zaczep sie lekko zgial a te 40 ton to miales duza gorke a jak sie skaczyla to co wtedy zgasl bidak

 

/edit - Sro Lis 8 0:05:27

Jazda ciągnikiem bez hamulców to jak by sie jechało z zamkniętymi oczami, nigdy nie wiadomo w co sie pierdolnie, wiem, bo pare miesięcy jeździłem władkiem bez hamulców, aż mnie to nie wkurzyło i naprawiłem.

ja tam jezdzilem pol roku na reczny przy 1201 i nie mialem jakis czas wspomagania i też zylem poprostu nie skrecalem w miejscu a u mnie sa duze gory hehe

 

/edit - Sro Lis 8 0:10:57

super sprzeta

Ja bym kupił 814 lub C385A(z napędem)

a czym sie rózni 8011 od 8111

tylko radze ci nie kupuj samej czwórki z napedem bo bedziesz zalowal na brak mocy chociaz musi byc turbo bo sama z przodem to smiech nie da rady jesli sie na taki typ juz uparles to ty bedziesz nia jezdzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem takie opinie, że 6 bez napędu ma lepszy uciąg niż 4 z napędem, czy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem takie opinie, że 6 bez napędu ma lepszy uciąg niż 4 z napędem, czy to prawda

Chyba źle słyszałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w belarusa czy pronara nie wierze. Gosc sobie kupil i po paru miesiacach uzytkowania poszla pompa podnosnika a poza tym ten wyglad ble go paskudzi ursus ursus ursus PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...