Skocz do zawartości
Silver

Co lepiej wybrać mtz 82 czy ursusa c385?

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem takie opinie, że 6 bez napędu ma lepszy uciąg niż 4 z napędem, czy to prawda

Ja uważam że dobrze słyszałeś tylko 4 miała zepsuty przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzisz a ja szóstka 1201 osiagam 45km/h a jak bym zalozyl wyzsze kolo to i szybciej

To Ty Hektor jakiś AgroKubica widać jesteś, masz widocznie skrzynie wyścigową przy tej swojej szóstce, a jak z wjazdem na wzniesienia pod obciążeniem? Heblujesz wajchą aż ci łapka cierpnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spaskudzili powiadasz? nie urazając nikogo to 100 razy bardziej podoba mi się wygląd pronara niz tych mniejszych ursusów...... trzeba się do nich przyzwyczaić poprostu chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szedles zanim i go pchales chyba no nie żartuj bo smieszny troche jestes z tym super tekstem, belke zes do dusil ze pewnie zaczep sie lekko zgial a te 40 ton to miales duza gorke a jak sie skaczyla to co wtedy zgasl bidak

miałem 30t kozeni i 9t ważyły przyczepy nie mówie bo na biegi szosowe nie przełączyłem ale i na polowych szło dojechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie nie mam do czynienia z dużymi ursusami, ale kilka razy obiło mi się o uszy o przewadze 6 bez napędu nad 914 pod dużym obciążeniem, w normalnych warunkach, między innymi słyszałem od kolesia co wozi las. Oczywiście że przedni napęd jest nieoceniony, ale moc też jest ważna.

 

W ogóle opłaca się mieć 6 w małym gospodarstwie na lekkich ziemiach, bo moge tanio kupić, myślałem o czepianiu do belarki co o tym sądzicie, czy to nie marnacja paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polejcie marcianowi -dobrze gada pronar źle nie wygląda. a ursusy już lepiej wyglądały w metalowych maskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz belarke 120 na 120 no to troche jest marnacja bo taką belearke to można ciągnąc ursusem c-360 albo zetorem 7211i innymi ciągnikami o podobnej mocy a jesli masz większą to nie wiem bo nigdy takiej nie miałem i nie wiem ile mocy ona potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałeś o mokrych łąkach, będzie cię kto stamtąd wyciągnąć uciąg 6 ma na pewno wiekszy, ale bez przodu na mokrym możesz mieć problem. Na utwardzonym przedni napęd to prawie piąte koło u wozu zawsze będzie wiecej palić. Wybór nalezy do ciebie PS. wole wygląd czegokolwiek od tych nowych URSUSów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą 6 koleś chciał zamienić na mojego mf a ja mu dawałem c330 i się nie dogadaliśmy, swięta racja kserakles bez przodka w łąki ani rusz.

Zamierzam kupić belarke za kilka miesięcy i jak czytam temat o prasach zwijających to wnioskuje że chyba 6 dopiero nie będzie miała braków mocy .

Mf255 to troche za mało do prasy, dlatego chce sprzedać c330 i rozglądam się za czymś większym. Nawet zdrową 60tke biore pod uwagę tak na rok dwa, ale raczej mtz i chyba 500tka. Polecacie te mtz sprowadzanie z zachodu, czy lepiej szukać krajowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bubu i kserkes macie racje nowe ursusy sa ohydne no moze oprócz 1934 :)

ale nadal stawiam na ursusa!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim wydaniu Tpo Agrar jest porównanie ciągników 80 konnych i Ursusek kiepściutko wypada nawet przy tej chińszczyźnie.Nie tylko pod względem wyglądu ale i parametrów technicznych a skrzynia biegów 8/2 w ciągniku 80kM to wielka pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaka jest różnica między ciągnikiem MTZ 80 a białoruś JUMZ (wersja rolnicza )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepszym wyborem bylby MTZ. Posiada on dużo lepszy stosunek mocy do ceny niż Ursus.... No i posiada 4x4 więc w teorii bedzie mial większy uciąg, mimo swej masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie czy rozstawiliście koła przy mtz, jeśli tak to o ile, oraz czy przód też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białoruś JUMZ posiada na ogół silnik D-60 o mocy 55KM natomiast MTZ 82 posiadają podobną ale zmodernizowaną wersje D-243 o mocy 81KM. Zaletą obydwu jest duża wytrzymałość, a przede wszystkim fajny moment obrotowy i.Mam nadzieje że się nie pomyliłem niech mnie ktoś poprawi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konserów MTZ, chodzi mi po głowie belarus w zasadzie nie potrzebuje aż 81 km, dlatego zastanawiam się nad mtz592 (jest taki na allegro 67km szerokie kapcie przód 24' na krzyżakach itd) za 76 tyś , ale za tą kase byłby tak samo wyposażony 81km. Jeśli mam zapłacić tyle samo to chyba lepiej wybrać mocniejszy ale z drugiej strony 500tka podobno jest bardzo ekonomiczna i w zasadzie te 67km do belarki i tura by wystarczyło co lepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 76 tyś to lepiej kup sobie jakiegos ursusa np 4514,5314.

wydaje mi siie ze powinieneś przemyślec sprawe kupna jakiejś zachodniej uzywki w dobrym stanie i za normalne pieniadze.

jesli maszyna była by eksploatowana normalnie to podejrzewam ze cie przezyje ale jesli masz 100 h i kosisz 40 h łak to chyba bys nie inwestował w mtz-a????

popatrz na alegro. wydaje mi sie ze znajdziesz jakiś dobry sprzet na 30-40 tyś !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zachodnich się zraziłem jak znajomy kupił tanio JD 120km, wsadził tylko 8 tyś w przedni napęd i miało być cacy a tu skrzynia się rypneła i dopiero koszty się szykują, a jak brał tego JD dorzucili mu forshtrita 50km i tym wszystko macha bezawaryjnie a jd stoi, właściwie to wolał bym 4514 mam mf255 a 4514 to to samo tylko 92 tyś to przegięcie, kosze niewiele około 20 ha a wszystkiego niecałe 40ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje to oni http://www.rolkomis.republika.pl/uzywane.html ogłaszaja sie z traktorami bez przebiegu, ceny chyba dość atrakcyjne, praktycznie cała produkcja URSUSA ( od 2812 do 1654 ). Być może gdzieś kupuje z magazynów co ich nie sprzedali, facet sprowadza używany sprzęt że Skandynawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie panowie co najczęściej się psuje w MTZ82,jak z żywotnością przedniego napędu,skrzyni,silnika?Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie tego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze Ci o moim przykładzie, pracuje MTZ-tem juz prawie 18 lat i najbardziej pierdzieliła się chydraulika, ale po kilku przeróbkach i poprawkach po fabryce da się wytrzymać, o silniku nic nie wiem, wymiana oleju i na tym się kończy, co do skrzyni to raz juz musiałem ją robić bo nakrętka na ataku się poluzowała (sądzę ze większość posiadaczy wie o co chodzi) to jest najczęstsza awaria tych skrzyń i gdyby nie to to jeszcze by pewnie pochodziła ładnych pare lat. Co do przedniego napędu to jedyna czynność jaką przy nim wykonywałem to podciągnięcie go lekko i to wszystko, niektórzy na nie nazekają ale ja cgyba trafiłem na dobry egzemplaz tego napędu, traktor stosunkowo nie wiele pali a chodzi w cięzkiej ziemi po górach w 4 skibach fakt ze ma co z nimi robić na mojej ziemi ale daje rade.

Podczas kupna sprawdzić by nalezało przedni napęd, podjechać gdzieś pod dobre drzewo i wiadomo co dalej, sprawdzić przedmuch w silniku, podczepić coś ciezszego i podnieść, najlepiej na rozgrzanym oleju, i co jeszcze, warto conąć gdzieś pod jakiś wzniesienie i zobaczyć czy przypadkiem wsteczny nie wyskakuje. a tak to ogólnie podotykać wszystkiego i popróbować. Zycze udanego zakupu a tak pozatym to poczytaj temat o mtz-tach belarusach i pronarach tam równiez jest kilka cennych wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za odp,mam jeszcze pare pytań,mianowicie ile to ma biegów(bez połowek),jak te biegi są rozmieszczone,jest jakis rysunek na gałce bo jak jazda próbna to trzeba wszystkie biegi spr(a ja nigdy tym nie jechałem i nie znam nikogo takiego a chyba kupuje z komisu),na jakich biegach najczęściej orzesz(które najbardziej optymalne,bo mam też bardzo ciężką ziemie i 60-tke i jest za słaba ),ile ten sprzęt pali tak mniej wiecej?

 

P.S ile twój już przepracował mth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...