Skocz do zawartości
Silver

Czym odśnieżacie drogę do gospodarstwa i podwórko?

Rekomendowane odpowiedzi

chyba w 6cyl z przodu sa wieksze kola niz w 1014 czy 914 nie sadzisz?? ja mam wersje z napedem taki jaki jest w np.1224. czy teraz jest to dla ciebie jasne?? poza nawiasem "u mnie wieje jak licho i jeszcze snieg do tego, zayebiscie oby tak jak najdluzej " a u was jak sie pogoda przedstawia??

 

koła to jest przedni most , faktycznie jak masz z przodu koła 14,9 /24 to zajebista różnica z 12,4 /24 albo jak ja miałem 360/70 R24 , żadna zaspa takiemu 1014 nie straszna

 

u mnie sypie teraz , przed chwilą odśnieżał HANOMG 50 E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doraźnie odśnieżam Turem z podczepionym lemieszem (oryginalny od Tur-1, tylko że poszerzany po 30 cm z kazdej strony), lekko sciąga na lewo w duzym śniegu, ale zaspe to mozna usypać zaczepistą..

Oryginalnie załozony jest na U-4512, tutaj nie ma problemów, chociaz brak przedeniego napędu uwydacznia sie podczas cofania na górce..

Ogólnie sprzet gites..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po odśnieżaniu czterdziechą

drogawb4.jpg

droga1cq4.jpg

droga2sp4.jpg

 

Dałeś czadu ogień z dupy... i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem dostała trochę po zaworach Mokry śnieg dlatego ciężko było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do tematu mam pytanie.

 

Zna może ktoś firmę która produkuje pługi do odśnieżania. Jak tak to prosił bym o podanie tu strony www tej firmy.

Dziś powierzchownie sprawdziłem w internecie czy są takie firmy z takimi produktami i za dużo tego nie było a zwłasza nie znalazłem w necie takiego pługa który byłby montowany na tylni TUZ ciągnika.

 

W związku z pogodą zastanawiam się nad tym by kupić pług do forterry i następnej zimy iść w zarobki Chodzi mi głównie o podpisanie umowy z gminą. Bo jeżeli traktor stoi i nie zarabia na siebie to się traci. A tak zawsze jakiś grosz by wpadł.

I w tym momencie mam następne pytanie

Czy ktokolwiek już robił takie coś by odśnieżać drogi dla gminy. No i jakie są z tego prfity. I czy wogóle ktoś odśnieża drogi za pieniądze

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie do tematu mam pytanie.

 

Zna może ktoś firmę która produkuje pługi do odśnieżania. Jak tak to prosił bym o podanie tu strony www tej firmy.

Dziś powierzchownie sprawdziłem w internecie czy są takie firmy z takimi produktami i za dużo tego nie było a zwłasza nie znalazłem w necie takiego pługa który byłby montowany na tylni TUZ ciągnika.

 

W związku z pogodą zastanawiam się nad tym by kupić pług do forterry i następnej zimy iść w zarobki Chodzi mi głównie o podpisanie umowy z gminą. Bo jeżeli traktor stoi i nie zarabia na siebie to się traci. A tak zawsze jakiś grosz by wpadł.

I w tym momencie mam następne pytanie

Czy ktokolwiek już robił takie coś by odśnieżać drogi dla gminy. No i jakie są z tego prfity. I czy wogóle ktoś odśnieża drogi za pieniądze

 

POZDRAWIAM

 

Wprawdzie nie mam takiego dużego ciągnika, właśnie jestem na etapie takiego co by był zarówno do lasu, transportu, trochę pola jak i na drogi do odśnieżania. Wyprzedziłeś moje pytanie z czego się cieszę, bo jak kupie ciągnik to lepiej żeby miał co robić. Nie ukrywam że interesuje mnie właśnie forma zarobku, jak właśnie odśnieżanie i ciekawi mnie czy ktoś coś takiego robi, za ile jakie stafki za km czy inne i tak dalej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie do tematu mam pytanie.

 

Zna może ktoś firmę która produkuje pługi do odśnieżania. Jak tak to prosił bym o podanie tu strony www tej firmy.

Dziś powierzchownie sprawdziłem w internecie czy są takie firmy z takimi produktami i za dużo tego nie było a zwłasza nie znalazłem w necie takiego pługa który byłby montowany na tylni TUZ ciągnika.

 

W związku z pogodą zastanawiam się nad tym by kupić pług do forterry i następnej zimy iść w zarobki Chodzi mi głównie o podpisanie umowy z gminą. Bo jeżeli traktor stoi i nie zarabia na siebie to się traci. A tak zawsze jakiś grosz by wpadł.

I w tym momencie mam następne pytanie

Czy ktokolwiek już robił takie coś by odśnieżać drogi dla gminy. No i jakie są z tego prfity. I czy wogóle ktoś odśnieża drogi za pieniądze

 

POZDRAWIAM

 

Wprawdzie nie mam takiego dużego ciągnika, właśnie jestem na etapie kupnatakiego co by był zarówno do lasu, transportu, trochę pola jak i na drogi do odśnieżania. Wyprzedziłeś moje pytanie z czego się cieszę, bo jak kupie ciągnik to lepiej żeby miał co robić. Nie ukrywam że interesuje mnie właśnie forma zarobku, jak właśnie odśnieżanie i ciekawi mnie czy ktoś coś takiego robi, za ile jakie stafki za km czy inne i tak dalej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Szakal: Z odsnieżaniem to różnie bywa, "od święta" dla sąsiada zawsze 20 zł wpadnie, x 5 sąsiadów i nawet nawet, a śnieg z drugiej strony nie pada codziennie.. I zależy jak to będzie z zima...

A jedna z firm to POMAROL Biskupiec, link: http://www.pomarol.com.pl/maszyny.htm#spych - z przodu..

http://www.pomarol.com.pl/maszyny.htm#zgarniacz - na tył..

tu można zerknąć na ten wynalazek

http://www.rolnicze.pl//foto/559_1.jpg widok na spych z przodu

(POMAROL BISKUPIEC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Szakal: Z odsnieżaniem to różnie bywa, "od święta" dla sąsiada zawsze 20 zł wpadnie, x 5 sąsiadów i nawet nawet, a śnieg z drugiej strony nie pada codziennie.. I zależy jak to będzie z zima...

A jedna z firm to POMAROL Biskupiec, link: http://www.pomarol.com.pl/maszyny.htm#spych - z przodu..

http://www.pomarol.com.pl/maszyny.htm#zgarniacz - na tył..

tu można zerknąć na ten wynalazek

http://www.rolnicze.pl//foto/559_1.jpg widok na spych z przodu

(POMAROL BISKUPIEC)

 

Dzieki za info.

 

Podoba mi sie ten spych montowany na tył. Bo na przód mi sie nie chce zakładać bo musiał bym zdejmować 700 kg obciążników a to zajeło by troche pracy. A jak bym założył taki pług na przód do MTZ 80 to pewnie w wiekszym śniegu przód by ściągało bo jak wiadomo ten model nie ma przedniego napędu To jest jagorsze w tym ciągniku ale to już inny temat

A może orientujesz sie w cenie tego spycha na tył. Za informacje był bym wdzięczny

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jA TO ZROBIŁEM SOBIE SPYCH Z GRUBEJ SZYNY ''TRÓJKĄT''.nA KRÓTKI ŁAŃCUCH DO BELKI.zACZEPIAM PERKINSA I MU W PI....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujo miał taki z szyny, ale był za ciężki Raz jak przymarzł to na 2 go nie wyrwaliśmy :roll Lepszy lżejszy + dociążenie np 2 osoby, wtedy łatwo nim sterować przechodząc z boku na bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze ile mozna uzyskac kasy za takie odsniezanei drog? w czym to sie liczy w kilometrach godzinach czy jjak i ile placa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile mozna zarobic ale wiem ze placa od kilometrow. Kiedys byl taki przypadek u mnie w gminie ze facet kupil nowego mtz-a i chcial sobie zarobic wiec poszedl do gminy i mowil ze w ciagu 1godz odsniezy 40km wiec wojt poszedl sie zgadac z kierowcami od plugow i go wysmiali, bo mowili ze jelczem nawet sie nie wyrabiaja w takiej skali a co mowic o mtz-cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze jest , jak widzac stan naszych drog po odsniezaniu to az mnie trzesie to jest jazda po wertepach a nie po drodze wojewodzkiej gdzie te s.k.u.r.w.e.s.y.n.y sa z tymi plugami . Pewnie juz paliwa nie maja na odsniezanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po drodze wojewodzkie

To akurat droga gminna... Ale dalej na powiatówce też jest warstwa ubitego śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miccao nie chodzi mi o twoja droge tylko o ta ktora niedawno wracalem i pozal sie Boze, jak na powiatowych to ich pelno a szosa czarna, a reszta to ich cyba nie interesuje. Tak jakby to robili z laski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...