Skocz do zawartości
Silver

Czym odśnieżacie drogę do gospodarstwa i podwórko?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zima za pasem a na pomoc gminy nie zawsze mogę liczyć na czas dlatego chciałbym wiedzieć jak sobie radzicie? Ja nie mam tura i zrobiłem sobie taki trójkąt ciągany na mf255 a na krótkim kolcu belka siana, ale to może być za mało żeby przez zaspy dojechała do mnie cysterna ze spomleku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie drogę dojazdową odśnieża Gmina. Po opadach śniegu najpóżniej godz 7:30 przechodzi spycharka i odśnieża drogę, jeśli chodzi o podwórko to kosztuje mnie to ok 0,5 litra na miesiąc i jest wszystko ładnie zepchnięte.(Dobrze jest mieć wójta z tej samej miejscowości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak dzwonie do gminy to zawsze mówią jak przestanie padać to pojedziemy ale jak pada kilka dni? Najśmieszniejsze to że rok temu kupili za 15 tyś pług taki ciągany za ciągnikiem z kołami co zsypyje na bok i ciągają to zetorkiem 3011, ale mają i cięższy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie straż odśnieża główną drogę a podwórko i wyjazd spycham pługiem na tył ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odsnieżam MTZ z osprzętem koparko spycharki zajebiscie sie tym odsnieżam a i można też przyrobic tym na odsniezaniu.Tylko szkoda że nie mam w nim regulowanego skosu lemiesza i przedniego napedu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam taka zajefajna lopate do odsniezania i jak tak sobie kilka minut poprzerzucam sniezek to nawet w najwieksze mrozy zdejmuje wierzchnie odzienie, Polecam bo i kondycja sie poprawia i tak wogóle dla zdrowotnosci. A tak poza tym to C-330 z ladowaczem czolowym tylko oryginalna lyzka jest waska i pcha sie nie ciekawie ale dobrze sie wywozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wiesz od czego ma tą szufle, bo własnie poszukuje takowej do swojego MF na przedni tuz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szufla jest własnej roboty, pospawana, z przeciętej rury (100-150 cm srednica rury dzieli sie na 3 równe części przepala - ciąć nie radze bo szkoda bosza, spawa wieżyczke i wszystko) taką załatwiłem sobie ja, sprzedają u nas na złomie juz pocięte eleganckie, a mój sąsiad ma tak samo robioną tylko ze ma duzo wyzszą, po przecięciu jeden kawałek miał coś koło 100cm. Najlepiej popytać sie właśnie na złomach za materiałem, bo gotowej nie warto kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z odśnieżaniem nie mam problemu, teleskopówka JCB zalatwia sprawe na moim podwórzu w 15 min, a z rańca jeszcze sąsiadów obskocze w ramach "pomocy sąsiedzkiej":).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak marcian - mam z rury "kominowej" 1/3 profilu - trochę wzmocnioną i odpowiednio pospawaną - w profesjonalnym zakładzie. Na razie nie wiem ile mnie kosztował - na razie testuję. Nagarnięcie na groblę ok. 3 m.sz. zajęło mi ok. 4,5 h. (ciągnik Farmer, 80 KM, przedni TUZ).

Ma regulowany kąt spychania - myślę, że w zimie nie powinno być problemów.

U mnie gmina stara się udrażniać drogi, szczególnie do gospodarstw, które mają bezpośredni odbiór mleka. Ale zawsze lepiej się ubezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z odśnieżaniem nie mam problemu.... C-330 plus plug do ośnieżania wlasnej konstrykcji zawieszany i do roboty....... Może to nie jest zbyt wydajne ale zawsze coś.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja szufla wyniosła mnie 1600 brutto - malowana farbą okrętową - to jedynie kamienie porobiły na niej małe rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem specjalny pług do pronara za 2000zł 3.5m szeroki zawsze sobie podwórko odsniezam a jak jade po kiszonke to pług w doł i sie drogi tez odsniezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam robić pług do mojej c 330 na tura, czy kawał błachy z beczkowozu by sie nadał???,może ma ktos jakieś ciekawe rozwiąznia lub fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odśnieżam klatką która była robiona do wożenia macior do knura a obecnie służy również do wożenia mleka do mleczarni (tylko w zimę) i odśnieżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz się bawić to możesz spróbować zrobić listwę z kilku warstw taśmy transmisyjnej od taśmociągu - ale nie wiem czy to taniej Ci wyjdzie...

Agresor - jeśli do C-330 z beczkowozu (podejrzewam że co najmniej 3 mm) to blacha pewnie zda egzamin. Ale już do ziemi może być z tym kłopot. Jak pożyczę aparat zrobię zdjęcia mego pługa i Ci podeślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumę do pługu możesz zrobić z opony np. 20' odcinając górną warstwę z bieżnikiem - masz ładny kawałek gumy o wysokości około 20 cm. trochę zabawy ale masz konkretny materiał. narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wypadam moim 1014 i robie niezle pobojowisko. chociaz mam plug do odsniezania wlasnej konstrukcji to i tak go nie uzywam wole na zywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagnik przejedzie ale wątpię czy cysterna z mlekiem dałaby radę Ja mam odżnieżacz (klina) na TUZie i najpierw przejeżdżam przez srodek drogi a poźniej rozpycham na wstecznym na boki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie odwlam snieg białoruską rolniczą z odpaleniem jej nie mam wiekszych problemów zadnej zaspy zimą sie nie boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odsnierzam u siebie Władkiem, zakładam mu do płuzek od obgartywania kartofli kawał blachy i na wstecznym sobie odsnierzam Ale musze dodac że Władek ma 6 biegów do tyły to odsnierzam migusiem i bez zadnego problemu, tylko że ta blacha ma szerokośc 2m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ma 6 biegów do tyłu ale bieżnik inaczej się uklada i uciąg znacznie maleje (nie tyle uciąg co moze popych? ). No ale cóż trzeba sobie jakoś radzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i ma 6 biegów do tyłu ale bieżnik inaczej się uklada i uciąg znacznie maleje (nie tyle uciąg co moze popych? ). No ale cóż trzeba sobie jakoś radzić

 

można jeszcze koła obrucić (w tym modelu to nie problem przecież)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...