Skocz do zawartości
Silver

Czym odśnieżacie drogę do gospodarstwa i podwórko?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to nawet drogi powiatowe nie sa wcale odsniezane tak ekstra. Na szczescie ja mieszkam przy krajówce to na tej drodze juz dbaja. Ale na powiatowych albo gminnych to pozal sie Boze jak to wyglada. Takie wertepy, ze wiecej jak 30 km nie ma mozliwości jechac.

 

Przetarg wygrał jakiś gosciu i odśnieza se zetorem 7240. A pług ma lekki to praktycznie nic nie zgarnuje, a pozatym troche przetopniało i wyglada to okropnie. Na sól nie stac wiec trzeba czekac do maja jak juz całkowicie pusci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też za dobrze nie jest.Droga powiatowa,to nie powiem,zawsze odśnieżona,a gminne to nie do jazdy,teraz jak puściło to rowy i koleiny.W zeszłym roku wypadł mi z zaczepów przedni zderzak w renówce bo zawieszenie obniżone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w mojej okolicy przyjechali niemcy i wszystkie ich samochody to terenówki. Ciekawe czemu?

 

Znajomy jakeś 3 lata temu kupił golfa z niemiec to nie mugł nim wiechać do garażu bo się by zawiesił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym paradoksem jest to, że podzielili sobie drogi na gminne i powiatowe (jakoś bezmyślnie) dzwonię do służby drogowej w naszej gminie i mówię że do domu nie dojadę bo droga zawiana (10 km odemnie ) czwarta nad ranem gość mówi że ta droga to powiatowa i oni tam nie pojadą pytam się to gdzie mam dzwonić a on mówi mi o służbie drogowej w miejscowości która jest oddalona od nas o 80 km i to oni się tym zajmują, a na koniec mówi że nie odbierają tam telefonu i rzeczywiście nie oDebra1li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie,to sołtys dzwoni do powiatowców i niechetnie przyjeżdżają,ale przyjeżdżają,tylko rzdko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Szakal : Drobiazg, a z cenami tych sprzecików to postaram się poszukać, nic nie obiecuję..

Nowy link do sprzętów do odśniezania: http://www.transhandel.ig.pl/komunalne.htm

http://www.agroma.a4.pl/plug_T429.jpg - zgarniacz na TUZ..

Dane techniczne: T 429

Masa: 430 kg

Szerokość robocza: 2500 mm

Długość: 2100 mm

Wysokość: 1200 mm

Kąt skrętu dyszla: +/- 45 stopni

Kąt skrętu tarczy: +/- 45 stopni

A tu znajdziecie dane techniczne odnośnie wynalazków do sniegu : http://www.agroma.a4.pl/index.php?show=oferta&oferta=oferta_firmy_kom

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w BMW wczoraj rozwaliłem osłone pod silnikiem przez ten zas.. snieg na powiatowej drodze Oczywiscie mam zawieszenie oryginalny M-technik fajny ale na lato:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jestem jedyną osobą gdzie drogi to czarny asfalt ale dziury to standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w BMW wczoraj rozwaliłem osłone pod silnikiem przez ten zas.. snieg na powiatowej drodze Oczywiscie mam zawieszenie oryginalny M-technik fajny ale na lato:)

 

trzeba było terenówke kupić a nie BMW i na dodatek tylny napęd po zaspach to się dopiero śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez w gornym slasku u mnie nie ma tak zle jezdza nowa JCB 4cx (chyba taki model) a w miejscowosci obok fendt 818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kółka podporowe na pługach z Agromy to dość ciekawe rozwiązanie - chyba nawet lepsze niż gumowe lemiesze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby juz bylo po zimie?? u mnie wszystko topnieje, jedynie noca mroz lapie?? a jak tam w innych zakatkach polski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy -10 a teraz +3 i deszcze pada. Wieczorem będzie szklaneczka na drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-360 z pługiem samodzielnej konstrukcji z beczki ciśnieniowej do wody Raz użyty i stoi bo zimy nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już od środy deszcz i plus dodatni ale nawet gór nie poodsłaniało spod śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos nasz temat daleko w tyle. Czyzby juz bylo po zimie??? U mnie jeszcze sniegu sporawo, nawet na polach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie,że już po zimie,u sąsiada na łące tyle kretowisk,że bedzie musiał bronować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tam gdzie były zaspy jeszcze trochę śniegu jest. Coś mi się wydaje, że pług będzie miał już wakacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...