Skocz do zawartości
Rafał 1982

hamulce mf 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem nowy na forum i proszę o pomoc w sprawie MF 3080.Mianowicie mam słabe hamulce.Pedał łapie przy samej podłodze,do tego słabo.Dodam,że ze sprzęgłem,biegami i załączaniem napędów nie mam problemów.Z góry DZIĘKUJĘ za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jestem nowy na forum i proszę o pomoc w sprawie MF 3080.Mianowicie mam słabe hamulce.Pedał łapie przy samej podłodze,do tego słabo.Dodam,że ze sprzęgłem,biegami i załączaniem napędów nie mam problemów.Z góry DZIĘKUJĘ za pomoc.

Może są tylko zapowietrzeni jeżeli pompki poszczają olej do kabiny to wymiana uszczelniaczy w pompkach hamulcowych lub zdarły się okładziny hamulcowe z grusza to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MIRON za sugestie,ale w moim MF nie ma zwykłych pompek hamulcowych,jak u mojego kolegi w starszym ciągniku.Przy odkręceniu odpowietrzników na tylnym moście idzie płyn bez powietrza[na odpalonym silniku],a tarcze hamulcowe były wymienione przy okazji naprawy rewersu.Hamulce działały najdłużej właśnie po tej naprawie-jakieś 3 dni.Za nic już tego nie ogarniam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem sie poradzić który massey ferguson opłaca sie bardziej kupić 3080 czy 3650?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim MF nie ma zwykłych pompek hamulcowych,jak u mojego kolegi w starszym ciągniku WIEC JAKIE MASZ twoim zdaniem jakie są te niezwykłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3650 bo to dużo nowsza wersja wersja 30XX jest chyba najbardziej awaryjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIRON u mojego kumpla jest zaraz za pedałem hamulca pompka razem ze zbiornikiem na płyn jak w samochodzie połączona z pedałem przez popychacz,a w moim 3080 czegoś takiego brak.Jest to chyba sterowane przez hydraulikę w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIRON u mojego kumpla jest zaraz za pedałem hamulca pompka razem ze zbiornikiem na płyn jak w samochodzie połączona z pedałem przez popychacz,a w moim 3080 czegoś takiego brak.Jest to chyba sterowane przez hydraulikę w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRZESIU o MF 3650 z których lat mówisz?Bo MIRON sugeruje,że to nowszy model od 3080,a są z tych samych lat,sugeruję nawet,że 3080 jest nowszy i nowocześniejszy,dzięki elektronice.Prawidłowo eksploatowany nie przysparza wcale dużo problemów.Myślę,że Twój wybór powinien oprzeć się raczej o zapotrzebowaniu na moc,gdyż 3080 ma 100kM,a 3650 ma ich 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MIRON u mojego kumpla jest zaraz za pedałem hamulca pompka razem ze zbiornikiem na płyn jak w samochodzie połączona z pedałem przez popychacz,a w moim 3080 czegoś takiego brak.Jest to chyba sterowane przez hydraulikę w skrzyni.

w 3080 są 2 pompki na każde koło osobna zasilane z hydrauliki ogólnej czyli nie maja własnego zbiorniczka z płynem, sterowane są z olejem ze skrzyni niema wtym nic dziwnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GRZESIU o MF 3650 z których lat mówisz?Bo MIRON sugeruje,że to nowszy model od 3080,a są z tych samych lat,sugeruję nawet,że 3080 jest nowszy i nowocześniejszy,dzięki elektronice.Prawidłowo eksploatowany nie przysparza wcale dużo problemów.Myślę,że Twój wybór powinien oprzeć się raczej o zapotrzebowaniu na moc,gdyż 3080 ma 100kM,a 3650 ma ich 150

Nieważne z których to lat ale sama nazwa nam już to sugeruje np w 3650 mamy już wzmacniane hamulce inna ze tak powiem elektronika EHR która pozwala nam zlokalizować usterkę itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIRON powiedz mi w takim razie gdzie te pompki się znajdują,bo ja ich za chusteczkę nie mogę zlokalizować,przyznam się,że z tym ciągnikiem osobiście mam kontakt od lata,odkupiłem go od ojca.Wiadomo,że szukam sam,żeby oszczędzić(coś tam na mechanice się orientuję).Wcześniej miał tata takiego fachowca,że za zrobienie niczego poza umyciem sprzętu zgarnął 13.000 zł i znajomość się skończyła,więc rozumiesz...ja odkupiłem go z niedziałającym napędem przodu i lejącą ropę do oleju pompą wtryskową.usterki za 1.000 i kilka godzin pracy...GRZESIU a u Ciebie sprawa prosta-zastanów się ile Ci potrzeba mocy...wg mnie mechanika i trwałość podobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIRON sprawdzę w sobotę,bo jestem poza domem,przy samym (słowo zostało usunięte) dużo nie majstrowałem,zagłębiałem się w kalamitki na moście.szukałem pompy takiej jak w aucie,ale jej tam brak,więc odpuściłem.generalnie hamulce są,tylko liche,a chcę go sprzedać dlatego dopytuję.co do stronki,to DZIEKUJE,ale też poczeka do soboty,bo ja nie panimaju i potrzebny mi tłumacz.odezwę się w weekend.DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć MIRON.Sprawdziłem w swoim MF są te pompki zintegrowane ze sobą.Odkręcałem odpowietrzniki na moście,poszedł olej,zawory z prawej strony skrzyni jak nacisnąłem ,olej trysnął aż w gały.Przewód który idzie od pompek do rozdzielacza pod maską wydaje się pusty???Albo pompki są całkiem zrypane i one nie pchają,tylko mielą w sobie.Jak masz jakiś pomysł to daj znać.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.to pytanie jest do tekmie ,sorki, bo nie spojrzałem z kim piszę.Z adresu,który mi podesłałeś wynika,że to pompki hamulcowe.zajrzę jeszcze do nich.jeśli masz jakiś pomysł,to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...