Skocz do zawartości
jarecki77

Czy warto jest kupować mieszkanie na wynajem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewną sumę pieniędzy do zainwestowania. Może nie na tyle aby kupić samodzielne mieszkanie ale można byłoby dobrać kredyt i wynajmować tak aby sam się spłacał ( coś by jeszcze dodatkowo na pewno zostało).

Myślicie,że jest to dobra opcja? I gdzie warto jest kupić takie mieszkanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że tak. Jeśli posiadasz na tyle dużo pieniędzy to gratuluję .

Z drugiej strony będzie to dobra inwestycja na emeryturę. Poszukaj czegoś w centrum, dzięki temu o wiele łatwiej znajdziesz najemców na mieszkanie.

Aktualnie na Starym Mieście na Wygodzie sa do kupienia bardzo luksusowe apartamenty. Myślę,ze można byłoby sporo zyskać na wynajmie ( szczególnie bogatym obcokrajowcom).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością tak. Nie ma znaczenia czy kupujesz mieszkanie zaciągając kredyt hipoteczny czy nie (bo tak jak napisałeś, kredyt mieszkaniowy można spłacać z opłat czynszowych uiszczanych przez najemcę). Natomiast najważniejsze jest aby mieszkanie znajdowało się w dobrej lokalizacji, na którą jest popyt na rynku. Najlepiej aby było do miasto akademickie, a mieszkanie znajdowało się w pobliżu jakiejś uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie jest to taki łatwy zarobek jak się wydaje. Ludzie mogą nie płacić albo zalegać ze spłatą. Sporo z tym wszystkim może być kłopotów jeśli się źle trafi. Dlatego sprawę należy dobrze przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...