Skocz do zawartości
wyrobyzdrewna

problem z hydrauliką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam john derra 3030 z przednim napędem olejowym i nie chce mi podnosić agregatu jakiś czas podnosił i kiepsko działało wspomaganie , teraz podnosi słabo na zimnym oleju i prawdopodobnie pompa wewnętrzna do wymiany .jak się do niej dostać dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Po piewsze sprawdź ciśnienie na dniazdach hydrauliki zew. ma być od 170-200 bar, natępnie sprawdź ciśnienie na porcie zasilania )ciśnienie systemowe) tj . w pokrywie przekładni z boku jest port ma być na wolnych obrotach 10 bar. na wysokich 14 bar. i dopiero po tych pomiarach zdiagnozujesz która to pompa. A żeby dostać do tej pompy w środku to trzeba go zozjechać za sprzęgłem bo tam skżynia jest dzielona na dwa (chyba) bo ja mam inny model ale na 99% tak jest. Tzn trzeba kabine do góry podnieść i odjechać dyfrem, ale coś mo mowi że to jest problem z pompą główną tą z przodu bo pompa w śrpdku jest pompą zębatą a to są pompy teoretycznie nie do zajechania. Pompa z przodu jest tłoczkowa i jeśli ona nie poda wystarczającej ilości oleju do pompy w środku będą takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapominiałem jeszcze o jednym filtry hydrauliki i jakość oleju w skrzyni bo to bardzo ważne jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi