Skocz do zawartości
CYGAN

Zbiorniki i płyty gnojowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można się spodziewać dotacji na budowe zbiornika i płyty gnoiowej w 2007r ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś już pytać w twojej agencji oni coś na ten temat wiedzą i powinni cię pokierować.ale dotacje na 2007 napewno będą.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotacje na budowę płyt i zbiorników zostały przeniesione do osi 1. PROW 2007-2013 "Modernizacje i wyposażenie gospodarstw". Zmienione zostały zasady dotacji - dofinansowanie będzie wynosić 40 do 60 % wartości inwestycji w zalezności od wieku rolnika i położenia gospodarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba budowac płyty gnojowej do grudnia 2007 r. Bo taki chyba był termin ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, na mój gust to płyta jest wymagana na obszrze calego kraju dopiero po 30.10.2008r. Wyjątek stanowią obszary na których jest b. wysoka produkcja zwierząt.

Wg mnie dofinansowanie do płyt obornikowych będzie wynosilo (niezaleznie od rejonu Polski ) 75% kosztów kwa;ifikowanych i będzi mozliwe z działania "modernizacja gospodarstw".

Poczekamy zobaczymy, tylko.......to wszystko nie bedzie teraz takie proste, bo fundusze będą podzielone na poszczególne lata i województwa i nie będzi ich już tak dużo skoro moj ulubieniec Leper postanowił obdarować bogatych kwota 500.000zł, biednym małym gospodarstwom nie dać nawet 1500zł. No cóż, nie opłaci się stawać w obronie żadnego polityka i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj ulubieniec Leper postanowił obdarować bogatych kwota 500.000zł, biednym małym gospodarstwom nie dać nawet 1500zł. No cóż, nie opłaci się stawać w obronie żadnego polityka i już.

 

jezeli miałes na mysli maksymalny poziom dofinansowania (500tys) to nikt nie broni droga wolna..............składaj wniosek, spełnij wymagania i nie pier...dol

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja żałuje ze zrobiłem płyte gnojową ponieważ musiałem dołozyc 15 tys zł ze własnej kieszeni i mi prosto w oczy powiedzieli ze nie odzyskam tych pnieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja żałuje ze zrobiłem płyte gnojową ponieważ musiałem dołozyc 15 tys zł ze własnej kieszeni i mi prosto w oczy powiedzieli ze nie odzyskam tych pnieniędzy

A czemu?

Po co zrobiłeś wiekszą niz dostaleś pieniedzy? ( z dostosowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większej nie zrobiłemale za projekt musiałem 5 tys zapłacic a pózniej firma która robiła płyte pomyliła sie i musiałem za poprawke z własnej kieszeni zapłacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walbet? takie niebieskie nowe ciężarówki? bo jeżdżą przez moją wioche. siedzibe mają chyba w miejskiej górce. dużo u nas robili ale są drodzy okropnie więc ich nie wziąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
większej nie zrobiłemale za projekt musiałem 5 tys zapłacic a pózniej firma która robiła płyte pomyliła sie i musiałem za poprawke z własnej kieszeni zapłacic

O, to współczuję. Nie mialeś pewnie podpisanej umowy z firmą? Nie jesteś jedyny. Znam przypadki, gdzie ludzie zaplacili kasę przed rozpoczęciem budowy ( bo inaczej nie zabiorą sie do roboty), fachowcy przyszli, 2 dni "podłubali" i ulotnili się! Rozpoczęli budowę u tych, ktorzy im nie zapłacili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty będą wymagane tylko w bardzo dużych fermach ale wy sie spieszycie i to poco zobaczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Stanisław zagospodarowanie odchodów zwierzęcych ma być dostosowane do ustawy do sierpnia 2008, natomiast weterynaria wymaga, żeby w gospodarstwach, które mają bezpośredni odbiór mleka odchody były zagospodarowane do końca 2007 r. Żeby było ciekawiej przepisy unijne mówią, że uczestnik programu PROW ma czas na dostosowanie wymogów w ciągu 36 miesięcy od dnia obowiązywania przepisu

Jeśli na to przystanie MinRol to będziemy mieli czas do 2011 na wylanie betonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat, kto może sprawować nadzór budowlany nad płytą gnojową. Do niedawna mogli to robić ludzie ze średenim wykształceniam a teraz tylko z wyższym. Czy to jakiś wieżowiec, że trzeba być inżynierem, i skąd brać tych inżynierów? Kto maczał palce w tym kolejnym utrudnieniu rolnikom życia? Może ktos ma jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są poszczególne kategorie budownictwa - i na każdą kierownik budowy czy nadzór musi mieć wymagane uprawnienia. Najczęściej są to ludzie, którzy mają wpisane bez ograniczeń (jeśli mają odpowiednie wykształcenie i obycie) ale niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche na inny temat ale nie wiedzialem gdzie powiedzcie porosze od kiedy nie wolno wylecwac gnojowki na pola od 1 listopada czy od 1 grudnia prosze o pilna opowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mi sie tak wydawalo ale bylem dzis w ODR i powiedzieli mi ze od 1 listopada juz nie wolno wiecie gdzie mozna to sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...