Skocz do zawartości
CYPISEK

Zużycie paliwa poszczególnych ciągników

Rekomendowane odpowiedzi

6620 premium agergat unai ares 3m + siewnik polonez 22ha na 158 litrach(1600obrotów) to wychodzi 7,2 nie liczyłem trasy a pare kilometrów jeszcze na tym przejechałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zetor 7340 + agregat uprawowy 2,8 m( z przednim wałkiem , z tyłu dwa) uprawa 14 ha +dojazd 24 km w obie strony , było sucho jeszcze przed świętami , głębokość 10-12 cm , gleba mozaikowa 2-4 klasa , zużycie paliwa 85 l , czyli wychodzi 6 l/ha (łącznie z dojazdem) - dokładnie mierzone .Ciągnik miał lekko bo było sucho , obr. silnika 1500-1700 - 3 bieg .

Spalanie aż mnie zaskoczyło ,oczywiście pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zetor 7340 + agregat uprawowy 2,8 m( z przednim wałkiem , z tyłu dwa) uprawa 14 ha +dojazd 24 km w obie strony , było sucho jeszcze przed świętami , głębokość 10-12 cm , gleba mozaikowa 2-4 klasa , zużycie paliwa 85 l , czyli wychodzi 6 l/ha (łącznie z dojazdem) - dokładnie mierzone .Ciągnik miał lekko bo było sucho , obr. silnika 1500-1700 - 3 bieg .

Spalanie aż mnie zaskoczyło ,oczywiście pozytywnie.

a ile ma ten zetor koni??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według instrukcji 57-58 kW czyli 78,5 kM , ale na stronie konetada jest napisane 81 kM ? . Może według innych norm .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest ze spalaniem ciągnika 75-80km, diametralnie różne opinie słysze o tych samych silnikach, np. mtz dla jednych ekonomiczny dla innych smok, zetor to wiadomo (bardziej te małe bo 7340 nie jest tak źle podobno, i niewiele wiem o proximie), perkins jak ma ciężko też potrafi.

Ile wynosi przyzwoite spalanie dla ciągnika o mocy wyżej podanej?

Ile średnio rocznie wychodzi spalanie tych ciągników?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spalanie takiego samego modelu ciągnika może się sporo różnić , wszystko zależy jak jest on zmontowany w fabryce , robią to przecież ludzie a nie maszyny , mogę tylko podać tylko drobny przykład moje c 360 było w naprawie kilka lat temu (pękła mi tuleja), później ustawino mi pompę wtryskową i wtryskiwacze , jadę orać dym jak z lokomotywy , zużycie w urce 25 l/ha , okazało się że nadgorliwy majster założył mi podkładki pod wtryskiwacze , wyjąłem je i spalanie spadło do 17-18l / ha (moja c 360 nie może mieć podkładek zresztą żadna nie powinna mieć ), taki drobny szczegół a jaka różnica .

Podobnie jest z nowymi ciągnikami wystarczy jakiś drobny detal ,coś źle ustawione i może być spora różnica , zależy też od użytkownika , jak głęboko wciska pedał gazu jakie zapina maszyny ,np zetor 7340 norma zużycia paliwa według instrukcji 100 % mocy -16,7 l/h; 80 % -13,4 l/h; 50 %-8,9 l/h , a mój nie wiem czemu pali mniej.

Niedaleko facet ma na 300 ha ciągnik (nie wiem dokładnie marki więc nie piszę )o mocy 260 kM i jego faktyczna norma to 60 l/ h , to jest dopiero smok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile moja 60 spala to sam nie wiem Ale troche pije,nie narzekam bo ja mu gazu nie szczędze,nieraz gaz jest w podłodze,(da się zniego wykręcić 2400 ).A i zawsze jak dodaje gazu to bardzo gwałtownie,więc to też się zapewne przekłada na spalanie i napewno zurzyte wtryskiwacze i nieregulowana przez 20 lat pompaza to odpowiadają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MarcinC-360 jak nie żałujesz ciągnikowi to sobie pewnie też

panowie wracamy do tematu nie zmieniamy go!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli chodzi o używane maszyny to prawda, ale w nowych są przecież jakieś standardy, pytam o nowe, czy ogólne ze swej natury proximy palą mniej od odpowiedników w mocy ze starszej seri

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
, zużycie w urce 25 l/ha , okazało się że nadgorliwy majster założył mi podkładki pod wtryskiwacze , wyjąłem je i spalanie spadło do 17-18l / ha (moja c 360 nie może mieć podkładek zresztą żadna nie powinna mieć ), taki drobny szczegół a jaka różnica .

A z Ciebie to mechanik z doświadczeniem, czy tylko sobie teoretyzujesz? Skąd ten pomysł, że można zakładać wtryskiwacze bez podkładek. A z uszczelnieniem takiego wtryskiwacza to nie miałeś żadnych problemów?

Jakoś zawsze zakładam pod wtryskiwacze podkładki a w orce to spalanie ok. 15 l/ha (4011).

Skąd u Ciebie taka różnica w spalaniu? Może ten majster nie wyciągnął starych podkładek, które tkwiły w gniazdach głowicy a dołożył drugie!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bogdan28 nie teoretyzuje tylko przerabiałem to na własnym ciągniku , a sprawdź sobie w katalogu czy przewidziane są podkładki pod wtryskiwacze , bo w moim katalogu nie ma podkładek . Problem polega na tym czy wystają właściwie wtryskiwacze z głowicy , jeśli włożę podkładki to wystają za mało i paliwo słabo się rozpyla , zależy to pewnie od wysokości głowicy i głębokości osadzenia gniazd pod wtryski. Rozmawiałem na ten temat z mechanikiem i stwierdził że kładzie te podładki z przyzwyczajenia , a wystarczy dobrze wyczyścić gniazdo i ewentualnie jeśli jest taka potrzeba zatoczyć delikatnie tą część trzymającą rozpylaczacz i przylegającą do gniazda w głowicy , a po przykręceniu delikatnie dopukać młotkiem i ponownie dokręcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robisz jak uważasz. Kiedyś jak był problem z kupnem podkładek pod wtryski, założyłem bez podkładek. Miałem problem z uszczelnieniem powierzchni styku. Dobijałem młotkiem i dokręcałem nakrętki. Już wydawało się, że jest ok aż tu nagle odpadła końcówka rozpylacza (pękła), wpadła do cylidra i po zawodach. Komplet naprawczy , rozpylacz i głowica do wymiany. Tak więc jezeli nie masz problemu z uszczelnieniem to ok. Ale ze stukaniem młotkiem to trzeba uważać. Lepiej już przetoczyć końcówkę stożkową (zaniżyć ją trochę) i założyć tam podkładki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zetor 6245 + pług na 25-30cm to przy mnie 7 L/mtg ale ziemia średnia tylko że góry doliny :/

To dobry wynik czy pali za dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zetor 6245 + pług na 25-30cm to przy mnie 7 L/mtg ale ziemia średnia tylko że góry doliny :/

To dobry wynik czy pali za dużo ?

Ile skib w tym pługu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to nieźle a ile na maxa spali ci farmtrac, sam nie wiem czy farmtrac a może farmer lub proxima ale chyba nic mniej nie pali od perkinsa i dla tego cena farmtraca dorównuje farmerowi lub proximie o lepszych parametrach (hydraulika itd) ile pali na pusto transport zgrabiarka itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Mój Same Roller 60 na areale 1.30 ha w orkanie ciął żyto i kultywatorowanie na tym areale spalił 30l. A na orce też tego areały pługiem 4*30 spalił 13l.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

landini powerfarm 85 ( 82 KM) z siewnikiem zbożowym polonez (+transport) spalił 3 litry na mth !!! mth niemal identycznie pokrywa sie z godziną zegarową- praca na 1500- 1600 obr/min

byliśmy zaszokowani tak niewielkim spalaniem- pierwszy raz zatankowaliśmy naprawdę do pełna i na 5,4 mth spalił równe 16 litrów ropy.

wcześniej myśleliśmy, że traktor pali sporo, bo teoretycznie był zalewany zbiornik do pełna, ale nigdy sie nie czekało aż szum z ropy opadnie

jednak perkins to perkins.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
landini powerfarm 85 ( 82 KM) z siewnikiem zbożowym polonez (+transport) spalił 3 litry na mth !!! mth niemal identycznie pokrywa sie z godziną zegarową- praca na 1500- 1600 obr/min

byliśmy zaszokowani tak niewielkim spalaniem- pierwszy raz zatankowaliśmy naprawdę do pełna i na 5,4 mth spalił równe 16 litrów ropy.

wcześniej myśleliśmy, że traktor pali sporo, bo teoretycznie był zalewany zbiornik do pełna, ale nigdy sie nie czekało aż szum z ropy opadnie

jednak perkins to perkins.

Taa, nie ma to jak perkins, o landini mogę pomażyc ale dla sam silnikaperkinsa to ważny argument przy wyborze ciągnika, dlatego farmtrac wydaje mi się byc dobra propozycją,

Wątpe żeby podbne spalanie miał silnik mtz d 243, który uchodzi za oszczędny, o zetorze nie ma co wspominac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajomego 7340 z pługiem 4x30 spala 8l/godz zegarową ale znajomy twierdzi ze ma dośc lekko, a tak przeciętnie transport zgrabiarka itp 6l/godz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi